חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פוליטיקה או כסף קטן?

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, פוליטישוק ב 3.07.11 6:03

המחבר מונה את הלקחים שלמד השבוע בעניין הפריימריס במפלגת העבודה, הפסיקה של בית המשפט העליון על בג"צ הקרקעות של הקשת הדמוקרטית המזרחית, וחרם הקוטג'

מאת: הני זובידה


במשך כל השבוע האחרון חשבתי על הטור הזה, ונראה לי כי קיבלנו כמה שיעורים חשובים לחיים. נתחיל כמובן במפלגת העבודה, הימים חולפים שנה עוברת אך הגזענות היא שנשארת (בפרפראזה על שירם של הגששים). כולם, מסתבר, חוץ משלי יחימוביץ (שכבר תקעה לעמיר פרץ סכין בגב – יחי אהוד אויש לא ברק…), מפחדים שהאיש "מהמדינה האחרת", כן נו זה אותו אחד מה"פלנגות" של גיגי פרס ייקח "לנו" את המפלגה! שהרי הוא "מביא חמולות" אמר הרוצה להיות יקה….וזאת אחרי שבוז'י הוציא את תרעלתו על פרץ…

אך מה המדהים בכול הסיפור, שלא בוז'י ולא מצנע מתנצלים! נהפוך הוא, הם תוקפים! יאללה למלחמה, מה כולה אמרנו? מה יש? נו זה לא אותו אחד עם הכיסוי על המשקפת? בחייכם עזבו אותנו! מה אתם מוציאים שדים מבקבקים, קומבינה, קומזיץ, ויאללה יחד ניקח את השלטון….בדיחה!!! וכל השיירה, כמובן, עזוב אותך הני זה לא לעניין. אנחנו קודם כל פרולטריון, למה לפלג? אנחנו פרולטריון אבל "מכור היתוך יצוק מפלדה אשכנזית!" ככה הכי טוב לדברי ירון הגזען (זהבי) לונדון. לא עוד עוזי התימני בתור כסות ערווה של הפוליטיקה הישראלית, למה כלל לנסות, היידה בוא נתקע להם הכי חזק שאפשר. הרי אבא שלנו הוא הנשיא, או יקה טוב, או אפילו אני חבר בחסמב"ה, די עם השטויות הכול לפנים!

ועמיר, נו הוא מנסה לנצח פריימריס במפלגה האבודה, והוא מגייס, רחמנא ליצלן, חרדים! האיש מצליח לגייס שכבות של אנשים שמעולם לא הביטו לכיוונה של האבודה, אולם באורח פלא במקום לשמוח שיש רוח חדשה, וגיוסים נרחבים למפלגה המתפרקת הזאת, באים אותם אחוסלי"ם ומדברים על מפקד לא ראוי ועוד. מעניין אם הגברת בווידיאו היא גם מזויפת אולי זאת בת דודה של עמיר, הרי הוא בא עם חמולה…..

מלבד זאת, יש עוד קצת פוליטיקה, בית המשפט העליון, אותו מוסד אליטיסטי ומתנשא שאינו מגן על שום חלש, בעיקר לא על ערבים ומזרחים, החליט שוב לחזור בו מאחת מהחלטותיו החשובות: בג"צ הקרקעות של הקשת. זוהי החלטה סופר פוליטית וסופר חשובה, מסתבר כי אותו לחץ ציבורי שבא בעקבות הקשת קצת התמוסס לו, שהרי היום יותר IN לדבר על קוטג', אז בזמן שאנחנו דיברנו על קוטג',באו ושוב גנבו לנו את המשאב החשוב ביותר במדינה, הקרקעות. אז כמובן שהקשת החלה במסע ציבורי בעניין, והתגובה הייתה מאוד לעניין וממוקדת, כמו חיסול ממוקד. לפי שמוליק ריפמן יו"ר מרכז המועצות המקומיות בישראל וראש מועצת רמת הנגב (מעניין אילו שירותים נותן ריפמן לתושבים הבדואים של המועצה שבראשה הוא עומד?!) התבטא בנושא:

"הקשת המזרחית היא הגורם הפעיל ביותר בישראל בתחום שימור רגשות הקיפוח, ההסתה והכוחנות המשמשים כולם יחד לטובת מהלכים של ניתוק ערכי הציונות והיהדות בישראל. מכיוון שהשנאה מעוורת את עיניהם, בוחרים חברי התנועה שלא לראות את העובדות בשטח, המצביעות על כך שהמועצות האזוריות הן היחידות המאפשרות לזוגות צעירים ומשפחות צעירות יכולת קיום, התפתחות ומחיה בתנאים ראויים, כדי שיוכלו להמשיך ולבנות את חייהם ביישובי המדינה.

