חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ענת שניידר חוברת לרן ארז נגד אופק חדש

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 5.09.08 0:57

מנהיגת המאבק נגד "אופק חדש" פורשת מהסתדרות המורים ומקימה איגוד מקצועי חדש שיפעל כפדרציה עם ארגון המורים העל-יסודיים כדי למנוע את הכנסת הרפורמה לחטיבות הביניים ולבתיה"ס העל-יסודיים

הנה המכתב ששלחה לעובדי-ההוראה התומכים בה:

חברי המורים הגננות והגמלאים,

ביחד אתכם ניהלנו מאבק עיקש וחסר פשרות ב"רפורמת" אופק חדש תוך מלחמה בלתי פוסקת להגנה על זכויות אנשי החינוך בישראל. במשך ימים כלילות פעלנו כדי לבלום את האופק שפוגע בציבור המורים, ועלול לדרדר את החינוך בישראל.
בימים אלה, בצורה דורסנית יוצא האופק החדש לדרך. לנוכח מציאות זו הבנו שקיים בישראל רק ארגון יציג אחד שיכול לעצור את התוכנית המסוכנת הזו והוא ארגון המורים העל- יסודיים.

כולנו ביחד לא נפסיק ונעשה כל שלאל ידינו על מנת לבטל את הרפורמה חסרת המעוף והמבישה.
אין זה סוד שבעקבות המאבק העיקש הוגשו נגדי שורה של תביעות אישיות ע"י וסרמן וחבר מרעיו .
אחת התביעות דרשה את הוצאתי מהסתדרות המורים לצמיתות מתוך כוונה שלא אוכל לממש את זכותי הדמוקרטית כמורה וכנבחרת ציבור-המורים להתנגד לאופק החדש ואת זכותי הדמוקרטית להתמודד בעתיד על ראשות הסתדרות המורים.
באותם רגעים, העידוד התרומות למאבק וההגנה המשפטית והצטרפות מורים רבים בבית דין השדה של הסתדרות המורים נתנו רוח גבית להמשך המאבק.

המאבק המשפטי היה ועדיין כרוך בעלויות גבוהות למימון ההגנה המשפטית. בסופו של יום המזימה להוציא אותי מהסתדרות המורים לא הצליחה. אך בית הדין של הסתדרות המורים החליט שלא אהיה חברה בהסתדרות המורים עד חודש יולי הבא.

גם בימים אלה כולנו רואים את המצב העגום בו האופק החדש יוצא לדרך, מורים נאלצים להצטרף ל"רפורמה" בכפייה ובאיומים. הסתדרות המורים לא נותנת הגנה למורים ומתייחסת אליהם כאילו הייתה מעסיק ולא איגוד מקצועי. במיוחד השפיעה על החלטתי כשפורסם ש- 50 חטיבות ביניים צורפו לאופק החדש.

לכן לאחר הערכת מצב, חשיבה מעמיקה והתייעצות עם חברי המובילים את המאבק החלטנו לנקוט בשתי דרכים:
א. הקמת ארגון מורים וגננות חדש.
ב. מעבר לארגון המורים כדי למנוע את המזימה להכניס את כל מורי החטיבות לאופק החדש.
רק כך נוכל לעמוד מול הרפורמה המוצעת ולפעול לביטולה. ביחד נמנע את כוונת משרד החינוך ומשרד האוצר להחיל על מורי חטיבות הביניים את האופק חדש.

בדרך זו בה אני מצטרפת לארגון המורים העל- יסודיים, אפעל להעביר את כל מורי חטיבות- הביניים לארגון המורים הפועל בצורה אחראית, רצינית ומושכלת להגנה על זכויות חבריו אנשי החינוך בישראל. מעבר של מורי החטיבות יביא לקריסת האפשרות שההסכם יוחל גם על מורי החטיבות.

