postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עוז לתמורה – הפגנת מורים נגד שכר דיפרנציאלי

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עוז לתמורה – הפגנת מורים נגד שכר דיפרנציאלי

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 11.07.11 3:20

מאות מורים, אנשי חינוך וסטודנטים הפגינו הערב (ראשון) מול מטה משרד החינוך בדרישה להסיר מהסכם עוז לתמורה את הסעיף הנוגע לשיטת תמחור המורים (שכר דיפרנציאלי). הודעה לעיתונות של מארגני ההפגנה מאת רביד בן זאב


 

עוז לתמורה – תבוצע הערכת מורים על פי הישגי תלמידיהם

מידע חדשותי זה הוצג כבדרך אגב בראיון בגלי צה"ל עם מורים ועם מנהלת המנהל הפדגוגי. במקום להציג את פרטי ההסכם בשלמותו לציבור המורים לפני שיחתמו עליו, הפרטים מתגלים טיפין טיפין ובין השיטין   מאת: דליה בלומנפלד

לקריאה נוספת

מורים מפגינים נגד שיטת תמחור המורים בעוז לתמורה: התלמיד הוא לא מוצר


המפגינים קראו לארגון המורים ולשר החינוך למנוע את שיטת תמחור המורים לפיה חמישים אחוז מהמורים בבית הספר יקבלו בונוס שנתי חד פעמי שנע בין 3,600 ₪ ל-8,000 ₪, בעוד חמישים אחוז הנותרים לא יקבלו דבר.

בין הקריטריונים לחלוקת הבונוסים יהיה ציוני התלמידים, מה שיהפוך רשמית את בתי הספר לבתי חרושת לציונים ואת התלמידים למוצרים על המדף. מורה שמלמד על מנת לשפר את ציוני התלמידים מזניח בהכרח טיפול בבעיות רגשיות, לא מעודד סקרנות ולא מקנה ידע פדגוגי רחב. שיטת תגמול כזו גם מורידה את המוטיבציה של מורים להשקיע בכתות ובתלמידים חלשים.

ברוב המדינות המפותחות בהן נוסתה שיטת תמחור המורים הזו היא נכשלה באופן גורף, כולל בניו יורק שם נוסתה השיטה במשך 12 שנים והוכרזה ככישלון.

השכר הדיפרנציאלי הוא סמל לתהליך הכלכליזציה וההפרטה שעובר על בתי הספר ומערכת החינוך, סמל לאי השוויון הגובר בחינוך בישראל שמתבטא בדירוגה הנמוך של ישראל במדד ה-OECD וסמל לקידוש הציונים על חשבון מהות החינוך: להפוך ילדים להיות אנשים טובים יותר.

בהפגנה שודרו דבריו של שר החינוך לשעבר, יוסי שריד, שאמר: "הרעיון של שכר דיפרנציאלי למורים ולמורות הוא רעיון מנוול, מזיק ומסוכן וצריך לעשות הכל כדי לסכל אותו ושהוא לא יקרום עור וגידים. הוא מנוול ומסוכן כי הוא מסווג לפי קריטריונים נעלמים ולאו דוקא בקריטריונים פדגוגיים".

אמנון רבינוביץ', מחנך ומורה להיסטוריה ואזרחות וממובילי המאבק: הגיעו לכאן מאות מורים, אנשי חינוך וסטודנטים לא רק כדי להיאבק על שכר וזכויות, אנחנו יוצאים היום לרחוב כדי להגיד אמירה ערכית ופדגוגית על מערכת החינוך בישראל: שכר דיפרנציאלי ומדידת תפוקות המורה לפי ציונים מעוותים את הכיוון החינוכי של בתי הספר. תלמיד הוא לא מוצר בסופרמרקט ובית הספר הוא לא בית חרושת לציונים.".


שי הובר, מחנכת ומורה בתיכון זיו בירושלים: "אומרים שלהצלחה יש הרבה הורים, בחינוך זו לא אמירה צינית. כדי להיות מורים טובים יותר אנחנו לא צריכים פרסים בסוף השנה, אלא תגמול הולם. ראוי לתגמל קודם כל מחנכים ורכזים שהיום אין להם מוטיבציה כלכלית למלא את תפקידם ולא ליישם שכר דיפרנציאלי. אנו קוראים לרן ארז להפסיק לאכזב את המורים וקוראים לו להתעורר".

ח"כ אילן גילאון: "על אף חילוקי הדעות שלי עם השר גדעון סער, יש לי הערכה רבה אליו, אך הפעם הוא עבר את הגבול".

חברי ארגון המורים המבקשים להצטרף למאבק בשכר דיפרנציאלי מוזמנים לעמוד הפייסבוק. ליצירת קשר בדוא"ל עם מובילי המאבק לחצו כאן.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

6 תגובות

 1. ציקי :

  מאות מפגינים? הגזמה פראית..

  היו שם כמה עשרות אנשים, בעיקר סטודנטים ואנשים שלא קשורים למערכת החינוך ולא מבינים את הצורך המהותי בשינוי שיטת העבודה ושיטת התגמול. שיטת הבונוסים מוכיחה את עצמה ברשת אורט כבר הרבה שנים.

 2. חסן חמוד :

  אינני מוכן להתבזות עוד...

  קלטתי את המסר מאז שביתת המורים ב2007 שנמשכה 64 ימים רצופים עם תמיכה ציבורית מקיר לקיר והפגנה של מאה אלף מורים ותומכים ויו"ר הארגון מר רן ארז החמיץ את ההזדמנות הבילתי חוזרת . נדלקה אצלי נורה אדומה . עכשיו קיבלתי החלטה : אני יוצא לפנסיה מוקדמת ב1/9/2011 בגיל 58 אחרי 36 שנות ותק , אינני מוכן להתבזות על ידי עוז לתמורה , אינני מוכן לקבל טיפים מאף אחד בעולם . אני מורה ומחנך ולא מלצר בקפה ארומה עם כל הכבוד למלצרים .

 3. מערכת עבודה שחורה :

  ציקי, אתה מוזמן לשלוח לנו מאמר המתאר את הצלחת שיטת הבונוסים ברשת אורט.

 4. דליה :

  כל הכבוד למפגינים. מאבקם צודק. נוסף להפגנה שלחו מכתבים לחברי מועצת ארגון המורים. יוזמה ראויה. חברי המועצה קיבלו דיווח על אי שביעות הרצון בשטח מרעיון הבונוסים למחצית המורים ומרעיון השכר הדיפרנציאלי.

 5. חוזים אישיים – השתלטות ניאו-ליברלית על מערכת החינוך :

  […] השכר הדיפרנציאלי, גם הידיעה על ההסכמה לחוזים אישיים  אמורה לעורר את […]

 6. לקט על חינוך 5 | על הא ועל דא ועל חינוך :

  […] ובטח שלא את בעיית הפערים בחינוך. קבוצה של מורים פתחה מחאה נגד הדיפרנציאליות המוצעת של השכר ואחרי כמה דיונים שניהלתי בנושא אני חושבת שהחשש הוא […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.