חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מי לקח לנו את תל אביב – סדרת הרצאות

נושאים מידע על פעילויות ב 20.08.08 6:00

המכללה החברתית כלכלית מציגה סדרת הרצאות מענינת בבית "הגדה השמאלית" החל מיום ג', ה 26 בספטמבר. ההרצאות תעסוקנה בשינויים שחלים על תל אביב, מגמות גלובליזציה ועל מי שמרוויח מהכיבוש. עוד פרטים

המכללה החברתית-כלכלית תקיים סדרת ההרצאות פתוחות לקהל מסוף אוגוסט מדי יום שלישי בשעה 20:00. ההרצאות יתקיימו בבית הקפה סלון ברלין, רחוב ישראל נג'ארה 15 (בפתח כרם התימנים), תל אביב. ההרצאה הראשונה, "מי לקח לנו את תל אביב?" תתקיים ביום ג', 26 באוגוסט בהשתתפות אחד מפעיליה המרכזיים של הרשימה "עיר לכולנו" ומנהל הגדה השמאלית: יואב גולדרינג ותעסוק בשאלות: איך הפך רחוב שינקין מרחוב אוונגרדי מחתרתי לקניון מותגים פתוח? מהי המשמעות של מדיניות הנדל"ן הדורסנית של עיריית תל אביב? והאם סטודנטים יוכלו לגור במרכז העיר בעוד עשר שנים?

ההרצאה השנייה של שי כהן, יו"ר המכללה החברתית-כלכלית, תחת הכותרת "יש גם כלכלה צודקת" תיתן מענה לשאלות מהי המדיניות הניאו-ליברלית שבה דוגל האוצר? ואיך היא מנתבת את האושר לשכבה מצומצמת כל כך? הסברת מושגי יסוד: ריבית, מדיניות מוניטרית, צמיחה- למה זה נשמע לנו כל כך מאיים, ואיך האוצר מנצל את זה? ההרצאה תתקיים ביום ג', 2 בספטמבר.

תמר גוז'נסקי תרצה על "גלובליזציה: בין סין לתל אביב", ביום ג', 9 בספטמבר והמנהל האקדמי של המכללה החברתית-כלכלית, ד"ר אפרים דוידי, יתייחס למאבק בניצול העובדים ביום ג', 16 בספטמבר. ד"ר דוידי יעסוק, בין היתר, במעמד העובדים בישראל ובצורך להתארגנות מעמדית. ד"ר דלית באום תיתן את ההרצאה האחרונה בסדרה, ביום ג', 23 בספטמבר: "מי מרוויח מהסכסוך?" יותר מארבעים שנה ישראל שולטת על השטחים הפלסטינים- ומסתבר שיש לא מעט גופים שרק מרוויחים מכך כסף. מי הם? ואיך הם מונעים מאיתנו לסיים את הסכסוך?

פרטים נוספים על הסדרה ניתן לקבל מרכזי הקורס: יעל סלומה 054-5843083 ואייל וייס 054-551440 או באתר המכללה:

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.