חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוג יסו"ד: הצביעו לפרץ או ליחימוביץ

נושאים חדשות, פוליטי ב 7.07.11 6:08

חוג יסו"ד (ישראל סוציאל דמוקרטית) קורא להצביע למען נציגים המחזיקים בעמדות סוציאל-דמוקרטיות בבחירות לראשות מפלגת העבודה

לנוכח האיומים המתגברים על הדמוקרטיה הישראלית, מול מדיניות כלכלית אכזרית המשרתת מעטים, מול שחיקה של העובדים ומעמדות הביניים נדרשת מפלגה שתחרות על דגלה את המדיניות הסוציאל-דמוקרטית על מחויבותה להתערבות בכלכלה וויסות השוק, דאגתה לרווחה אוניברסאלית ומחויבותה לזכויות העובדים.

כדי שמפלגת העבודה תהיה בית לרעיונות הסוציאל-דמוקרטיים, על העומדים בראשה להחזיק בעמדות ופרקטיקות סוציאל-דמוקרטיות. מתוך כלל המועמדים לראשות המפלגה רק עמיר פרץ ושלי יחימוביץ' עונים על הגדרות אלה.

אנו רואים בהתמודדותם של שני מועמדים סוציאל-דמוקרטיים ברכה, שמספקת הזדמנות לבחינה רצינית של החלופות והעמדות שהם מציגים, מתוך הבנה שסוציאל דמוקרטיה היא דרך רחבה שבתוכה ויכוחים ונתיבים שונים. אנו קוראים לנצל את הזמן עד הבחירות לבירור רעיוני ופוליטי רציני של החלופות.

את המועמדים האחרים אין אנו רואים כסוציאל-דמוקרטים. הם נעים כולם על קשת הדעות הניאו-ליברלית, שכוללת תמיכה בהפרטה בכלל והפרטה של שירותי רווחה בפרט, קידום אינטרסים של בעלי הון והתעלמות וניתוק מעולם העבודה המאורגנת.

על רקע זה, אלו החלטות אסיפת חוג יסו"ד:

אנו קוראים לחברי מפלגת העבודה לבחור בראוי בעיניהם מבין שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ.

אנו נתמוך במי משניהם שיעלה לסיבוב השני בבחירות, ואנו קוראים לכל חברי המפלגה הרוצים להבטיח את זהותה הסוציאל-דמוקרטית של המפלגה לנהוג כך.

אנו קוראים לעמיר פרץ ושלי יחימוביץ' לשתף פעולה בסיבוב השני, וכמובן, גם לאחר הבחירות, להבטחת הפיכתה של מפלגת העבודה למפלגה סוציאל-דמוקרטית.

יסו"ד

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

19 תגובות

 1. נמרוד :

  ומה עם בוז'י?

  צריך להוסיף, כי יצחק הרצוג מתהדר בפני הקהלים שלו כסוציאל-דמוקרטי.

  אני מצטט את אלמה ביבלש מאיגוד חסות הנוער: בוז’י הרצוג נכנס לתפקיד וישר יזם מיני רפורמה. ממש האביר על הסוס הלבן. קיצוצים ממוקדים ובעיקר הפרדה מוחלטת בין המשרד לעמותות כדי למחוק כל זכר ליחסי עובד מעביד בין המדינה לעובדים, שלא יוכלו לבוא שוב בדרישות וטענות. כשגיוס העובדים התחדש, בא לציון גואל:.כל אנשי החינוך והטיפול בחסות הנוער – הם עובדי קבלן! החוזים הם השתנו ללא הכר, התנאים ירדו לרמות משפילות.

  אלי אמינוב כותב על יחסו של בוז'י למורות לשיקום עוורים: עורך דינן [של המורות] פנה לבית המשפט ותבע את פרוק עמותת "מגדל אור" הבלתי מתפקדת. משרד הרווחה התנגד לרעיון הפרוק וניסה לגרור זמן ולהמשיך במצב המעורפל ללא הכרעה. הגדיל לעשות שר הרווחה, יצחק הרצוג,שכינה את המורות "חצופות" והבטיח לייבא מורות מחו"ל במקומן.

