postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ארגון המורים, אל תשתיקו את פורום המורים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ארגון המורים, אל תשתיקו את פורום המורים

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 20.06.11 4:15

האם באתר ארגון המורים לא מאפשרים דיון פתוח ביתרונות ובחסרונות של "עוז לתמורה"? שושי פולטין,  קוראת למנהל אתר הארגון להחזיר את פורום המורים, שהורד מהאתר לאחר שנכתבו בו דברי ביקורת על הרפורמה

לכבוד זבולון ויצמן

מנהל אתר ארגון המורים                                                                           19.6.2011

 

הנדון: קריאה לפתיחת פורום המורים באתר ארגון המורים

לזבולון ויצמן שלום רב,

לאחרונה פורסם כי האוצר, משרד החינוך וארגון המורים הגיעו להסכמות בנושא רפורמת "עוז לתמורה". למרות הפרסום של עיקרי ההסכמות ישנן עדיין שאלות רבות לחלק ניכר מהמורים. בתקופה זו אתר ארגון המורים, אותו אתה מנהל, אמור להיות במה בה ציבור המורים  אמור להציג את השאלות, וגם את הלבטים והחששות. האתר יכול לשמש גם הזדמנות מצוינת להנהלת הארגון להציג  את התשובות לסוגיות שונות העולות מההסכמות, ולהפיג , ולו במעט, את החששות ויש כאלו רבות.

לצערי, מאז פרסום מתווה "עוז לתמורה", אני רואה תופעה הפוכה –  צנזורה של כל פרסום הנראה לכאורה נוגד לעוז לתמורה. הצעד התמוה הראשון היה הורדת פורום המורים מהאתר ערב פרסום המתווה. ענת שניידר מזכירת סניף השרון אמרה לי בזמנו, כי הורדת  הפורום היא ללא קשר לפרסום המתווה וטענה כי הפורום לא היה פעיל מספיק.

אלא שמאז  אני עדה לתופעה שבה כתבות שיש בהן  משום היסוס לגבי עוז לתמורה – לא מקושרות לאתר. כך קרה לפוסט "עוז לתמורה: הרהורים תהיות וספקות נושנות", כך קרה לריכוז שאלות מורים לרן ארז , אשר פורסם באתר "עבודה שחורה",  קושר באתר הארגון ושעות ספורות אחר כך הורד, (למרות שהיו בו שאלות לגיטימיות אשר לא נענו) וכך קורה לפוסטים אחרים העוסקים בהתלבטויות לגבי ההסכם (ראה כאן).

 

רפורמה טובה צריכה לעמוד כנגד כל ההתנגדויות ואלו צריכות להתגמד מול היתרונות של ההסכם החדש. אי פרסום מהווה פגיעה באינטליגנציה של המורים, ומונע את היכולת להעמיד את הדברים זה מול זה ולהחליט מה טוב להם. בכל מקרה אין לתת למורים מידע חד צדדי ולהסתיר מידע לגיטימי אותו הם צריכים לדעת לפני שהם מצטרפים/מצורפים  לרפורמה. חלק מההתלבטויות נובעות מחוסר מידע מספק.
לאור זאת אני קוראת לפתוח את פורום האתר לשאלות.

אני מודה לך בהזדמנות על הבמה הרחבה מאוד שניתנה לי באתר ארגון המורים וב"קשר עין", כאשר פרסמת וקישרת דברים שכתבתי בנושאי חינוך שונים,  כולל התנגדויות ל"אופק חדש" . אני מקווה מאוד שתמשיך לעשות זאת גם בהמשך.

בברכה,

שושי פולטין

העתקים: רן ארז, יו"ר ארגון המורים

ענת שניידר מזכירת סניף השרון, ארגון המורים

קרן שקד, דוברת ארגון המורים

מערכת  "עבודה שחורה"

 

תגובת זבולון ויצמן, מנהל אתר ארגון המורים:

היה עניין מועט ב"פורום" של ארגון המורים ולכן הוא הוסר.

 

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

6 תגובות

 1. לי :

