postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ציפי לבני, הבטחת פוליטיקה אחרת !

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ציפי לבני, הבטחת פוליטיקה אחרת !

נושאים דעות, מכתבים, פוליטי ב 20.07.11 6:03

אסתי שוורץ מתל אביב, כעוסה ומאוכזבת, כותבת ליו"ר הקואליציה חה"כ ציפי לבני, אשר הבטיחה יושרה ופוליטיקה אחרת, ואינה מקיימת את התחייבותה לבוחר

 לכבוד ח"כ ציפי ליבני  הנכבדה

עקבתי אחריך זמן רב והתרשמתי מפוליטיקאית שקולה ומבטיחה – כוח נשי עולה. התבטאת נאה ,טובת המדינה נשמעה מדבריך הבטחת פוליטיקה אחרת. קיוויתי, ייחלתי והאמנתי. הצבעתי עבורך בבחירות האחרונות ואף עשיתי לשכנע חברי ומשפחתי למענך. הצטערתי כשלא נתמנית אך בדמוקרטיה אנו עוסקים ומכבדים וכיבדתי את רצון הרוב בהבנה מלאה. הצטערתי מאוד כשלא הסכמת להצטרף לבניית המרכבה, אך גם זה אז היה במסגרת הכללים המקובלים בפוליטיקה הישראלית.

אך במהלך הזמן למדתי אודותיך והתאכזבתי מאוד!

הדמות החדשה שלבשת בעצת יועציך היא עבורי בגדר מיאוס וטאבו. בשימוש במושג "חזית הסירוב" חשתי בחילה. את, שנתת כמעט הכול ובעטו בכל מה שהצעת? את משלחת את חזית הסירוב בראש הממשלה?

את שנקראת לא פעם ולא פעמיים להצטרף ולהשפיע יחד על המהלכים ובחרת בטובתך הפוליטית ולא בטובת המדינה וסירבת. את שבידיעתך המלאה פעל חיים רמון והציע לפלסטינאים לסרב  לכל הצעה של הממשלה הנוכחית כי מכם יקבלו יותר? , שעשית עיניים ושהשלית את אובמה קלינטון ואחרים, שכדאי להפיל את הממשלה הנוכחית כי ממך יקבלו יותר?, את מדברת על דה לגיטימציה בעולם, בעוד שהצהרותיך מהוות תשתית מבפנים לכך?

חייכת בפסטיבל אנאפוליס וידעת שזאת מצגת שווא, נשאת ונתת ובעיקר נתת. ויוק, מסרבים גם לנדיבותך הרבה , היכן היושרה שלך לומר, ראו הסירוב הוא שם ולא אצלנו? פוליטיקה אחרת? הפכת לדוברמן שלוח רסן.  שפתך מביישת לא את מי שאת תוקפת, אלא בעיקר, את עצמך. האתר שלך מתגאה בנאומי ההשתלחות שלך בראש הממשלה המבזים בעיקר אותך. גם במדניות יש קווים אדומים וכבוד לנושאי משרה, גם אם אינם כוס התה שלך. גם אם את חולקת יש דרכים בלתי משתלחות ומתלהמות לבטא זאת.

הרי את מכתיבה כאן סגנון דיבור אל נושאי משרה, אז מה המרחק בינך ובין מי שקרא "דיר באלק" לבית המשפט העליון? אני רחוקה מאוד מתפיסת הליכוד או ישראל ביתנו ודומיהם. אך לצערי, במו פיך סתמת את הגולל לאפשרות שאני וכמוני נבחר בך שוב.  יש גם דברי טעם והגיון נכון במה שהם מעלים ומתעקשים ואגב, לא מאוד שונה מהקווים שאת שרטטת כשניסית להגיע לשלטון.

 על מה הצטווחת בלשון פסולה לאור חוק החרם? את? שכמעט ולא יצאת לאנגליה בעקבות ההתנהגות שהובילה להצעת החוק? את? ש"זכית" לדוח גולדסטון המבוסס על התנהלות שהיא בסיס להצעת החוק? , את? שחברי מפלגתך היו שותפים ומניעים בבניית החוק עד השלב שמאוד רציתם לכבוש את השמאל שנפלט מהעבודה ומרץ? את מצווחת בבוטות על סתימת פיות? ומה הוא הזובור על ח"כ שנלר? אם לא סתימת פיות?

