חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השמאל הלאומי נגד ציפי לבני

נושאים חדשות, פוליטי ב 12.07.11 0:36

"השמאל הלאומי" שובר שמאלה? כיממה לאחר פרסום אתר המאבק בטייקונים "נוחילנד" יוצאת תנועת "השמאל הלאומי" לראשונה בגלוי נגד מפלגת "קדימה"

מאת: איתי אשר

עד היום, התמקדו הקמפיינים השליליים של "השמאל הלאומי" בבנימין נתניהו, אהוד ברק, אביגדור ליברמן, ואלי ישי. עובדה זו וכן הדמיון הרב בין המצע המדיני של התנועה ובין המחנה היוני ב"קדימה", שלבני וחיים רמון הם מנציגיו הבולטים, העלו השערות לקשר סמוי (או גלוי) בין "השמאל הלאומי" ובין גורמים במפלגת השלטון ה"שמאלית יחסית".

 

השמאל הלאומי נגד לבני

המסר המילולי והחזותי של המודעה מבטא תחושות שהביעו בשנים האחרונות פעילים במפלגת העבודה, מרצ, התנועה הירוקה ומימד, על כך ש"קדימה", כמו גם "שינוי" לפניה, הצליחה לשאוב אליה מאות אלפי מצביעים  בעלי עמדות יוניות או ליברליות, שהצביעו בעבר למפלגות שמאל. דוגמה לכעס על קדימה ויותר מכך על המצביעים שנטשו את מפלגות השמאל ניתן למצוא בביקורת של מוסי רז ממרצ על ענת גוב, ממובילות חרם אנשי התיאטרון על אריאל, שקראה בבחירות האחרונות להצביע ל"קדימה".

מיקוד הביקורת בקדימה וספציפית בלבני מעלה את הסבירות שתנועת "השמאל הלאומי" אכן תרוץ בבחירות ברשימה נפרדת משל קדימה, בין אם כרשימה נפרדת כפי שמבטיחים ראשיה, או במסגרת רשימה משותפת עם מפלגת העבודה המטפסת בסקרים (לחובבי תיאוריות הקשר – אלדד יניב הוא חבר אישי של שלי יחימוביץ').

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

2 תגובות

 1. ל רפי :

  זה בסדר, בכיוון הנכון

  כאשר מפלגות רבות מתמודדות על תמיכת אותה קבוצה באוכלוסיה, סביר להניח שהקבוצה תתחלק בסופו של דבר ביניהן. בין החברים בכל קבוצה פוליטית נמצאות תמיד קבוצות משנה שאינן באות על סיפוקן המלא במפלגה אחת והם מועדים "לנסות את מזלם" במפלגות אחרות. תהיינה גם תזוזות בשוליים של מפלגות "אחיות" מסיבות אישיות, תדמיתיות ו/או נוסטלגיות וכך גם בקרב מאוכזבי…. כל העולם התאחדו…, סכום השברים עשוי להיות מעט גדול מהשלם הנוכחי.
  האם יש בכך בשורה פוליטית? – אני סבור שלא. אף שהמרכז הוא החלק הגדול ביותר באוכלוסיה, ביום הבחירות הוא מתפצל למספר מועט של מפלגות, שמבטאות בשעת ההכרעה בקלפי את הייצוג הטוב ביותר לנושא המרכזי באג'נדה האישית שלו. מנסיון העבר ידוע שבמוקד תשומת הלב עומדים ביטחון, כלכלה, חברה ושנאות אחים הדדיות. אלה יעמדו במוקד גם בבחירות הקרובות.
  בתחום הביטחון, אין שינוי מהותי במציאות האזורית, ואם יתחולל כזה הוא יהיה רק לרעה. בתחום הכלכלי, המסר המקובל בכל המדינות המתקדמות של העולם החופשי, הוא שוק חופשי עם רגולציה רציונאלית, לתיקון עיוותים בולטים בחלוקת ההכנסות הלאומית. אם תנקוט הממשלה הנוכחית מספר צעדים מהותיים לתיקון עיוותי השנים האחרונות, לא יהיה ליריביה במה להתמודד מולה במישור הכלכלי. מבחינה כלכלית ישראל כבולה במידה רבה למחויבויותיה הבינלאומיות, במיוחד לאחר ההצטרפות ל- OECD, וחופש התמרון שלה יהיה מוגבל. במציאות הביטחונית הקיימת, הסיכוי להעביר את מרכז הכובד מתחום הביטחון לתחומי הרווחה אינו גדול, בלשון המעטה וידרוש מהפך פוליטי קיצוני.
  בשנאות עצמיות אנחנו מצטיינים, אלא שאלה הם לרוב ספינים חסרי תכלית. עיקרם מכוון ליצירת איזון פנימי שונה בין רסיסי מפלגות ששרידותן דורשת לאחר הבחירות הצטרפות לקואליציה ו"פשרות כואבות".
  נכון, לשמאל חשבון מובן עם קדימה, לא בגלל קדימה אלא בגלל השמאל. שנאת הימין היא שדחפה חלקים מהשמאל להצביע לקדימה בבחירות האחרונות, אף שהיה ברור מראש שקדימה היא יותר אקס-ליכוד מאשר נציגות חדשה של השמאל. סביר שהשמאל ינסה לתקן את שגיאתו דאז ולכנס אליו את כל "אובדיו" הזמניים. האם יש בכך די כדי ליצור שינוי אמיתי?! -אני סבור שלא.
  אם השמאל רוצה באמת לבצע שינוי מהותי במדינה, יש לו רק מוצא אחד – להשתנות ולחזור לציונות המגשימה (מפא"י ההיסטורית של בן גוריון); לכך הוא אינו מוכן, לפחות לא בשעה זו.
  ליבני היא אפיזודה חולפת משום שהיא אינה שמאל ואינה ימין, אינה ציונות ואינה פוסט ציונות – היא סתם קואליציה של תאבי שלטון שאחרי למעלה משנתיים ב"אופוזיציה לוחמת" עדיין לא הצליחו להגדיר מיהם, מהם ולאן הם הולכים באופן עצמאי בנושאים המרכזיים שעל הפרק במדינת ישראל.
  איך שלא בוחנים את המצב הפוליטי בישראל, רק משבר ביטחוני חמור (בסבירות לא מבוטלת) או קפיאת הממשלה על שמריה בתחום תיקון העיוותים הכלכליים,(בסבירות נמוכה) יביאו לטלטלה של ממש – ולא בהכרח שמאלה. כל השאר, כרגיל, הוא פול גז בניוטרל.

 2. אלדד יניב :

  השמאל הלאומי תמיד נגד הליכוד והליכוד המחופש (קדימה)

  תודה על ההתייחסות.
  אמרנו מראש וכתבנו והצטלמנו ליוטיוב – השמאל הלאומי לא יהיה חלק משום מערך פוליטי שכולל את קדימה.
  אם נמצא שקרנים – מכל סיבה שהיא – תבואו עימנו חשבון.
  השמאל הלאומי יתמודד בבחירות הבאות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.