  את נתן זהבי: "הם יודעים שבדקות אלו יושבים ללא מיזוג אוויר בחברת עכברים, חיפושיות ונמלים, זקנים מלוכלכלים שלא רחצו אותם עם סמרטוטי בגדים", אמר זהבי והוסיף "הם אינם מקבלים את הטיפול הרפואי לו הם זכאים,וכספם נשדד על ידי עבריינים – ולמרות הכל, הבירוקרטיה הישראלית, אטימות הלב וחוסר האכפתיות נמשכים".

  זהבי זעם על התגובות הלקוניות שקיבל ממשרד הרווחה ומעיריית באר שבע לפיהן, הגורמים הרלוונטים פועלים למניעת הפעילות של בית האבות, ועל כך שלא עשו די עד היום למרות שעברו שלושה חודשים מאז שידור הכתבה לראשונה.

  רביב נאוה:
  בוז'י אומר בפאנל בא. חיפה: "זאת לא הפרטה לבקש מגורם מקצועי לתת שירות, כפי שנעשה במשך שנים עם ארגונים כמו ויצ"ו ואקי"ם. העמותות לא השתלטו על המדינה – המדינה מממנת בצורה רחבה את העמותות הללו. לא בכל מצב השירות שמספקת המדינה הוא הטוב ביותר ואין בעיה בכך שאני מתקשר במכרז עם עמותה המתמחה בתחומה כדי לשפר את השירות שהציבור מקבל."

  אחרי השריפה בכרמל, בוז'י אומר לצבי זרחיה מדה-מארקר: "שרים לא צריכים לברוח מאחריות, אבל גם אי אפשר להתעלם מהכוח הריכוזי הגדול שמרוכז בידי משרד האוצר. הגיעה העת לבחון היטב את המבנה הממשלתי הקיים וחלוקת הסמכויות בו.

  "הממשלה צריכה יעוץ ארגוני וניתוח עסקים. למשל: יש לאחד את משרדי הבריאות והרווחה. אני מציע לשקול בחקיקה יכולת הכרעה של ראש ממשלה במחלוקות בין משרדים שמעכבות תהליכים מסוג זה.

  כלומר שיח על ביורוקרטיה והעברת השליטה לגורמים פרטיים ועסקיים כדי לפתור אותה. האין זה ניאו ליברליזם?

 2. רועי שינדלר :

  אני מברך על הקריאה הזאת שהיא בעקרון מוצדקת ביותר, אני בהחלט מאמין שיחימוביץ ועמיר צריכים לשתף פעולה בשלב כלשהו, אם זאת אני חושב שבעת הזאת ולאור מפת הסיכויים הברורה כל הסוציאל דמוקרטים חייבים להתייצב לצד עמיר פרץ שכן הוא בעל סיכויים רבים לנצח עוד בסיבוב השני, מצב בו יגיע עמיר פרץ לסיבוב שני (אולי מול בוז'י או מצנע) הוא מצב שבו תפיסת העולם שאנו מאמינים בה תהיה בסיכון ממשי להיות ללא סיכוי ריאלי.
  כל מי שמאמין בערכים החשובים האלה חייב להכיר בעובדות, שלי עוד תנהיג את המחנה הסוציאל דמוקרטי במפלגה ללא כל ספק בעוד מספר שנים, אבל היום אסור להמר ולסכן את הסיכוי- צריך להצביע לעמיר פרץ!

 3. מערכת עבודה שחורה :

  נמרוד, פוסט מסודר בבקשה

 4. אילן :

  אני מצטער אבל לאור תגובתה ההזויה (כי אין לי שום תיאור אחר) של שלי על הצעת החק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, אינני יכול לקרוא להצביע עבורה או לקרוא לה מניהגת סו"ד

 5. נדב פרץ :

  אילן: זה לא סוד שאני תומך של עמיר פרץ, אבל אני בהחלט חושב ששלי יחימוביץ' היא מועמדת ראויה.
  נכון, היא עשתה טעויות, ולא מעט – לטעמי, העמדה שלה ביחס לתחבורה הציבורית בשבת היא מהקטנות שבהן – אבל מי שמחפש מועמדים נטולי רבב, נשאר בלי פוליטיקאים לתמוך בהם ומשאיר את המגרש לבעלי ההון.

