חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נחמן שי, "מעביד" או מעסיק", זו אינה השאלה

נושאים מכתבים, פוליטי ב 27.06.11 4:28

האם "קדימה", דואגת לשיפור מעמדם של עובדים או לאינטרסים של מעבידים (במגזר חברות כ"א).  הצעתם של ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה) ושל ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) אינה עוסקת במה שחשוב באמת
מאת: איתי אשר

חה"כ שי שלום,

בשבוע שעבר העלית שוב את ההצעה שאצטרף לקדימה, והנה אתה מספק לי סיבה נפלאה למה להירתע מכך, דווקא בחוק שהיית שותף לו ואתה מתגאה בו: ההצעה להחליף את המונח מעביד במונח מעסיק. אם דווקא אחד הח"כים החביבים עלי ב"קדימה" שותף לחוק שכזה, מה אגיד על אזובי הקיר?

לקוראי העדכון השבועי שלך אתה מציג את החוק כיוזמה שלך ושל חה"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) שנוסחה בעזרת איגוד לשכות המסחר. האמת מעט שונה: החוק הוא יוזמה של נשיא איגוד לשכות המסחר, מר אוריאל לין (כתבה מ-2009, ועוד אחת, ויש עוד). כידוע לך, מר לין הנ"ל הוא הבעלים של אחת מחברות כוח האדם הגדולות במשק, ואיני צריך לספר לך על ההבדל בין מעמדו וזכויותיו של עובד חברת כוח אדם או חברת שירותים (שיכול להיות מועסק כך במשך שנים ארוכות) ובין מעמדו של עובד המועסק באופן ישיר, במגזר הפרטי או הציבורי.

מבחינתם של עובד חברת כ"א או עובד קבלן, השאלה אם למעביד שלו יקראו ממחר "מעסיק" מעניינת, אם תסלח לי, את קצה הישבן.

  • מפריע לו השכר המחפיר (כמחצית מהעניים הם עובדים)
  • מפריעים לו התנאים הסוציאליים שלעתים קרובות מדי נמנעים ממנו
  • מפריעות לו ההפרות החוזרות ונשנות של חוקי העבודה, כולל הלנות שכר וסיכונים בטיחותיים
  • מפריע לו היעדר הביטחון התעסוקתי
  • ומפריע לו שהבוסים והבוסיות שנותנים לו הוראות במקום העבודה מתנערים מאחריות לתנאי ההעסקה שלו
  • (ומבחינת החוק היבש הם צודקים).

אם פעם העסקה מנצלת מסוג זה היתה נחלתם של עובדי סיעוד, ניקיון ואבטחה בלבד, היום השיטה של העסקה עקיפה באמצעות קבלנים נפוצה בכל תחום: מורים, רופאים, עובדים סוציאליים, ואפילו בעלי מקצוע בשירות המשטרה וקהיליית המודיעין.

אין לי בעיה עם שדרוגי מונחים מהסוג שהגששים דיברו עליו ("כל סנדלר – מכון הנעל, כל חנות לתחתונים" וגו'). אבל כאשר שדרוג המונחים הספציפי הזה מקודם בכנסת דווקא בתקופה שבה זכויות עובדים נרמסות על ימין ועל שמאל, וכאשר רבים מהעובדים חוששים להתלונן, עולה ממנו ריח עז של שיחדש אורווליאני.

בשיטה הזו של טיפול בשפה במקום טיפול שורש בבעיות בשוק העבודה אפשר להמשיך עד כדי אבסורד: מעתה אל תאמר "הלנת שכר", אמור "למעסיק יש קשיי נזילות"; אל תאמר "עבודה זמנית" אמור "עובד חופשי כפרפר"; ובמקום "לא הפרישו לפנסיה" אמור "אצלנו העובדים צעירים לנצח".

כתבת במכתבך "אני מאמין גדול בזכויות העובדים ובמעמדם". אני שמח על כך וטוב שעוד יש כמה אנשים כאלה בכנסת.

כפי שנרמז לעיל, יש כמה דרכים יעילות ודחופות יותר לשפר את מעמד העובדים מאשר לקדם יוזמות של ארגוני מעסיקים (אם אתה מעוניין ברשימת הצעות ספציפיות שתוכל לקדם כחבר כנסת ראה כאן וכאן).

השאלה היא אם "קדימה" תבחר בדרך זו, או שהיא תמשיך לשרת את האינטרסים של בעלי ההון, בדיוק כמו שעשתה מפלגתו של חה"כ רוברט אילטוב בנושא תמלוגי הגז.

אשמח לשמוע את תגובתך,
איתי אשר
ירושלים

העתק: אתר עבודה שחורה

 

תשובת נחמן שי למכתבו של איתי אשר.

קראתי והבנתי. לא באתי לעשות שינוי יסודי בשוק העבודה בישראל. גם אני איני מרוצה ממשטר עובדי קבלן, אבל אני בהחלט סבור שיש ערך לחוזים אישיים ולשיטות תעסוקה חדשות.

בכל מקרה יש לכבד זכויות העובדים. אם יהיו יוזמות בכיוונים אלה, אלך עימן.

נחמן

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. ק. טוכולסקי :

    איתי הרבה יותר קשה לצעוק מועסקים לא עבדים מאשר עובדים לא עבדים. החוק הזה הוא מזימה אורווליאנית של אוריאל לין. חה"כ הד"ר נחמן שי במקרה הטוב לא ידע על מה הוא חותם במקרה הרע לא היה לו אכפת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.