"לא נחטא לאמת אם נציין כי האינטרסים שלאורם צועדת התנועה אינם ציוניים או ערכיים, אלא מדובר באותם האינטרסים של שולחיהם – כרישי הנדל"ן….מרכז המועצות האזוריות ימשיך להגן על זכותם של האזרחים לאיכות חיים גבוהה יותר, לחינוך איכותי ולכלל היתרונות שמציעים החיים ביישובים קהילתיים, מושבים וקיבוצים" (כל ההדגשות הן שלי!)

מעניין מה יעשה בית המשפט הגבוה לצדק לעשירים בעניין? לי כמעט ואין ספק שללא לחץ ציבורי נאבד גם את משאב זה…מישהו מוכן להמר?

וכמובן שאי אפשר בלי הקוטג'. אז השבוע בכיתי, והרבה! בכיתי עם עופרה, בכיתי עם זהבית כהן שהייתה חייבת לציין כמה עובדות, בכיתי עם שטייניץ תאמינו לי שבכיתי הרבה. אבל בעיקר בכיתי על הטימטום של הציבור הישראלי. עד שכבר יש לנו מחאה כמו שצריך אז מה? אנחנו רבים על 3-5 שקלים לגביע קוטג'?! מה אנחנו עד כדי כך טיפשים? גנבו לנו את האדמות, כמעט וגנבו לנו לגמרי את הגז (עוד לא בטוח שלא יצליחו), גנבו לנו את ים המלח, בתי הזיקוק, הכבישים, את צים, את הביטוח הלאומי ואפילו את החוק שמסביר לנו מהם זכויותינו שטייניץ חנק, העיקר שיצפאן עשה פרסומות תמורת כחצי מיליון שקלים….כמעט כל דבר שהתגאינו בו אי פעם גנבו לנו, ואנחנו מצאנו לצאת גיבורים על קוטג'! אתם מבינים 'כולה' קוטג'. אז כתבו בעיתונים וגם אמרו בטלוויזיה וברדיו שניצחנו, "הם נתקעו עם הקוטג' בגרון" שמעתי הרבה אומרים…תאמינו לי שאנחנו נשלם על הקוטג' הזה בריבית ד'ריבית! מה שנאמר" הניתוח הצליח והחולה ימות בייסורים…אולי מישהו רוצה להתעורר? ומי שיגיד לי עוד הפעם שוק חופשי או ייקחו מכאן את מקומות העבודה אני צורח לו בפנים כל כך חזק שישמעו אותי בכול המדינה! בקיצור שקרנים נמאסתם…

ואחרי כל המרה השחורה הזאת חייבים משהו אחר עם עתיד. אז גאה להציג כאן, באדיבות חברי אופיר טובול מהבלוג קפה גיברלטר, את נערי בית ספר גבעת גונן משכונת הקטמונים בירושלים, תקשיבו למילים אולי משהו יחלחל סופסוף….להיות חזק!

שבוע טוב (למרות שאני לא בטוח….)

הבלוג של הני

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

13 תגובות

 1. ארז צ. :

  ללא ספק מפלגת האבודה, בעניין מחאת הקוטג' לא מסכים

  מי שמוביל את המחאה הם אנשים טובים, שמבינים היטב שמסע בן אלף מילים מתחיל בצעד קטן אחד.

 2. ק. טוכולסקי :

  א. המפקד של פרץ מוכיח כי בניגוד לך הני רבים שאינם אחו"לים כן חושבים שלמפלגת העבודה יש עתיד והם מתפקדים אליה מספיק בכדי להבהיל את הגזענים. אני מקווה שאחרי נצחונו של פרץ הרצוג ומצנע יברחו לקדימה ביחד עם תומכיהם ויקחו איתם גם את עיני ופואד.

  ב. מחאות לא פורצות בגלל דברים גדולים ועקרונות נעלים, אלא בגלל דברים קטנים, זה מקור הביטוי הקש ששבר את גב הגמל. מהפכת פברואר 1917 פרצה בגלל מחסור זמני בלחם, לא בגלל השלטון המושחת והמלחמה הכושלת והמתמשכת וכמוה עוד מהפכות רבות.