 6. איתי :

  רועי,

  בתור חבר מפלגה שמתלבט בין השניים (ובכלל חושב שמפלגת העבודה צריכה להתפרק במקום לקיים את האנומליה הכרונית של נ"ל וס"ד באותה מסגרת), אני לא מסוגל לדעת היום למי יש סיכויים גדולים יותר לשלי או לעמיר.

  העובדה שהמועמדים הצהירו על מספרים מסוימים של מתפקדים בארגזיהם היא חסרת משמעות. יכול להיות שעמיר מגזים בטירוף ויכול להיות ששלי בכוונה נתנה הערכת חסר.

  בעיני, השיקול העיקרי בעד להצביע לעמיר פרץ הוא שגם סקרים עדכניים וגם תוצאות בחירות 2006 מראים כי הוא מבריח קולות רבים לקדימה וגונב קולות רבים מהליכוד ושס.

  רק למפלגה שמסוגלת לקחת קולות רבים מהליכוד וימינה מכך יש משמעות לגבי שינוי התמונה הגדולה. משחק סכום אפס בין קדימה לעבודה, כאשר קדימה נותרת הגדולה באופן משמעותי כמו שמצנע ויחימוביץ' יכולים לייצר [עפי הסקרים] הוא ברכה עבור מי שטובת המפלגה לנגד עיניהם, אבל זה לא ישנה כלום מבחינת מאבק בהפרטות, העלאת שכר מינימום וכו', כי הליכוד והימין ימשיכו להיות בשלטון. טובת מפלגת העבודה מעניינת לי את קצה הישבן, יותר חשוב להעיף את ביבי.

  אפשר להפוך בעניין כמה שרוצים, ההצבעה בישראל מושפעת מענייני זהות הרבה יותר מאשר מענייני סוציאליזם-קפיטליזם, והבקע בין אחוסלים ללא-אחוסלים הוא עמוק מאוד. ניתן להיווכח בכך אפילו כאן כאשר העלאת נושאים הקשורים לגזענות מיד פוערת תהום אדירה ורוויית אמוציות בין סוציאל-דמוקרטים מזרחים לסוציאל-דמוקרטים אשכנזים. אם הדוקטורים טוכולסקי וזובידה מסוגלים כמעט ללכת כאן מכות (וירטואלית) על נושאים כאלה – בוודאי שזה רק קצה הקרחון והשבר בציבור הרחב אינו דבר שאפשר להתכחש אליו.

  התוצאה של הבקע וחוסר האמון היא הצבעה גזענית של שני הצדדים: רוב האשכנזים בעלי נטייה לעמדות סוציאל-דמוקרטיות יהיו במידה מסוימת בעלי עוינות גלויה או נסתרת למועמד מזרחי כמו עמיר פרץ (או רן כהן או יצחק ג'קי אדרי, זה לא פרסונלי). לעומת זאת רוב המזרחים בעלי נטייה לעמדות סוציאל-דמוקרטיות יהיו חשדנים מאוד כלפי סוציאל-דמוקרט/סוציאליסט/"ס"ד לייט" אשכנזי ש"מריח" כמו יורש של מפאי המתנשאת (יחימוביץ', גוז'נסקי, חנין, ברוורמן, אורון, גוטווין – אף אחד מהם לא מצליח לשכנע מאסות של ליכודניקים ושסניקים).

  אם רוצים לבנות היום מפלגה סוציאל-דמוקרטית אמיתית, ולא משנה אם שמה יהיה מפלגת העבודה או מפלגה חדשה (כמו שאני מאמין שצריך להיות) – זו מפלגה שבקרב ההנהגה שלה ובקרב המצביעים שלה ישראל השנייה צריכה להיות הרוב (מזרחים + רוסים + אתיופים + ערבים + חרדים). האחוסלים ובייחוד הגנרלים במיל' צריכים להיות בני המיעוטים שמשריינים להם מקום בעשיריה השנייה והשלישית, כמו שנהוג היום במפלגת העבודה לגבי ערבים ו"שכונות".

