חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הכנה לקראת בחירות פנימיות – כבר עכשיו

נושאים דעות, פוליטי ב 2.09.08 5:59

בעוד בכירי האידיאולוגים הסוציאל-דמוקרטים דנים בהקמת מטה חוצה מפלגות ואולי בבניית מפלגה חדשה, אסור להזניח את ההווה. יש להתחיל להתארגן כבר עכשיו לפריימריס במפלגת העבודה ובמרצ, כדי לקדם את המועמדים הנכונים

מאת: יואב רובין

מתישהו יהיו בחירות כלליות בארץ.

יכול להיות שהן תהיינה כבר השנה ויכול להיות שהן תהיינה בעוד שנתיים, אבל מתישהו הן תבואנה ונראה שלפני זמנן הקבוע בחוק. לפני הבחירות הכלליות תבואנה בחירות פנימיות במפלגות ובכללן גם במפלגת העבודה.

לכן כדאי כבר עכשיו להתכונן אליהן. בדרך כלל הכנות לבחירות פנימיות כוללות רשימת מלאי של ח"כים קרובים יותר וקרובים פחות לעמדותינו. אל חלק מהח"כים אנחנו מתיחסים כאל גזרה משמיים (אין מה לעשות כנגד מפקדי ארגזים), מחלק אנחנו מתעלמים, ולגבי חלק אנחנו חוזרים שוב לשאלה האם עשו יותר נזק מתועלת, האם הם באמת סוציאל-דמוקרטים שנאלצו להתפשר עם המציאות או שהם מעולם לא היו כאלה וכו'.

הפעם אני מציע הכנה אחרת. במקום לשאול מי מהח"כים הקיימים "טוב ליהודים" אני מציע להתארגן בתוך המפלגה.
לא בדיבורים אמורפיים על "מטה סוציאל-דמוקרטי", שזה רעיון נחמד בפני עצמו אלא באופן מעשי.

ראשית, היכרות של כל החברים המחויבים מאוד לאג'נדה סוציאל-דמוקרטית במפלגה במקומותיהם השונים.
אני למשל כירושלמי מכיר דברים בחיפה משמועות, ומה קורה בבאר שבע למשל אין לי מושג בכלל. אחרי היכרות זו, צריך המעגל הפנימי הזה למצוא מי השותפים שלו באזור שלו ולצד זה למפות מיהם היריבים שלו. ושוב לא רק ברמת ההנהגה המקומית אלא לעבור חבר חבר. לעשות טלפונים לאנשים שלא מכירים, לכנס מפגשים, להפעיל סניפים מתים. לעשות עבודה פוליטית עכשיו.
אפשר גם לנצל לצורך זה את הבחירות המוניציפליות. מהנסיון המועט שלי, ההיענות לרעיונות סוציאל-דמוקרטים בתוך חברי המפלגה מהשורה גדולה יותר מאשר בתוך ההנהגה שלה. צריך לראות איך ממנפים את זה.

אחר כך צריך לראות איך לומדים לקבל החלטות. למשל איזה אנשים מריצים בפריימריס. ולא, הכוונה אינה רק (ואולי אפילו בכלל לא) לח"כים כרגע אלא גם למתמודדים אחרים. לאנשים שיהיו חייבים את בחירתם לנו. בבחירות האחרונות למוסדות, כך נדמה לי חלקים גדולים מאתנו לא התעוררו מספיק, וכך נראה לי שאבדנו קולות. ובכל מקום ככל שהיתה פעילות מאורגנת יותר ניתן לראות שהצלחנו יותר. כך בודאי לגבי הפריימריס הבאים עלינו לטובה או לרעה. אם נתכונן עכשיו, נצליח יותר. ואגב מה שנכון לעבודה נכון לא פחות למרצ. אין מה לחכות ל"גדולים", צריך לפעול מלמטה.

הכותב הוא חבר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה מירושלים

[email protected] 02-6765346' 052-2405392

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.