אני מתחייבת ביחד עם חברי להמשיך לתת כתף למורי היסודי והגננות במאבק נגד הרפורמה חסרת האחריות.
חבריי למאבק, היו סמוכים ובטוחים כי למרות החלטתי להצטרף לארגון המורים, אני מתחייבת להמשיך במאבק נגד אופק חדש. אמשיך לתמוך במורי היסודי ובגננות , ויחד עם חבריי אמשיך לפעול ללא לאות למען השגת המטרה שהצבנו לפנינו – להקים איגוד מקצועי חדש למורים ולגננות כאלטרנטיבה להסתדרות המורים.
ביחד ובכוחות מאוחדים נצליח וננצח.
שלכם בנאמנות
ענת שניידר

הערות הבהרה:
במו"מ עם האוצר לאחר השביתה, הודיע האוצר לארגון המורים כי הוא מוכן לדון עם הארגון רק על ביה"ס העל-יסודיים יען כי לגבי חטיבות הביניים כבר סגרו עם הסתדרות המורים. הארגון סרב ש"אופק חדש" יוחל על חטיבות-הביניים, כיוון שהוא מייצג מורים מחטיבות-הביניים. לאור חילוקי-הדעות הופסק המו"מ.
השאלה היא מי יהיה הארגון היציג של חטיבות-הביניים. ענת שניידר תוכל לייצג את החטיבות עם האיגוד המקצועי שתקים.
חוק ההסדרים ל – 2009 מודיע על החלת שיטת התקצוב הדיפרנציאלי על ביה"ס העל-יסודיים. זוהי ראשית הדרך להכנסת הרפורמה לעל-יסודיים. ארגון המורים מתנגד לכך.
שיתוף-הפעולה בין ענת שניידר לבין ארגון המורים הוא שידוד מערכות נגד הכנסת "אופק חדש" לחטיבות- הביניים ולעל-יסודיים.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

25 תגובות

 1. שושי פולטין :

  1. לענת, חברתי, בהצלחה בדרכך החדשה.
  2. אשמח לקבל הבהרה על הבהרה – לגבי התקצוב הדיפרנציאלי – מהי הפגיעה הנוכחית וכיצד הקמת הארגון החדש תמנע אותו.

 2. אלדד רון :

  ענת, עם מי את כורתת ברית?

  "מתברר שלצד הלוחמנות כנגד הממשלה מפגין ארז רוח קרב לא פחות סוערת כלפי חברי הארגון עצמו. בספטמבר האחרון, לאחר סדרת פרסומים לא מחמיאים בתקשורת – בין השאר על התנהלותו בארגון ועל משכורתו החלומית, 450 אלף שקל ברוטו בשנה – קיבלו לפתע חברי הנהלת הארגון וראשי המחלקות מכתב שבו נדרשו להחתים את כל עובדי הארגון על "התחייבות לשמירת סודיות ואי עשיית שימוש במידע". הסיבה שנמסרה להם במכתב היא דרישות תקן האיכות 9000 ISO. צריך לקרוא את הנוסח הדרקוני של כתב הסודיות כדי להאמין: איסור שימוש גורף בכל מידע הנמצא בארגון – מקצועי, כספי או אחר, ויתור מראש על חיסיון מידע אישי אם יוחלט מסיבה כלשהי להיכנס למחשב של אחד העובדים, וגולת הכותרת – התחייבות למסור להנהלת הארגון כל מידע על עובד אחר שהפר את ההתחייבות לסודיות."

  (מתוך עיתון "הארץ", גיא לשם, 6.8.08)

  אני במקומך לא הייתי ממהר.

  מצד שני, אני לא מכיר את האג'נדה האישית שלך, ואם אכן מדובר ב"שידוד מערכות" – מאד ייתכן שאת אינך האדם שכדאי לי לחבור אליו.

  רוח לוחמנית והעלאה על נס של הבריונות (כמה פעמים חוזרת המילה "מלחמה" על הטיותיה במכתבך, שמת לב?) איננה לרוחי, ואיננה מייצגת את אמונותי.

  אם כבר ארגון חדש, אז לא העתק של זה הקיים!

  לצערי, אני משוכנע שזאת פוליטיקה במסווה שקוף לחלוטין.

  שיהיה לך בהצלחה, ענת. אני, ברשותך, לא קונה.

 3. ד :

  אלדד
  האם אתה מורה?
  הבעיה היום היא הכנסת רפורמות לא מקובלות על אנשי חינוך, שישנו את פני החינוך. מסתבר שההסתדרות לא הגנה על האינטרסים של המורים, כשיישמה את אופק חדש בביה"ס היסודיים. תפקידו של איגוד מקצועי הוא לחתום על הסכמים קיבוציים שיגנו על זכויות המורים ולא ירעו אותם. ענת שניידר לוחמת נגד הרעת התנאים למורים. ארגון המורים לוחם גם הוא נגד הרעת התנאים. לכן הניסוח הלוחמני.
  אלדד. אתה מציג ביקורת נגד הארגון, שיכולה להיות מוצדקת. אבל צריך סדר עדיפויות. הגנה על האינטרסים של המורים חשובה יותר מהבעיה שאתה מעלה בתגובתך.