  המפלגה שהכי התקרבה למודל הזה היא עם אחד (כולל דוד טל החרדי), ובתוך סיעת העבודה הנוכחית ברור לגמרי מי עושה את זה (עם כבל התימני, בן סימון המרוקאי ומג'אדלה הערבי).

  ואחרי כל הנאום הזה צריך גם להסתייג – האם בעידן "פוסט לבנון" ולאחר ששלוש שנים כמעט הוא נעלם לתוך חור באדמה, עמיר פרץ באמת זוכה לאמון בקרב ה"לא אחוסלים" או שהוא רק שומר על העוינות של האחוסלים? אם יש לו יכולת לפקוד עשרות אלפים ולנצח, אבל קהל היעד הטבעי שלו כבר לא מאמין בו – הניצחון שלו הוא חסר משמעות, וכבר עדיף להצביע לשלי.

 7. אבנר שטילמן :

  עיניים לכם ולא תיראו

  לא שלשלי אין חסרונות, אבל עמיר פרץ?
  לא סוציאל ולא דמוקרטי. קומבינטור אופורטוניסט שצועד תמיד על הקו הדק (או שעובר אותו) בין התחמונים הפוליטיים הרגילים (שגם מהם נמנעת שלי) לבין שחיתות פרופר.
  אין לו שום נאמנות לשום עקרון מלבד צבירת כוח והשפעה, ובכל המבחנים האמיתיים הוא לא היה שם לצד העובדים.
  החוקים שקידם, כשטרח להיות בכנסת, היו פופוליסטיים ושטחיים, וכל המדיניות שלו צועקת פופוליזם ועסקנות.

 8. רועי שינדלר :

  איתי אני חושב שהעובדה שעמיר פרץ ביצע את המפקד הגדול ביותר והמשמעותי ביותר אינה מוטלת בספק. גם בתחקיר ערוץ2 שכיוון להכפיש מפקד ערכי וראוי הודו שאחרי עשרות טלפונים שבוצעו בתחקיר רבים אמרו שהם התפקדו על מנת להצביע עבור עמיר פרץ, חיליק בר, מזכ"ל המפלגה התראיין ברדיו ואמר שהמספרים שדווחו הם נכונים, הוא נשאל אח"כ האם שלי ואראל מרגלית לא הגזימו במספרים וענה "אולי קצת הגזימו" מה גם שידוע שלעמיר פרץ יש את היכולות הארגוניות הטובות ביותר ומצליח בדרך כלל למצות את מקסימום הפוטנציאל שלו בדרך זו. לכן לדעתי עמיר פרץ ינוע בין 36% ל44%. הסיכון הוא גדול מידי. לדעתי לפחות בסיבוב הראשון יש להצביע עמיר פרץ. אם במקרה יהיה סיבוב שני וגם שלי תהיה שם אז תוכל לפתוח את זה לדיון חדש.

 9. איתי :

  רועי, בתוך כל הטקסט הארוך מדי שלי היו שתי הסתייגויות:

  1. יכול להיות שעמיר פרץ לא באמת בעל סיכוי גבוה משל יחימוביץ' לזכות.

  2. יכול להיות שהוא בעל הסיכוי הגבוה לזכות, ויכול להיות שהוא גם יזכה בזכות היכולות הארגוניות, אבל את יכולתו לקחת 8-10 מנדטים מן הימין כמו שעשה ב-2006 הוא איבד, ואולי לתמיד.

  התשובה שלך עונה היטב לנקודה הראשונה (אם כי אני מניח שפעילי יחימוביץ' יציגו מידע הפוך) אך מתעלמת לחלוטין מהנקודה השנייה.

 10. ק. טוכולסקי :

  תגידו לא נמאס לכם כבר מהדיון העקר הזה? עוד מעט יהיו בחירות ותוצאות עולים פה כל יום פוסטים ומאמרים במגוון נושאים מרתקים של כלכלה וחברה אידיאולוגיה ופרקטיקה והדיונים הכי חמים כאן הם כל הזמן סביב השלי או הפרץ. כשדי ברור שבלי שת"פ אף אחד מהם לא יהיה היו"ר הבא. כמה מים אפשר לטחון?