 3. עמית-ה :

  כפי שכבר אמרתי כאן אני נכד גאה מאוד לחלוצי העליה השניה והשלישית ובן לפלמ"חניקים שהקימו קיבוץ.
  לדעתי בג"צ הקשת הוא גלגל ההצלה היחיד שעומד עכשיו לרשות ההתישבות העובדת.
  אם תימשך המדיניות לפיה מונעים נדל"ניזציה של המגזר החקלאי יש סיכוי שתישאר כאן חקלאות.
  אם יקשרו את זכויות תושבי הקיבוצים עם זכויות שוכרי הדיור הציבורי ותושבי הערים אולי יהיה כאן לא רק צדק אלה גם בית לאומי.

  על עובדות הקיפוח בישראל חבל לבזבז מילים מי שלא רואה אותו לא רוצה לראות אותו.

  בנושא הפרימריס במפלגת העבודה, אני מקווה שהיא לא אבודה, ואני נדהם כשאני קורא את הביקורת.
  אין ספק שלפרימריס יש מגרעות אבל זאת עדיין השיטה הכי טובה שיש.
  בואו נניח שישנם מקרים לא הגונים במפקד, נניח אפילו 20% (אני חושב שיש פחות), האם 80% זה מעט?
  כששלי פוקדת אנשים ברחוב, האם זה לא מביא אותם למעורבות? אם באמת גוייסו בנתיבות אנשים שיצביעו
  רק בפרימריס ובבחירות ילכו לש"ס האם אין לזה השפעה סביבתית משפחתית?
  יש דעה שפוליטיקה היא דבר מלוכלך כל מקרה של חשד מקבל כותרות, אני באמת צריך להזכיר שבהתנהלות האנושית יש תמיד גם חוסר יושר?
  למה אנחנו מקבלים כלגיטימי את זה שמנהלי חברה כמו זהבית כהן יעשו הכל לצבור ממון?
  למה אנחנו בחברה הישראלית שופטים
  אנשי ציבור על פי סרגל יושרה מוחלט?
  מצד אחד אנחנו מצפים שיהיו צדיקים מוחלטים ומצד שני אם לא נמצאו אשמים בבית משפט פלילי הם בסדר, משהו בשיפוט הזה לא נשמע לי סביר.

 4. הני זובידה :

  שבוע טוב...

  ארז ןטוכולסקי, לא מסכים לנושא הקוטג' אבל ימים יגידו…

  טוכולסקי, מדהים אותי איך אתה מוכן לעשות כל לולינות לשונית רק לא הלביט למציאות וא להתעמת עימה. האמן לי שאם עיני פואד וגם בוז'י ומצנע עזבו זה לא ישנה את המפלגת העבודה. הגזענות עדיין מושרשת בקיבוצנים הותיקים וותיקי המפלגה שמעבירים אותה מדור לדור לחלקים חדשים במפלגה וזו לא תעלם עד למודעות והמלחמה הבלתי מתפשרת בגזענות!

  עמית, הזוית הראשונה שלך היא מעניינת, אתה יודע מה אני מסכים האדמות ישארו אך ורק לשימוש לחקלאות, אם לא חקלאות מחזירים את האדמות! אין לבנות כלום! מחזירים ונותנים לזוגות ציעירם מוחלשים!

  לגבי העבודה, אני חושב שזו זוית בעייתית קמעה, בכול מקום יש בעיות בפרישום ופריימריס, כולנו קיבלנו את זה. אך אם תשים לב בעבודה "כל הבעיות" נובעות ממחנהו של עמיר פרץ לפי העדויות, מדוע? אולי זה בגל שיש לו שפם ולאחרים לא? אני לא חושב אבל יכול להיות….

 5. דקל-דוד עוזר :

  עמית שלום,
  אני יושב ב"ועדת מפלגת העבודה לגבי מצע מטעם ההתיישבות" ובכוונתי להוביל מצע של "ניו-דיל" בין המושבים לערים.
  הקרקעות שמעבדים המושבים הן הפיתרון ולא הבעיה, הבעיה היא השלטון המרכזי שאין לו שום רצון לפתור בעיות.
  שלטון מרכזי – שחיתות מרכזית.