 4. איציק ש. :

  שלום ענת,
  אני מברך אותך על הקמת איגוד מורים חדש. האיגוד שאת מקימה צריך להיות איגוד מסוג חדש בנוף התארגנות עובדים בישראל: איגוד דמוקרטי. איגוד ששואב את כוחותיו מחבריו ולא מראשיו. איגוד שיציע דרך אחרת של התנהלות של איגוד מיקצועי ולכן יהיה בעל עוצמות ללא השוואה לאיגודים הנירפים של היום. אם זו תהיה תפיסת העולם של האיגוד שאת מקימה, יקום לך אויב רב עוצמה שינסה לחסל אותך: עופר עייני. בהצלחה.

 5. שושי פולטין :

  לאלדד רון,
  כיוון שאני עובדת עם ענת באותו חדר מורים, (היא בחט"ב, חברת הסתדרות ואני בחט"ע חברת ארגון) אני יכולה לספר לך שענת לא אותו טיפוס מיליטנתי ו/או פוליטי שאתה מצייר כאן את דמותו. אלא מורה מהשורה חברה בהסתדרות המורים מעל 28 שנים שגילתה את העוול שנעשה לה ולחבריה. החל מאותה טיוטא שהביאה לבית הספר, טיוטא שהתחלנו לפענח יחד של הסכם אופק חדש , דרך מסלול המרורים ש"אכלה" מהסתדרות המורים, המשפטים והמאבקים של ההסתדרות נגדה ועד היום , בו החליטה להתחיל בדרך חדשה. לא היו אינטרסים פוליטיים אלא מלחמה, כן מלחמה, שניהלו נגדה והיא השיבה מלחמה.
  עצוב לי שהגענו למצב שבו חבר בארגון עובדים צריך להיאבק באלה האמורים לייצג אותו.

 6. גליה :

  ועוד אחת "אחרונה" לאלדד. שים לב לעיתוי בו בחרה העיתונות להתעסק עם משכורתו של רן ארז ונהליו בארגון("הסיבה שנמסרה להם במכתב היא דרישות תקן האיכות 9000 ISO!"). בזמן שממשלת ישראל ניסתה למחוק את ההתחייבויות עליהן חתמה בהסכמים עם ארגון המורים.
  קל מאוד להסיט את הדיון לזוטות ובה בעת לשדוד את המורים בסכומי עתק.
  עיתונות אמיצה הייתה מחפשת את השחיתות האמיתית – השלטונית !

 7. שי כהן :

  ישר כוח לענת שניידר ולמורים המתארגנים לעמוד על שלהם
  כוח לעובדים!

 8. מיכל :

  ענת , דרכך נכונה.
  בהזדמנות הראשונה אלפי מורים יצטרפו אליך.
  אל תתני למלעיזים להסיט אותך מדרך האמת שבה בחרת באומץ רב ובנחישות.
  אלפי מורים שותקים מפחד, אך בבחירות הבאות להסתדרות המורים קולם הרם יישמע למרחקים.

 9. החגב עומד יציב :

  אני מתקשה עדיין להבין את מהות טענותיכם כנגד ההסכם(נכנסתי לאתר וקיבלתי כאב ראש מרוב תוספות גמולים וסימולטורים):
  א.האם בשורה התחתונה ישנה הפחתה בשכר או העלאת שכר?
  ב.האם ביטול כל אותם תגמולים, שעות חינוך תוספות ותק וכו' עלולים למנוע ממורים חדשים להיכנס למערכת? ואם כן כיצד?
  ג.מה המשמעות האמיתית של דחיית הרפורמה ופתיחה מחדש של כל הסכמי השכר, או לחילופין השארתם כפי שהם כיום?