 11. רועי שינדלר :

  אני לא חושב שהוא איבד את היכולת שלו להביא קולות מהליכוד, יצא לי לטפל בלא מעט טפסים במסגרת עבודת המטה שלי במטה של עמיר פרץ, רבים מהם היו מלווים בטופס ביטול חברות בליכוד, האזורים שהם עמיר פקד הם אזורים שבם עמיר שולט באופן מובהק, אני לא חושב שיש ספק לגבי היכולת של עמיר לפנות למצביעי הליכוד בצורה טובה הרבה יותר מכל מועמד אחר, לשלי יש אגנד'ה מדהימה, והיא פרלמנטרית בחסד עליון ואפילו ראויה בעתיד לדעתי לתפקיד היו"ר, אבל כמי שמגיע מהפריפריה אני באמת חש שלה (ואופן מובהק יותר למצנע ולבוז'י) קשה מאוד לשווק את עצמם למצביעי ליכוד ש"ס, יכול להיות אפילו (אף שאנני מאמין) ששלי יכול לזכות ביותר מנדטים מעמיר, אבל רובם ככולם יבואו מתוך גוש השמאל ולא יוכלו לשנות את המפה כלל.
  תהליך ההבשלה של עמיר הוא משהו שנראה ברור היום, הציבור מקבל אותו בצורה אחרת לגמרי, לראיה, לפני חודש התפרסם סקר בידיעות אחרונות לפיו עמיר פרץ יזכה ל6-7 מנדטים במידה וייבחר, אתמול כבר דובר על תשעה מנדטים וכולנו יודעים שבמקרה של עמיר בדרך כלל הסוקרים טועים לרעתו, אך המגמה ברורה לחלוטין, עמיר פרץ נמצא במגמת עלייה מעודדת מאוד ולדעתי המגמה צפויה להמשך בעיקר באם לאחר הפריימריז יתייצבו אחריו כל המועמדים.
  אגב, אני בהחלט מסכים ששת"פ בין שלי לעמיר הוא דבר מתבקש ונדרש ולדעתי יקרה בסופו של דבר.

 12. איתי :

  הנקודה השניה שלך על עלייה בסקרים היא מבחינתי משכנעת וחשובה. תודה.

  הנקודה הראשונה על ביטול חברויות בליכוד ממש לא, כי אין בהכרח קשר בין התפקדות להצבעה למפלגה וכי המספרים הדרושים בשביל לנצח בעבודה הם בסדר גודל של שני מנדטים.

  אם בוז'י מביא מלא ארגזים של מתפקדים ערבים זה הרי לא אומר שהמיעוט הערבי בישראל יצביע בהמוניו לעבודה בראשות הרצוג. אם מישהו היה אומר זאת היינו צוחקים לו בפנים.

  על כן אדם ספקן יגיד שלעמיר אמנם הרבה יותר קל מלשלי לפקוד חברי ליכוד (בעיקר מזרחים, בעיקר מהדרום), אבל זה לא בהכרח אומר שזה משקף עמדה של הציבור הרחב.

 13. דקל-דוד עוזר :

  הגבתי ונמחקה לי התשובה אז רק אומר שאני מסכים עם רועי והדבר היחיד שחשוב הוא שיתוף פעולה אחרי הבחירות.
  ועוד משהו קטן: כל אחד מוזמן וכל מי שרוצה לתרום נשמח, אבל מי שחושב ששלי או עמיר הם מרכסיסטים ולא נעים לו להיות במפלגה תמיד יכול לעזוב.
  נמאס ממפלים, נמאס מחסרי הבנה, נמאס משלטון על בסיס נוח לי ועל חשבון האמת.

 14. רועי :

  זאת בדיחה לא מוצלחת

  לקרוא לעמיר פרץ סוציאל דמוקרט זו עלבון למפלגה, לחבריה ולמצביעים הרבים שהצביעו לנו ב-2006.

  אפילו המיליונר אראל מרגלית יותר סוציאלית ממנו.