את מצטווחת על הנזק בעולם, ובעצמך משתמשת בבימת הכנסת ובתקשורת כדי לאותת לעולם תוקיעו. זאת האחריות למדינה שדברת עליה? לאפשר לכל יפה נפש להלשין ולהחרים? ראוי היה לאפשר לחברי סיעתך להיות שותפים ואולי להגיע לנוסח יותר פרגמאטי אבל בחרת בהשתלחות וסתימת פיות ויוזמות של חברי סיעתך.

כמה מילים קשות שפכת בהשתמשך בגלעד שליט ומצוקת משפחתו. שכחת שהאחריות הייתה עליך? שכחת שעצרת את עופרת יצוקה טרם השלמת המעשה? שכחת שלא צלחת במהלך כהונתך? מי הפריע לך לשחרר את כל האסירים הכלואים בישראל ולהחזיר אותו? נכון החמס – אז על איזו יושרה ופוליטיקה אחרת דברת?

את מצעקת על אי מדיניות הממשלה הזו, בלשון בוטה ותחת כל עץ רענן . מה בדיוק את מציעה במקום? מאומה. נאומיך חלולים. כוללים רק, הם לא, אבל מה כן? – לא הצלחתי להבין עד כה, וממה שאני למדה גם התקשורת לא מבינה, וגם חברי. קל מאוד להיות ענק מלעשות את האחר לגמד. החוכמה והיושרה היא לצמוח על מה שיש בך להציע פתרונות וזה לצערי נמוג.

 אין מדיניות ואין ממשלה ואין מפלגה? ומה אצלך? סכסוכים פנימיים ללא סוף, ואוסף של אופורטוניסטים שעזבו ספינות טובעות .נהייה אחר הכסא, עשייה דלה באופוזיציה, והתנהגות המשדרת חוסר אחריות למדינה. זו לא פוליטיקה אחרת . זו הורדה של הפוליטיקה לזנות והשבוע בכנסת הורדת את עצמך לשפל המדרגה. חבל ומצער. אני עדיין חושבת שיכולת אחרת. החמצה גדולה שעולה למדינת ישראל ביוקר רב.

לי אישית את אכזבה ולכן כתבתי לך

לעניות דעתי הפסדת את האפשרות לעלות חזרה, אם תמשיכי בדרך הזו, את מצטיירת רע.

בברכה

אסתי שוורץ

 

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  שלום אסתי
  הצביעי מרצ או חדש מתוך מודעות למה שאת מצביע כי פיהם ולבם שווים ושום אדלרים ואייל ארדים לא טווים להם ספינים ותקבלי תמורה בדיוק למה שהצבעת לו.
  נהי אחרי אלילי שקר עדויי ספינים וגם שנתיים שלוש אחרי הבחירות הבאות תוכלי לכתוב מכתב אכזבה.

  מה שכן יש מצב שאולי בעבודה תהיה גם אופציה סבירה להצבעה תמורת תמורה שווה, פרץ או יחימוביץ על מגרעותיהם לפחות פיהם ולבם שווים.

 2. כהן שמואל יפו :

  אילו זה היה נכון דיינו - אבל זה לא נכון

  א- ציפי ליבני אופוזיציה אחראית
  וקדימה אלטרנטיבה לשלטון
  ב- ואילו השמאל היה מתאחד דיינו
  ג- הפיתויים להצטרפות קדימה היו גדולים
  וציפי לא נפלה לפח הזה.
  ד- התוספת של מנדט ללא אשה בחד"ש נתן חיזוק נוסף לימין על חשבון מרצ.
  ה- המאזוכיסטים ב- מרצ לא למדו שום לקח- ואם יש קצת הצלחות זה תמיד בתמיכת קדימה.
  ו הגועל נפש בעבודה נשארה והמחזור של מצנע עדיין לא הצליח-דיינו
  והעיקר ציפי ליבני וקדימה בעד דמוקרטיה ושינוי שיטת הבחירות לכנסת
  רוצים שאני אחזור למרצ- אין סיכוי לא מתגעגע לשם- אגב בבחירות הצבעתי מרצ- וחשבתי שמרצ יקבלו 7 מנדטים לפי הסקרים. אז גם בעבודה מאד שחורה אפשר פוליטיקה אמיתית ואחרת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.