 10. מביטה מהצד :

  נראה לי שהמורים "יצאו בזול" כשנכנסו לאופק חדש.
  הרפורמה שביבי נתניהו מתכנן למערכת החינוך היא רפורמה מרחיקת לכת. רפורמה בה זכויותיהם של המורים ירמסו לבלי רחם.
  בימים אלה נוח להפנות אצבע מאשימה לכיוון המורים, כנגד כל הרעות החולות של החברה.
  זכרו- יולי מכה אתכם בשוטים, וביבי יכה אתכם בעקרבים.
  ובסופו של דבר מרוב רפורמות ומצגי כוח של שרי החינוך, יהיו הרבה "עשבים שוטים" כי לא ישארו מורים במערכת.

 11. שושי פולטין :

  לחגב ..
  לשאלתך הראשונה – ישנה תוספת שכר, אבל תוספת השעות גדולה יותר , כך שהשכר לשעה נמוך יותר.
  ישנם גמולי שונים – גמולי השתלמות "נבלעו" בתוך השכר החדש, חלק מתגמול בעלי תפקידים כיום הוא באמצעות שעות – רכזת שכבה כדוגמא מקבל היום שעות עבודה תמורת תפקידה. לפי הרפורמה
  לא תקבל יותר שעות אלא 10% תוספת. כמי שעשתה את התפקיד מספר שנים אני יכולה להעיד שהתוספת נמוכה הרבה יותר משעות העבודה שהתפקיד דורש בפועל, ואם מורה תצטרך גם ללמד את אותן שעות וגם לעשות את התפקיד, אין לי שום ספק שהיא תוותר עליו בגלל עומס עבודה. זו רק דוגמא אחת.
  לגבי הסעיף השלישי אני לא בטוחה שאני מבינה את השאלה.

 12. מיכל :

  לחגב ולמביטה,
  1.הרפורמה היא הסכם העסקה למורים. הוסיפו למורים כמות גדולה של שעות תמורת תוספת שכר קטנה מאוד כך שערך השכר לשעה ירד משמעותית.
  2. רק מי שמכיר את עבודת המורה מקרוב יודע שבעבודה זו אי אפשר לעבוד יותר מ 5-6 שעות ביום ועדיין להיות חיוני, מעניין ומרתק.
  3.לו היו עושים רפורמה אמיתית היו מחזירים לתלמידים את כל השעות שהורידו להם במשך השנים ומוסיפים מורים ללימוד השעות האלה.
  4.הישגי התלמידים ירדו בשנים האחרונות בין היתר בגלל הקטנת השעות לתלמידים מה שלא אפשר למורים לללמד כמו שצריך. כאשר מורה צריך ללמד 6 מקצועות הומניים ב 9 שעות בשבוע הרדידות חוגגת.
  עוד סיבה להישגים הנמוכים:בגלל המחסור במורים הסמנרים קלטו לתוכם כל דיכפין ולא הציבו רף קבלה גבוה. גם עכשיו בגלל המחסור במורים משרד החינוך זז מעמדתו שיתקבלו רק מורים אקדמאיים ומעביר קורסי אינסטנט לכל מי שרוצה להיות מורה.

  עובדה היא שהמורים לא רוצים את מה שמכונה רפורמה.
  האם אתם חושבים שהם היו מתנגדים להסכם העסקה שמיטיב עימם ועם התלמידים?
  במשך תקופה ארוכה אף אחד מהמורים לא ידע את פרטי הרפורמה. הכל נשמר בחדרי חדרים. הוגיה הפעילו אותה לפני שנה בישובים קטנים שבהם אין למורים אפשרויות תעסוקה אחרות.
  ואותם מורים שתקו מפחד שיפוטרו.
  רק הודות לענת שניידר, אישה אמיצה , הגיעו לאט לאט פרטי ההסכם לציבור המורים, שהיה המום מהסכם התעסוקה החדש, שהוכן לו במסווה של רפורמה חינוכית.
  "ההישג" היחיד של הרפורמה הוא למורים החדשים. מורים אקדמאים חדשים ישתכרו 5300 שקלים, במקום הסכום המביש של 2800 שעליו קיבלו עוד כ- 800 שח השלמה לשכר מינימום.

 13. סיגל :

  לא מבינה את ענת
  הרי רן ארז תומך ברפורמה מאוד דומה לאופק החדש – אותה גברת בשינוי אדרת…………
  אז במה הואילו חכמים???????

 14. שושי פולטין :

  אינני מומחית גדולה אבל להבנתי, עוז לתמורה מתגמל בצורה נאותה את תוספת השעות, ללא ביטול הגמולים,
  בעוז לתמורה יש הערכות מוקדמת למקום פיזי בו ישהו המורים.

