חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ארגון המורים, אל תשתיקו את פורום המורים (המשך-2)

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 28.06.11 3:21

זבולון ויצמן, מנהל אתר האינטרנט של ארגון המורים, משיב לדבריה של שושי פולטין שפורסמו כאן אתמול

שושי, שלום.

ארגון המורים, אל תשתיקו את פורום המורים (המשך)

בשבוע שעבר פרסמנו כאן את קובלנתה של עמיתת "עבודה שחורה" המורה שושי פולטין על סגירת "פורום המורים".  פרסמנו גם את תשובתו הלקונית של זבולון ויצמן מנהל אתר ארגון המורים.  פולטין ממשיכה ומפרטת את את הכשלים ואת הנדרש לקיומו של הפורום

לקריאה נוספת

עמדתי על כך שהכותב ב"פורום" יזדהה בשמו.

ואמנם הכותבים, גם כאשר היתה להם ביקורת נוקבת בנושאים שונים, כתבו בצורה מכובדת.

זאת להבדיל מכתיבה פוגענית השכיחה בכל מקום בו מתקיימת כתיבה אנונימית.

לעניין שאלות בנושא הרפורמה "עוז לתמורה", הרי לצורך כך קיימים מזכירי הסניפים – לתת תשובות לכל הפונים.

 

בברכה,
זבולון ויצמן

מנהל אתר האינטרנט של ארגון המורים: www.irgun-hamorim.org.il

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

6 תגובות

 1. רביב נאוה :

  תגובה תמוהה ביותר

  האם יכול להיות שמנהל אתר ארגון המורים באמת לא מסתובב באף פורום ברשת שבו קיימת "כתיבה פוגענית" כפי שהו מתאר ולא מכיר את הדרכים להתמודד עם כתיבה כזאת. האם הוא באמת חושב שמטרת האתר שהוא מנהל היא להיות עותק דיגיטלי של "קשר-עין" ותו לא? או שאולי הוא סומך על היעדר הידע של מורים בנושא וחושב שהם יקנו תשובה כזאת?
  כך-או-כך, מר ויצמן מוכיח בתגובה הזאת שהוא לא ראוי להמשיך ולנהל את אתר הארגון אפילו יום אחד נוסף. מנהל האתר צריך להיות מישהו שמבין את המדיום האינטרנטי ומכוון להפיק ממנו את המירב עבור ציבור המורים.

 2. חמוד :

  מזכירי הסניפים

  אז להפעיל באתר פינת שאלות ושמזכירי הסניפים יתנו תשובות וכל החברים ייכנסו ויקראו . לא ברורה לי , מתשובתו של מר וייצמן , את הדרך שבה יש לפנות למזכירי הסניפים , האם בטלפון , בדואר רשום או במייל . ומה לגבי השאלות שכבר נשאלו : פנסיה , שעה של 60 דקות או של 45 דקות , דין השעות הנוספות וכו' וכו' .

 3. שושי פולטין :

  אני מסכימה עם חמוד, איזה טעם יש לכך שמזכירי הסניפים יענו על אותה שאלה לכל אחד בנפרד. היתרון בפורום הוא שניתן לעשות חיפוש ו/או למצוא שאלות נפוצות באותו נושא ואין צורך לחזור על אותה תשובה שוב ושוב.

 4. בנדנה :

