חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מחאת האוהלים – מאהל המחאה הירושלמי: צעדי נתניהו אינם מספקים

נושאים חדשות, שיכון ושלטון מקומי ב 27.07.11 6:05

ארגוני המחאה במאהל הירושלמי אינם מרוצים מתכניתו של ראש הממשלה, כפי שהוצגה במסיבת העיתונאים. הם מציגים את הדרישות שלהם. להלן תגובתם

המאהל הירושלמי וארגונים החברים בו המייצגים סטודנטים, זוגות צעירים ומגזרים שונים מאוחדים בדעה כי הצעדים אותם הציג ראש הממשלה אינם מספקים ואף עלולים להיגמר במצג שווא.

אין ספק כי הלחץ הציבורי עושה את שלו ודרישות שהועלו מזה שנים זוכות סוף סוף להתייחסות

הדרישות שלנו:

1. קברניטי הממשלה הציגו הבוקר כלים להשגת דיור בר השגה כגון תכנית "מחיר למשתכן" עם שינוי הקריטריניום לזכאים וכמו כן מודלים שונים ליצירת מאגר דירות ברות השגה להשכרה. אולם אף אחד לא ציין באלו הקפי בנייה מדובר וייתכן שכמות הדירות שיבנו בשיטות אלו תהיה שולית ולא משמעותית. על מנת לא לפתוח פתח למריחות אנחנו דורשים מהממשלה להגדיר במדוייק את מספר הדירות שיבנו בשיטות זו.

2. שר הבינוי והשיכון הצהיר היום במסיבת העיתונאים כי בכוונתו לשנות את הקריטריונים לזכאים במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" כך שיתנו העדפה ליוצאי צבא שאינם מחזיקים בבעלותם נכס. לא נכון בענינו שסוגיית הזכאים תקבע ע"י שר הבינוי והשיכון באופן בלעדי ואנו דורשים שהחלטה זו תתקבל בצורה שקופה ושיתופית (למשל תובא לאישור מועצת מינהל מקרקעי ישראל) ולא תהיה נתונה למצבי הרוח של שר הבינוי והשיכון.

3. אנו מתנגדים נחרצות לאישור חוק הוד"לים שמשבש את מערך התכנון התקין וכמו כן שוב לא הובהר באיזה אופן יעוגן נושא דיור בר השגה בחקיקה.

4. ראש הממשלה ושר האוצר התעלמו באופן בוטה מצרכיו של הציבור הנזקק בישראל ולא התייחסו בכלל לנושא הדיור הציבורי שמחייב טיפול דחוף. אנו דורשים את הפשרת חוק הדיור הציבורי לאלתר.

חשוב לציין כי המחאה הנוכחית רחבה ומקיפה יותר מנושא הדיור בלבד ולכן אנחנו מצפים לצעדי מדיניות נוספים בתחומים שונים כמו: חינוך, בריאות ותעסוקה.

לפרטים נוספים- בר פלד, מרטין וילר,

מירב כהן 050-6622601

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.