 15. נטושה :

  אני רוצה להבין. ענת עשתה סקר בין המורים במטרה לבדוק כמה מהם יצטרפו אם תקים ארגון חדש. בסקר לא נאמר כי הארגון הוא למורי חטיבת ביניים.רבים ממורי היסודי גם כן מעוניינים לעבור לארגון זה בתקווה שיוכלו למלט עצמם מהרפורמה המבישה. כעת אנחנו מרגישים נטושים.

 16. שלוי :

  למתבוננת מהצד,
  חייבים לדייק ולא ליצור מצג שווא. רפורמת דברת, אותה את מייחסת לתקופתו של בנימין נתניהו(שר האוצר, בתקופת כהונתו של שרון), נתקלה בהתנגדות ובביקורת מאסיבית של הסתדרות המורים וגורמים נוספים, ובצדק!
  מה שמפליא בכל הסיפור הזה, זה יישומה של אותה רפורמה בתוספת הרעות משמעותיות. מי שאימצה בחום את ההמלצות, היא לא אחרת מהשרה יולי תמיר, ממפלגת העבודה. היא זכתה לשיתוף פעולה מלא של הסתדרות המורים ווסרמן ועופר עיני (לא שכחתי ששעייני יישב מחלוקות כביכול…).
  מורי ישראל השתקנים והחלשים נמכרו ונפלו קורבן למולך. הנסיונות ליישם רפורמות דומות במגזרים אחרים, נתקל ויתקל בהתנגדות מאסיבית של וועדים חזקים.
  לצערי, אף אחד לא דואג לעובדים. כולם מיישמים את מדיניות נתניהו… (אז אולי עדיף לסמוך על מישהו שמצהיר על כוונותיו?)
  בכל מקרה, ועדים חזקים לא יקבלו בשקט את גזרות כאלה!
  (ראי מה קורה שמנסים לפגוע בעובדים בנמלים…)
  אז בבקשה, הפסיקו להכות על חזהו של נתניהו, הוא מכריז על תפיסותיו החברתיות כלכליות בריש גלי, אף אחד לא יכול לטעות בכוונותיו. מי שייסרה את המורים בשוטים ובעקרבים, מי שהטעתה והוליכה שולל, היא מפלגת העבודה ויולי תמיר, בשיתוף ובחסות הסתדרות העובדים!
  מורים חשים נבגדים ומושפלים, אל תבהילי אותנו, הגרוע מכל כבר נעשה. אין לי ציפיות ממפלגת העבודה, היא הפסיקה מזמן לדאוג לעובדים. מורים, יזכרו היטב מי בדיוק פגע פגיעה אנושה במעמדם, זה לא היה בנימין נתניהו.
  בכלל, קשה לי להסכים לצביעות ולמסעות הפחדה מבנימין נתניהו. הוא נאה דורש ונאה מקיים, אי אפשר לומר את אותו דבר על מפלגת העבודה שהיא עכשיו מפלגת שלטון, למי ששכח!

 17. שלוי :

  למיכל,
  היטבת לתאר את המצב העגום.
  מה שמכעיס אותי הוא שאנשי חינוך כמו נמרוד אלוני למשל, תומכים ונותנים יד לאיוולת הזו. צעקתם של אנשים שרוממות החינוך בגרונם, נשמעה היטב כאשר פורסמו מסקנות וועדת דברת, "זו לא רפורמה פדגוגית…" כך נטען אז.
  ואופק חדש, האם זו רפורמה פדגוגית?
  אין מה לומר, הצביעות חוגגת.
  כל מי ששותק עכשיו, לא יוכל לרחוץ בנקיון כפיו ולא יוכל להאשים אחרים בתוצאות העגומות, שלא יאחרו לבא!

 18. ענת שניידר :

  סיגל,

  אם רן ארז תומך ברפורמת אופק חדש בשם אחר, מדוע סרב לחתום? מדוע האוצר מתנגד לתוכניתו? הרי זה רק שם אחר לבריך…

  אולי בגלל שבתוכניתו של רן ארז אין פגיעה במורים והיא תעלה הרבה לאוצר?
  אולי בגלל שבתוכניתו הוא דורש הקטנת מספר התלמידים והחזרת שעות הוראה שניגזלו מהמערכת?
  אולי בגלל שבתוכניתו יש רפורמה בחינוך ולא רק הסכם תעסוקה חדש שמרע את תנאי העבודה של המורים?