  מספר הערות לגבי אירגון המרים

  כשקוראים את תגובתו של מר ויצמן לסיבה מדוע אין פורום ,אפשר רק לגחך למקרא התשובה.
  ראשית, זכותו של כל כותב להישאר אנונימי גם מבחינה משפטית. סוגיה זאת עלתה בכנסת ויש על כך חקיקה מסודרת.אין שום חובה לחשוף את הכותבים בשום מקרה ,אלא אם כן מדובר על עבירה לשהיא בטחונית בלבד.
  שנית, אם הכל כל כך נפלא, מדוע ישנם מורים ומורות אשר רוצים למחות על הסכם השכר הבא להרע את תנאיו של המורה בעל-יסודי בכל הפרמטרים האפשריים?
  שלישית: נראה שאירגון המורים והעומדים בראשו מתקשים לקבל ביקורת ולכן העדיפו לסגור את הפורום באתר האירגון.דבר זה מצביע על כך שאין, לא הייתה וכנראה גם לא תהיה זכות דמוקרטית להביע ביקרות- דבר הנהוג במשטרים טוטליטאריים. לא זכור מקרה שבו נערך דיון פומבי בשאלה האם עוז לתמורה טוב או רע למורים. עצם השתקת הנושאים שהועלו במשא ומתן רק מראה את החידלון ואת חוסר המקצועיות או הכנות וכן את אזלת היד של אירגון המורים בנושא זה. שהרי לו הפורום באתר המורים היה נפתח, כל השאלות שהועלו כאן על ידי הגב' שושי פולטין ועוד כמה כותבים היו מועלות. הסיכוי לקבלת תשובה מנומקת מן האירגון היה שואף לאפס, משום שראשי האירגון אינם מסוגלים וגם אינם רוצים לעמוד מול המציאות הטופחת על השכם. אין לאיש מבין מזכירי הסניפים השונים שום תשובה ענינית וכאשר הם נשאלים שאלות קונקרטיות אין להם תשובות והם חוזרים במנטרות קבועות על דברים שהם תוצאה כנראה של שטיפת מוח שנעשה להם לפי מיטב המסורת הבולשביקית.
  רן אז הזכיר הרבה פעמים את המילה:אזרחות, או את צמד המילים:אזרחות פעילה. האם לעצם השתקת ביקורת או הזכות לשאלות קשות קוראים אזרחות פעילה?
  בפורומים של "עבודה שחורה" הועלו הרבה שאלות ולאיש מאירגון המורים לא היו תשובות כלשהן כי החשש שמא הם ימשכו את השטיח מתחת לרגליהם נמצא אצלם באופן מתמיד.
  העובדות בשטח מצביעות על כך שרוב רובם של בתי הספר שנבחרו לפיילוט לא מצטרפים ואין להם כל כוונה לעשות כך. לו המצב היה שונה- אירגון המורים היה מזמן מתהדר ברשימת בתי הספר. עובדה אחרת הראויה לציון היא שישנם בתי ספר אשר סירבו להצטרף לפיילוט ומזכירי הסניפים השונים עושים סיבוב שני ושלישי על מנת לשכנע כמה הסכם הזכר הזה טוב. ברשימה שפורסמה כאן לפני שבוע וגם היום העובדות מוכיחות שעוז לתמורה הוא הסכם גרוע מאוד. מספיק לקרא את הדברים שכתבו מרצים לחינוך או לצפות בדברים המופיעים בסרט הטלוויזיה מלפני שבועיים על מנת להיווכח לגבי המציאות המרה. עצם העלאת שעות המשרה ב-66% וקבלה של 42% תוספת בפריסה של 4 שנים היא לעג לרש, שלא לדבר על עוד כמה עשרות סעיפים הבאים על מנת לפגוע קשות במעמד ובשכר המורה.
  וכידוע, עם עובדות לא ניתן להתווכח.

 5. איתי :

  למען ההגינות

  א. נציגי ארגון המורים עונים לשאלות, גם כאשר הפניה היא אישית וגם כאשר השאלה היא במסגרת כנס.

  ב. בחלק מהמקרים התשובה היא בפירוש דברים שאינם "מריחה" – למשל שתי הפעמים שבהם ידוע לנו שבתשובה לשאלה נענו מורים שהעוז תהייה בכפייה בעוד 4 שנים.

  ועדיין, כנסים ופניות אישיות וגם ההודעות הרשמיות באתר הארגון אינם יכולים להוות ביחד תחליף לפורום אינטרנטי.

  א. חשוב שמורה בחדרה יהיה מודע גם לשאלות שמטרידות מורה בקריית גת ואולי לא עלו על דעתו או על דעת הקולגות שלו בביה"ס.

  ב. בכנסים אף פעם אין זמן לשאול את כל השאלות, ומארגן הכנס יכול לפעול בכוונה כך שיישאר מעט מאוד זמן לשאלות.

  ג. פורום אינטרנטי הוא (אם מקפידים על תנאים) מקום מעצים, החל ממחאת הקוטג' וכלה במהפיכה במצרים. אנשים רבים מרגישים בודדים וחלשים ולכן יחששו להתבטא בפנייה טלפונית למזכיר הסניף או להרים יד בכנס מורים. בפורום, ובייחוד אם יש דרך להישאר אנונימי, יש סיכוי שאנשים יגלו פתאום שהם לא לבד, ואולי הם אפילו רוב.

  הדוגמה הקרובה ביותר – באופק חדש (שלא משנה כרגע אם היא טובה או גרועה מהעוז) המחאה צמחה באינטרנט ולא בכנסים או בשיחות זועמות למזכירי סניפים.

  זו בדיוק הסיבה שרן ארז "סגר את האינטרנט" (או ליתר דיוק הפך את אתר הארגון מזירה דו-סטרית לתחנת שידור חד-סטרית).

 6. x :

  יאמר לזכותה של הסתדרות המורים שדאגה לפרסם את פרטי הרפורמה באתר האינטרנט, פתחה בלוג בו מורים יכולים להגיב בחופשיות והפורומים שבאתר ההסתדרות נשארו פעילים גם שהייתה ביקורת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.