  חבל על המאמצים מול הדיקטטורה של רן ארז

  אירגון המורים דואג להשתיק כל ביקורת לגיטימית של מה שלא נראה לו. לו הרפורמה הייתה באמת דבר טוב, לא היו קמים לה כל כך הרבה מתנגדים.
  בתי ספר באיזור המרכז ובצפון הארץ וכן באיזור הקריות שליד חיפה הצביעו נגד האפשרות להצטרף לפיילוט ובכלל ,וזה אומר הרבה על מהות הרפורמה הניתן לכנות אותה: בלוף בתמורה.
  אין ברפורמה הזאת אלא הונאת ציבור המורים וטוב שישנם הרבה המצטרפים כל יום נגד הפיילוט.
  שנית, עצם סגירת הפורום לדיון ברפורמה רק מחזקת את העובדה שלרן ארז ולראשי אירגון המורים המצביעים עבור בשיטות של מדינות טוטליטאריות אין, לא היה,ולא תהיינה כל תשובות ענייניות אשר יוכלו להציע לציבור בוחריהם.
  המסקנה פשוטה מאוד:לא רק שהרפורמה לא תצא אל הפועל -כיוון שיש כרגע התנגדות של הסתדרות המורים כשהיא מגובה על ידי ההסתדרות, אלא שמה שעומד להפוך אותה לרפורמה שלא הייתה היא העובדה שמרבית המורים כלל לא מעוניינים בדבר שהונחת בכפיה, בדרכי רמיה , שקר וכזב, במדיניות של השתקה, ומה גם שעד לרגע זה אין שום הסכם שניתן לראות אותו. במקרה הטוב, ניתן לקרוא על הסכם עקרונות וכל בר-דעת יבין שרק מי שמטרוף בלבד יכול לתמוך בישראבלוף שכזה ובמקום רפורמה הגיעו הגיעו להסכם לדבר שנקרא השקר הגדול. אין סיכוי לקבל מענה מרן ארז, וכפי שסרט הטלוויזיה מיום 15.6 מראה, לאיש אין שום תשובות ענייניות וכל מה שיש לו לספר זה על ילדותו בצל האנטישמיות ברומניה! ולו זה לא היה עצוב, היה מומלץ להתחיל לצחוק-ובגדול!
  הידד לכל אלה המתנגדים לבלוף של ארז!

 2. לי :

  על תשואות, תשומות , בונוסים והוראה

  מי שקורא היטב את אחד מעיקרי הסכם האופל הנקרא בלוף בתמורה לא יכול שלא לגחך כשהוא נתקל בשני מושגים: תשומות ותשואות. לפי עקרונות אלה, מורה שייראה תפוקה ותשואות או תשומות או כל דבר דומה יזכה בהתאמה לבונוסים הנעים בין 2000 שח ועד 8000 שח, כאשר רק 50 %מבין מורים בבית ספר תיכון מסויים יזכו לכך לפי אחוזים.
  האם יש מישהו כרגע באירגון המורים המסוגל להסביר מהן אותן תשומות ותשואות?
  כיצד ניתן למדוד הישגיו של מורה לפיזיקה בהשוואה לזה של מורה לחינוך גופני או לזה של של"ח? על פי הקילומטרים שהתלמידים הספיקו לרוץ בשיעור? על פי מספר מסלולי טיולים שמדריכי השל"ח הספיקו להציג בשיעור ?
  שנית, מורה המלמד בתל אביב בגימנסיה יוקרתית או בהצליה פיתוח בהשוואה למורה המלמד את אותו מקצוע בקרית גת או בקרית שמונה- האם נקודות הפתיחה של התלמידים באיזורי הפיתוח ובאיזור היוקרה שווים?
  שלישית: איך ירגיש מורה שלעולם לא יקבל בונוס כלשהו:מיותר? מצוברח? מתוסכל? או כל ההרגשות גם יחדיו?
  נקודה רביעית: האם זהו לא פתח להתרפסות מורים בפני ההנהלות, המנהלים, אשר קיבלו ולפתע סמכויות כמעט ללא הגבלה בכל הנושאים? האם מורים לא עומדים לייצר סתם פרוייקטים או עבודות לחינם או להתחנף למנהלים על מנת לזכות בקצת פירורים מצד הפריץ?
  חמש: היכן הערכים לשוויון, למתן זכויות שוות? האם זהו חינוך לערכים ? או שמא בית הספר, בעידוד מר רן ארז, הפך להיות בית חרושת שבו פועלי הייצור, קרי המורים לשעבר-עובדים לפי פרמיות ייצור של תלמידים, של נתונים סטטיסטיים, המעבירים כרטיס נוכחות בבוקר או בתום שעות העבודה, והמיצרים עוד ועוד בלופים ליד פס הייצור הבית ספרי?
  חישבו על כך !!

 3. עופר :

  עובדים עלינו בעניים

  הארגון והעומד בראשו אינם מעוניינים בשיח פתוח על ההסכם ומסתפקים בשליחת מזכירות הסניפים לבתי הספר , ושם אין כמובן זמן או \ויכולת לנהל ויכוח רציני וענייני
  וכך מנסים לייצר אשליה שאין התנגדות גדולה להסכם (ומציעים להזדרז ולבקש להצטרף לפילוט כי יש רשימה גדולה של בתי ספר שמעוניינים להצטרף)
  יש לנו המורים המון שאלות ולצערי אין את מי לשאול ומה שחמור יותר, לא בטוח שיש מי שיכול או רשאי בארגון לתת תשובות

 4. לי :

  לעופר: בנושא הפיילוט: הכל בלוף !