  לנטושה,

  בהודעתי כתבתי שאפעל להקמת ארגון למורי היסודיים והגננות. לא ירחק היום ותשמעו על כך…
  מטרתי לא לפלג את המורים יותר, אלא לאחד את המורים, תחת איגוד מקצועי ששומר על זכויות המורים שנרכשו בשנים רבות.

  אלדד,

  אם אתה רואה במאבקי באופק החדש בריונות, ובכפיית האופק החדש על המורים ההפך מבריונות, באמת לא כדאי לך להצטרף לדרכי…

  חגב,

  האם היית מוכן להכפיל את שעות עבודתך, רק בתמורה שבתלוש שכר תהיה תוספת שכר, למרות שהיא שוות ערך ל 50% תוספת ממה שמגיע לך כתוצאה משעות העבודה הנוספות?

  האם היית מוכן לקבל תוספת שעות עבודה שלא תוכל לעמוד בהם? שיגרמו לך להיות עובד גרוע המנסה לשרוד בלבד?

  המורים שנשארים במערכת מרגישים עדין תחושת שליחות, ואינם רוצים לעבוד בתנאי עבודה שוחקים שיגרמו להם לבינוניות ומטה.

  לגבי הגמולים והרעת התנאים: כן, הם ימנעו ממורים חדשים להיכנס למערכת. כבר מונעים ממורים חדשים להיכנס למערכת. העובדות מדברות על כך, השנה כמעט ואין נרשמים להוראה.
  בוועדת החינוך בכנסת נאמר שההרשמה השנה קטנה ב- 30% לעומת שנה שעברה. מידיעה ההרשמה נפגעה יותר מ- 30%.

  מאז הדיבורים על רפורמת דוברת מספר הנרשמים להוראה פחת והשנה היגיע לשפל הגדול ביותר כתוצאה מהאופק החדש …

  לשאלתך על פתיחת הרפורמה, כדי לעשות רפורמה צריכים לבדוק בעולם במקומות שהצליחו כיצד עשו זאת?ליישם את הדברים בארצנו הקטנה…
  התשובה לרפורמה ברורה: צריך להוריד את שעות ההוראה למורים כך תמנע שחיקתם המואצת,(מורה שחוק הוא מורה רע), להחזיר לתלמידים את שעות ההוראה שקוצצו, להכפיל את שכרם של המורים, להוריד את מספר התלמידים בכיתה.

  אם המורה לא יהיה שחוק הלימוד יהיה יעיל וטוב, כל תלמיד ירצה להיות בעתיד מורה, ואז הטובים יגיעו להוראה, ההשגים יעלו, והמדינה תרוויח.

 19. אורנה :

  הכל כאן עניין פוליטי.
  ענת שניידר שימשה כסוכנת של רן ארז בהסתדרות המורים במטרה להתסיס את חברי הסתדרות המורים ולמנוע חתימה על הסכם. משלא הצליחה במשימתה וכשלהפגנות שארגנה הגיעו 4 אנשים….הבינה שתמיכה רצינית מאחוריה אין….אז היא חוברת לאגון המורים סופית..

  המהלך נראה על פניו מוזר- הרי רן ארז לא טוב מוסרמן…ועד היום אפילו הישגים בהם הוא מתפאר הם תשלום עבור החזר השביתה ?? לאן הגענו מורים מתגאים בתשלום עבור עבודתם..זה היה רן ארז שהחזיר את המורים אחרי השביתה בשביל ה – 4.5 % שעה פרטנית…מוכר לכם ?? זה התחלתו של אופק חדש…שעות פרטניות, שעות שהייה ושעות פרונטליות.

  חבל גב' שניידר שאינך מכירה את עוז לתמורה אותה מנסה רן ארז לקדם…תלמדי אותה ותביני שאין כאן שום שינוי ותביני שאופק חדש היאא שידרוג של עוז לתמורה והצעד הקובע…

  בשורה התחתונה רן ארז היה מברך על אופק חדש אם הייתה נקראת עוז לתמורה….תקראי מה כתבו על הנושא מי שהגו את עוז לתמורה ועכשיו מובילים את הרוח החדשה בארגון המורים.

