חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמותות שכטר – נחתם הסכם קיבוצי

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 26.06.11 16:47

הודעה לעיתונות של כוח לעובדים – נחתם הסכם קיבוצי במכון שכטר ללימודי יהדות ובבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר. ההסכם מסיים שביתה בת שבעה שבועות במוסד

ארגון עובדי עמותות שכטר המאוגדים בכוח לעובדים- ארגון עובדים דמוקרטי, חתם ביום שישי ה- 24.6.11 על הסכם קיבוצי מול הנהלת המוסד. ההסכם המקיף כ-100 עובדים(המורכבים ממרצים ועובדי מנהלה) , מאפשר את סיומה של השביתה הארוכה ביותר מערכת החינוך בשלוש השנים האחרונות(49 ימים). במסגרת ההסכם יוחזר לעובדים חלק ניכר מהקיצוץ בשכר שהופעל במשך כשנה וחצי (בין יוני 2009-ינואר 2011). עלות ההסכם כמיליון וחצי ₪.

"חתימת ההסכם מסמנת פתיחת דף חדש בין העובדים ובין ההנהלה, אך לא פחות מכן  – מדובר בשלב חשוב בבניית ארגון העובדים במקום עבודתנו. מעכשיו והלאה ננצל כל הזדמנות סבירה לשתף פעולה עם ההנהלה, אך בה בשעה נעמוד על משמר בכל הקשור ליישום תקין של ההסכמים שנחתמו". אומר יוסי טרנר יו"ר וועד עמותות שכטר. לצד החזר החוב, כולל ההסכם החדש החזרת תוספת וותק שבוטלה ביוני 2009. כמו כן הוסכם על כך שפיטורי צמצום עתידיים יחייבו את הסכמת הוועד, ובמידת הצורך- פנייה לממונה על יחסי העבודה בתמ"ת כבוררת. בהתאם לתקנון כוח לעובדים, יכול ארגון העובדים לחתום על הסכם רק לאחר שזה אושר ע"י אסיפת כלל העובדים חברי הארגון. אסיפת עובדי עמותות שכטר אישרה ביום חמישי ברוב גדול את ההסכם. "אספת העובדים ביום ה' הייתה מפגן מרשים של דמוקרטיה וסולידריות," אומר יוני בלבן, רכז מטה ירושלים בכוח לעובדים שליווה את המשא ומתן. " אני מוריד את הכובע בפני הציבור הנפלא של עובדות ועובדים ששבתו יחד על מנת לתקן את העוול שנגרם ע"י ההנהלה ופעלו יחד בנחישות ובאחריות. חשוב להודות לעו"ד מירב הלוי, הממונה האזורית על יחסי העבודה שהגישור המקצועי שלה הביא לפריצת הדרך וההגעה להסכמות."

 

מכון שכטר בירושלים מעניק תואר שני ביהדות המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה. שינויים בהזרמת התרומות למוסד מיוני 2009, הובילו לקיצוץ רוחבי במשכורות. אולם, כאשר חזר היקף התרומות למתכונתו המקורית, הודיעה ההנהלה על הקפאת שכר למשך 5 שנים. העובדים התאגדו בכוח לעובדים ומנהלים מתחילת שנה"ל מו"מ מול ההנהלה, מו"מ ששיאו כאמור בשביתה בת שבעה שבועות.

בכוח לעובדים מציינים הסכם קיבוצי שלישי מאז תחילת השנה והשני בתחום ההשכלה הגבוהה(אחרי ההסכם באוניברסיטה הפתוחה). "אנו עוקבים בדאגה אחרי השחיקה בתנאי ההעסקה של מורים ומרצים" מוסיף בלבן. "מבין אלפי המצטרפים החדשים לארגון השנה,  בולטות קבוצות של עובדים בתחום ההוראה- ובמיוחד מורים במסגרות מופרטת ומרצים. נמשיך להיאבק לשימור מעמדם של עובדי ההוראה לקראת שנה"ל הבאה".

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. ק. טוכולסקי :

    יישר כוח והמון מז"טים לעובדים ולאיגוד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.