 15. נמרוד :

  בהנחה שרועי בלי ש

  שאלתי אותו הבוקר:
  שלום לך, ארגון "מנהיגות אזרחית" ערך בימים אלו כנס בנושא: "עצמאות כלכלית למגזר השלישי".
  העמותות ביקשו וודאות כלכלית והציעו הורדת פיקוח על שכר בעמותות, הורדת המס על שכר בעמותות, קיזוז מע"מ ברכישה, הורדת מע"מ במכירת מקרקעין ע"י מלכ"ר.
  מה דעתך בנושאים אלו של הורדת חסמים כדי להגדיל את עצמאות המלכ"רים ולהקטין את המשילות והרגולציה של הממשלה בתחום העמותות בכלל וברווחה בפרט?

  והוא ענה:

  שלום נמרוד. יזמים חברתיים הם החלוצים החדשים של ישראל. אני מבקש להפוך את היזמים האלה למודל חיקוי ולדמות העתיד של הישראלי, אני מבקש להפוך אותם למרכזו של האתוס הציוני החדש, שהחברה שלנו תרים על כפיים ואשר יסחף אחריו את מיטב הנוער היהודי בארץ ובעולם. אני רואה ברעיון הזה חלק חשוב ממה שמפלגת העבודה יכולה להציע לחברה הישראלית ולעם היהודי.

  החסמים שהמדינה מעמידה בפני היזמים, שהיזמויות שלהם באות לידי ביטוי בדרך כלל בעמותות, אינם נכונים ופוגעים בחזון הזה. יש מספר מודלים שפועלים בהצלחה ברחבי העולם בעניין הזה. לדעתי צריך להקדיש מחשבה ולמצוא או לפתח את המודל שמתאים לישראל. תודה, אראל

  http://tinyurl.com/6l2arey

 16. תוככי טוכולסקי :

  עבודה?! לא תודה!

  שלי, עמיר, בוז'י…. כאשר המנגנון המפלגתי לא מאפשר ס"ד, אין סיכוי שהאדם המוצלח ביותר יוביל לישראל ס"ד. התשובה בשמאל, לא במרכז כגון עבודה.

 17. עדן :

  לגבי ה"עלייה" של פרץ בסקר

  נכון, פרץ עלה בסקר האחרון מ 6-7 ל-9 מנדטים אבל הוא עדיין במקום האחרון מבין מועמדי העבודה והעלייה שלו בכלל לא קשורה אליו אלא לעלייה הכוללת בתמיכה במפלגת העבודה. שלי יחימוביץ' עלתה מ-10 ל-13 ובוז'י הרצוג עשה אפילו עלייה גדולה יותר מ-9 ל-13. היחיד שירד הוא מצנע.

 18. ק. טוכולסקי :

  תוככי אנחנו קרובים? אתה מהצד של המשפחה מברסלאו או מהחמולה של פרנקפורט על האודר?

 19. מעין :

  שלי - מועמדת לטווח הארוך

  כל מפלגה סוציאל-דמוקרטית שתקום תפקידה להיות סוג של קואליציית זהויות של מזרחים, ערבים, חרדים, קיבוצניקים, מושבניקים, בורגנים ממעמד הביניים וכו'.

  עמיר פרץ לא מתאים ליצירת המודל הזה שכן הוא מעורר אנטגוניזם בקרב חלקים גדולים של הציבור שצריך להיות חלק ממפלגה סוציאל-דמוקרטית.

  שלי לעומת זאת זוכה לתמיכה והערכה חוצי מפלגות, גם אם בשלב הראשון היא אינה מעוררת הזדהות זהותית בקרב רבים אך הם מעריכים אותה.

  לדוגמה, על השאלה מי הוא המנהיג החברתי הבולט ביותר בישראל ענו 19% מצביעי הליכוד שלי יחימוביץ' בעוד שעמיר פרץ השתרך מאחור עם 6%

  http://shelly.org.il/node/5269

  לכן, לעמיר פרץ אמנם יש תפקיד חשוב בתוך מפלגת העבודה אך לא כיו"ר שאמור ליצור את הקואליציות האלה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.