  שניידר כנראה הבינה שהיא לא יכולה לשמש אלטרנטיבה להסתדרות המורים ושהקמת ארגון חדש לא תיצלח…לכן החבירה לארגון המורים.

  ההיסטוריה תוכיח שרן ארז וארגון המורים טעו בפסילת הרפורמה ואי התאמתה לתיכונים…הממשלה תתחלף ויבוא מר נתניהו והוא כבר ילמד אתכם מהי רפורמה.
  חרב הפיטורים תונף על אלפי מורים …מי שלא מכיר את התוכנית של נתניהו לרפורמה מוזמן להקשיב לנאומיו האחרונים בכנסי החינוך…
  ואז המורים שהתנגדו לאופק החדש יבינו את הטעות והפיספוס הגדול.

 20. נעמי טלטש :

  לפני שנותנים לנתניהו לעשות עוד רפורמות, בואו נחכה ונראה איך ייגמר העניין בנמלים.
  זו היתה רפורמה שנתניהו כה התגאה בה והיא מתבררת ככשלון מוחלט.
  נתניהו מאמין בתיאוריה כלכלית שאבד עליה הכלח, ואפילו אנשי שוק מובהקים יודעים את זה.
  מעניין שבהיותה באופוזיציה תמכה סיעת הליכוד בחקיקה שתבוטל מיד כשיגע נתניהו , אם יגיע, לשלטון. חברי הליכוד בקדנציה הנוכחית – לא יאומן-
  "תקנו" עוולות שנגרמו בזמן שנתניהו היה שר האוצר, כדי להחזיר בחזרה את אנשי הליכוד, שפתאום בבחירות האחרונות התברר, שהיד לא רעדה להם בקלפי והם הצביעו למפלגות אחרות.
  כשאלה יחזרו הביתה, ילמד אותם נתניהו מה זה התכווצות והתרחבות, ושמנים ורזים, והם יתבקשו שוב לחכות עד
  שהצמיחה ת ח ל ח ל –
  שימו לב למילה – ת ח ל ח ל
  למטה. וכשהיא כבר ת ח ל ח ל
  יהיה פתאום מיתון עולמי ושוב יהיה צורך לכווץ את הפעילות במשק וחוזר חלילה.
  אז באמת- אין מה לדחוף את נתניהו לדיון על חינוך.

 21. סיגל :

  ענת: אני מורה בחט"ב ותיכון. האם כדאי לי להצטרף לארגון או אלייך? האם את כבר בשלב בו ניתן להצטרף אלייך? ואיך עושים זאת?

 22. שלוי :

  סיגל,
  אמנם לא נשאלתי, אך לא יכולתי להתאפק…
  אינני מבינה מדוע את מתמהמהת,
  מהרי ועברי לאירגון המורים ויפה שעה אחת קודם.
  כדאי לך לקרוא את תגובתה של שוש פולטין לגבי "עוז לתמורה".
  שוחחתי עם מורים מגדרה, הם התנסו בתכנית. מעדות ישירה שלהם, כולם היו מרוצים. המורים קיבלו תמורה הולמת ולא פגעו בזכויותיהם.

 23. סיגל :

  לא הובנתי נכונה.
  א. זו לא אותה סיגל שהגיבה פה ראשונה ולא הבינה את ענת, זו סיגל אחרת, ששאלה לגבי הצטרפות לארגון.
  ב. לדעתי תוכנית עוז לתמורה היא מצויינת, ואני מתכוונת להצטרף לארגון המורים. השאלה היתה בין הארגון לארגון של ענת.והאם זה בכלל בשלב שבו מצטרפים אליו או שזו עדיין תוכנית על הנייר.

 24. נאוה :

  שלום ענת,
  אני חברת הסתדרות המורים ומלמדת בבתי ספר יסודיים. אולצתי לחתום על הצטרפות ל"אופק חדש" ונוכחתי כבר מהשכר הראשון השנה שחלה הרעה בתנאים. למי אוכל לפנות בעניין? מי עוזר ומטפל משפטית בעובדי הוראה כמוני?
  בברכה, נאוה

 25. דניאלה גוש :

  המורים המקצועיים מקופחים משמעותית ברפורמת אופק חדש. הם עובדים יותר שעות ,מעמדם נמוך יותר ןהם לא מקבלים גמול חינוך ושעות פרטניות. זהו עוול שחייבים לשנותו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.