  האם מישהו מכיר בית- ספר שהצטרף לפיילוט? אנא, הצביעו בשמם של 50 בתי הספר שכבר "הצטרפו" לרפורמה. אנחנו רוצים להכיר אותם, לדעת מי זכה בכבוד המפוקפק.
  דברייך -אמת הם: אין לאירגון מה למכור והכל בגדר אשליה שמנסים למכור לציבור המורים .הפחד מפני האמת שיתק את האירגון עד כדי כך שגם פניתה של הגב' שושי פולטין בנושא פתיחת הפורום באתר המורים היא פנית לשווא.
  אמנם חלק מן המורים קונה את האשליה שמנסה האירגון להטמיע בקרב חבריו, אך הרוב המוחלט לא רק שאינו קונה את דברי האירגון, הוא לא יכנס לשום פיילוט או רפורמה. לזה קוראים: עבודה בעיניים. בעצם: בלוף בתמורה.
  ומי שראה את רן ארז בתכנית על תמורה או תמורע ביום רביעי בטלוויזיה מבין עד כמה התכנית המוצעת היא בדיחה גרועה ביותר.

 5. חמוד :

  לא רק פורום

  ראשי האירגון מרבים להשתמש במילה פרופסיה , ודוגלים להפוך את מקצוע ההוראה לפרופסיה . אז אני מציע לשדרג את אתר האירגון כיאה לפרופסיה . ובכן מה בנוסף לפורום שנסגר אין באתר .
  1. סטטיסטיקה – לפרסם כמה חברי אירגון רשומים
  2. פילוח 1 – כמה מבין החברים הן מורות וכמה הם מורים
  3. תת פילוח 1 – כמה מבין החברות מוגדרות מורות אמהות .
  4.פילוח 2 – התפלגות המורים לפי שכבות גיל .
  5.סטטיסטיקה – מהו היקף המשרה הממוצע של כל החברים ומה הוא אחוז העובדים מעל משרה לעומת אלה שעובדים עד משרה .
  6.התפלגות לפי מקצוע – למשל כמה מורים למתמטיקה יש , מהו ממוצע הגיל שלהם ומהו ממוצע המשרה שלהם , וכו' לגבי שאר המקצועות .
  7. מהו מספר החברים הנוטשים את מקצוע ההוראה ומהו מספר המצטרפים החדשים .
  לעניות דעתי , בעידן המחשוב והאינטרנט , איסוף המידע לעיל ועיבודו הוא מלאכה קלה ביותר . אבל מצד שני , פרסום המידע ילמד אותנו רבות על הלך הרוח בכל מה שקשור למערכת החינוך בבתי ספר על יסודיים .
  אני מאוד מקווה שהמידע נמצא בידי ראשי האירגון ושומרים אותו לעצמם , אבל גם מאוד חושש שאין בידיהם כל אינפורמציה על ציבור המורים שהם מייצגים , ולכן כל צעדיהם הננקטים בכאילו דאגה לאינטרסים של החברים הם בגדר גישוש באפלה .
  בנוסף לזה :
  כל מורה , ההולך למלא תפקיד בבית הספר , מנהל מו"מ עם המנהל שלו לגבי התגמול שיקבל לאותו תפקיד .ובתחום הזה קיימת הפקרות משוועת . אז למה לא לשדרג את האתר שלנו כדי לתמוך האחד בשני , ולהשוות תנאי עבודה ביננו , ולהשתמש באתר גם כמקום מפגש פרופסיונלי וגם לשאיבת נתונים עדכניים ומהיימנים .
  למה לא ממנפים את האתר , גם שיהווה תמיכה מקצועית למורים , מקימים פינה לכל מקצוע , ובה נפגשים כל מורי המקצוע כדי לדון בעניינים מקצועיים ( זכויות ) הייחודיים למקצוע ההוראה שלהם .
  בקיצור , יש לבצע מהפך באתר .

 6. אתי :

  דמוקרטיה או דיקטטורה.

  אני חברה באירגון המורים ומלמדת בבית ספר יסודי. כאשר בתי הספר היסודיים עברו לאופק חדש גם הייתה מדניות השתקה . אסור היה לדבר על הנושא במסדרונות ובחצרות בית הספר . הייתה מדיניות של הפרד ומשול. באותה התקופה הרגשתי שאני חיה במדינה שבה יש משטר אפל , כזה שאם אני ידבר על כך עם משהו יתכן ויאיימו עלי בפיטורים. לדעתי זה מבייש את מערכת החינוך ושני ארגוני המורים ששכחו שאנו נמצאים במדינה דמוקרטית….עצוב …..לאן הגענו…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.