  במובן הזה, שהקשת המזרחית הדמוקרטית יוסדה על ידי יוצאי ראשי מינהל מקרקעי ישראל, היא באמת שלוחה של כרישי נדל"ן, הרי אם עמדת הקשת תתקבל הקרקעות יעברו למינהל אשר יספסר בהם.
  העם ובעיותיו מעניינות את המינהל כקליפת השום.

 6. עמית-ה :

  דקל
  אם תבדוק כמה יחידות דיור מאושרות אך לא בנויות ישנן בכפר סבא / הוד השרון תגלה שאין צורך לבנות על קרקע חקלאית.

  אני מסכים איתך שהמינהל הוא בעיה קשה, קשה כמעט כמו ממשלת ישראל, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להכנע.
  בג"צ הקשת נותן לנו סיכוי להשאיר קצת ירוק בעיניים (במקום ירוקים בכיס), אם ננצל את האופציה זה לא תלוי בקשת.

 7. עמית-ה :

  הני
  ממטרת הליכלוך שנקראת ראיון עם מצנע במוסף הארץ ליכלכה את כל המתחרים בעבודה.
  ברור שהיא ליכלכה את המרוקאי יותר מאשר את כולם כי אנחנו יודעים כבר מזמן שכהה זה מלוכלך וליכלוך נדבק ל..

 8. ק. טוכולסקי :

  הני אתה יכול לבכות על המצב בעבודה או אם אתה רוצה לשנות אותה להתפקד ולבחור בפרץ ולקוות שהוא לא יסתפק במשרת היו"ר אלא יטהר את המפלגה.
  כל מה שאני אמרתי ואתה משום מה מתעלם בתכלס, לא ממש אלגנטיות הוא שבשביל הבוחרים בנתיבות לדוגמא עושה רושם שמה שמציק לך מציק פחות. הם רוצים לשנות את המדינה ואת חייהם וזה לא יקרה מלמתוח ביקורת מבחוץ אלא מנקיטת עמדה פוליטית.
  הגזענות מושרשת בחברה הישראלית איפה שאתה רוצה, קיבוצים, עיירות פיתוח, שכונות חרדיות, כפרים ערביים, מרכזי ערים גדולות ופרוורים בורגניים. העבודה לא שונה בכך. ההבדל המהותי במה שקורה בעבודה הוא הניסיון של עמיר פרץ ומתפקדיו לא רק למתוח ביקורת ולבכות על מר גורלם אלא לקחת את גורלם בידם ולנסות לשנות. כמי שלא חזר לעבודה, אני יכול רק לאחל להם בהצלחה.

 9. איתי :

  גזענות נאורה

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1233373.html

  לכאורה – כמה נתונים סטטיסטיים יבשים בצירוף אנקדוטה על ערבי מראשון לציון.

  הניחוח העולה מהכתבה

  א. ערבים ומזרחים הם פרימיטיבים שמתפקדים בניירות, בעוד האחוסלים האינטלגנטים באינטרנט.
  ב. התפקדות באינטרנט = אידיאולוגית, התפקדות בנייר = ארגזים.

  לפחות אפשר להתנחם בסאטירה
  http://twitter.com/#!/FakeSyehimovich

 10. עמית-ה :

  איתי
  גזענות נעורה

 11. דקל-דוד עוזר :

  אני עם ק. מהפיכה במפלגות השלטון

  היגון בסיסי היה מחייב מפקד של 500,000 מובטלים דווקא לליכוד, כי זו המפלגה שמפריעה להם יותר מכל בהתנהלות, אלא שהיגיון אינו הדבר המוביל ואנשים מתפקדים על פי אמונות.

  הפיכה אינה פעולה על פי אמונות, אלא התארגנות לשינוי הזהות והדעות של השליטים

 12. הני זובידה :

  כתבתי ונמחק...

  מבאס הקטע הזה של הנפילות של האתר, זה מוציא קצת את החשק נמחקו לי כמה תגובות כי לא שמרתי…

  איתי, ראה זה פשוט מוטמע באנשים, כתבים פוליטיקאים וסתם אזרחים — והכי נורא שזה לא נראה להם בעייתי לשאלתי למה הם גזענים הם משיבים בד"כ "מה קרה זו לא גזענות זו האמת…"

  והכי מצחיק הוא שאנחנו עומדים מהצד רוב הזמן ומנסים למצוא לזה הצדקה….

 13. עמית-ה :

  או במילים של אחד ששאלתי אותו: "מה אתה רוצה שאסתיר את האמת" דר' מומי דהן על ערבים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.