חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מהפייסבוק לכנסת – מיכאל איתן פוגש חברים

נושאים חדשות, פוליטי ב 15.06.11 0:00

הודעה לעיתונות של לשכת השר מיכאל איתן, מצטטת דברים מעניינים שהעלו הגולשים במפגש אתמול

השר איתן: בעזרת המדיה החדשה גולשי הפייסבוק יכולים לסייע לשנות ולשפר את מדינת ישראל

עשרות מחברי הפייסבוק של השר מיכאל איתן (ליכוד) הגיעו הבוקר (יום ג') למפגש ייחודי במשכן הכנסת. במהלך המפגש הציג השר מיכאל איתן את פעילותו וענה לשאלות הגולשים- משתתפים. עוד קרא השר איתן לגולשים לקחת חלק בפעילות ולקדם נושאים שונים הקשורים לפעילות בממשלה ובכנסת.

גולשי הפייסבוק שהשתתפו במפגש העלו בפני השר איתן סוגיות מגוונות בהן נושא השחיתות השלטונית, המאגר הביומטרי, מיחשוב ואינטרנט, ממשל זמין ועוד. הגולש יעקב וידר מבני ברק אמר במפגש כי מנהיגי הימין לא שמים דגש מספיק על זכויות האדם: "יש הרגשה שזכויות האדם שייכות רק לשמאל. חברי הכנסת מהימין מתעלמים מהנושאים הללו, אם זה חוק המישוש, מצלמות בכל מקום והמאגר הביומטרי. חייבים שגם מנהיגים מהימין ירימו את דגל זכויות האדם.

הגולש בועז ארד ביקש למחות על השחיתות בשוק הנדל"ן: "היום, ללא מעאכרים אי אפשר למצוא את הידיים ואת הרגליים בשוק הנדל"ן. מנהל מקרקעי ישראל לא מפרסם את ההחלטות שלו ובלי מישהו מבפנים אי אפשר להסתדר.

הגולש עופר, דוקטורנט לפיסיקה, ביקש לוודא כי נושא הממשל הפתוח ימוסד וימשיך להתקיים גם בעתיד: "אם מחר מיקי איתן לא כאן, כל האתרים והיוזמות בנושא ממשל פתוח יחדלו מלהתקיים. צריך לבדוק איך ממסדים את התהליך של הממשל הפתוח ואיך הופכים את הפתיחות האינטרנטית לחלק בלתי נפרד מהממשלה".

הגולש יגאל ביקש מהשר איתן להיכנס לעובי הקורה בנושא המכרזים התפורים לעובדי מדינה, כהגדרתו: "50 אלף איש ניגשים מדי שנה לבחינות בנציבות שירות המדינה, מתוכם נבחרים 3,500. רוב המכרזים שם, אם לא כולם, תפורים. יש עשרות אלפי אנשים שניגשים לבחינות סתם. חייבים לעשות שינוי בנושא הזה".

בתום המפגש קרא השר איתן למשתתפים להצטרף לקבוצות אינטרנטיות אשר יוקמו במסגרת דף הפייסבוק שלו ויעסקו בקידום הנושאים השונים העומדים על סדר היום. עוד אמר השר איתן כי: "

"היה כאן מפגש מדהים של אנשים מכל רחבי הארץ, מגילאי 14 ועד 70, חילונים, חרדים, עולים חדשים וותיקים, אקדמאיים ועמך ישראל, שהעלו בעיות מתחומים שונים. זוהי הפעם הראשונה שפוליטיקאי מעביר את הקשר עם הגולשים מדפי הרשת החברתית למפגש פנים אל פנים, אך זוהי רק ההתחלה. אני מקווה שכאשר הגולשים יצאו החוצה מן המפגש הם יחשבו כיצד הם יכולים להשפיע על המציאות שלנו. התחלנו בקשר ישיר ואני מקווה כי יצאו מן המפגש הזה רעיונות, עצות, ויוזמות חדשות בתחומים החשובים לכל אחד ואחת. בעזרת הדמוקרטיה החדשה אותה הדגמנו היום, יכולים הגולשים לראשונה לקדם באמת נושאים ללא קשר להשתייכות פוליטית או מפלגתית ואני מאמין כי זוהי התקדמות נוספת לדמוקרטיה הישראלית".

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.