חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מורים נגד שכר דיפרנציאלי – הזמנה להפגנה

נושאים חינוך ותרבות, מידע על פעילויות ב 12.06.11 1:27

דבר כזה לא רואים כל יום – עובדים שהולכים להפגין נגד הארגון שאמור היה לייצג אותם

נוסח ההזמנה:

ביום שלישי, 14 יוני, בשעה 2000 בערב, נפגש מול משרדי ארגון המורים כדי למחות על הכוונה להחיל שכר דיפרנציאלי על המורים בתיכונים.

המאבק בהפרטת שכר המורים והמעבר לשכר דיפרנציאלי בחדר המורים צריך לעניין את כולנו, גם אם אנחנו לא מתכננות ומתכננים להיכנס למערכת החינוך בקרוב או בכלל.

ביום שלישי נקיים הפגנה בנושא וחשוב להביא כמה שיותר אנשים

זו המערכת שאנחנו הולכים לעבוד בה.
בואו נשנה אותה כבר עכשיו.

ויש גם עצומה:

שכר דיפרנציאלי – רע לתלמידים, רע למורים, רע לחינוך בישראל

דמיינו בית ספר בו מורים כמעט ולא מדברים זה עם זה בגלל תחרות תמידית. בית ספר בו מורים נאבקים זה בזו על ליבו של המנהל. בית ספר בו מורים לא מעבירים ידע וניסיון זה לזו רק כדי לזכות בשכר גבוה יותר. בית ספר בו לא עוסקים בערכים ובמעורבות חברתית אלא רק בציונים והישגים. בית ספר בו התלמידים משננים חומר כל יום, כל היום, במקום לפתח מיומנויות חשיבה אקדמיות ויצירתיות. בית ספר בו מצוקותיהם האישיות של התלמידים נדחקות לקרן זווית, כי אין פנאי לטפל בהן. בית ספר בו תלמידים בינוניים וחלשים לא מוגשים למתכונת ולבגרות רק כדי לא להוריד את הממוצע של הכיתה, ולפגוע חלילה בשכר הדיפרנציאלי של המורה.

זה מה שיקרה אם רפורמת "עוז לתמורה", שנחתמה בתחילת החודש בין ארגון המורים לבין משרדי החינוך והאוצר, תתממש במלואה. זה מה שיקרה אם החל משנת הלימודים הבאה ייכנס שכר דיפרנציאלי, ומורים יקבלו גמול על פי הישגי תלמידיהם ומידת הקרבה שלהם להנהלה. זה מה שיקרה אם לא נדרוש להוציא את מרכיב השכר הדיפרנציאלי מרפורמת "עוז לתמורה", מרכיב שהולך לשנות באופן דרמטי את מערכת החינוך בישראל.

לטקסט המלא ולחתימה לחצו כאן

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

9 תגובות

 1. כל הכבוד! :

  כל הכבוד לאנשי החינוך ולמורים שסוף סוף אומרים את מה שראוי להגיד...

  יפה מאוד! העם מאחוריכם!

 2. נעמי ט :

  ושוב צפרדעונת עדיין בחוץ. להלן:
  http://www.blacklabor.org/?p=10903

 3. בנדנה :

  הרשו לי להניח שמספר המורים יהיו אולי כ....20

  במקרה הטוב.
  רן ארז-טוב למורים או רע למורים?מה אומרים אתם?
  אחרי ההסכם הגרוע שהוא הסכים לחתום,שהוא אף יותר גרוע ממה שמישהו מעלה על דעתו ואחרי הבטחות השווא שלו, נראה אם המורים בהפגנה עומדים לשנות דבר מה. הרשו לי להניח גם שמר ארז יצפה בהפגנה מביתו בכורסת הטלוויזיה אם בכלל.
  מי שתקף אותי בזמנו- שיאכל את הכובע. כי תמיד כתבתי שההסכם גרוע שבגרועים אילו נערי האוצר צוחקים כל הדרך מן הבדיחה הנקראת עוז ללא שום תמורה.

 4. איתי :

  חן,

  מדיניות בונוסים למורים והעסקה עקיפה הם שני תסמינים שונים לחלוטין של אותה המחלה.

  הפגנות עוסקות במחאה נגד משהו ספציפי, זה טבען של הפגנות וזה החיסרון המובנה בכלי ששמו הפגנה (למשל לעומת הכלי ששמו מפלגה או הכלי ששמו ארגון עובדים).

  אף אחד לא מארגן הפגנה "נגד כל מה שרקוב במדינה" או "נגד כל 10001 ההיבטים של הפרטת החינוך".

  הרי פרסמנו כאן גם הפגנות נגד העסקה עקיפה של מורים. מדוע לא ביקשת אז שיפגינו נגד שיטת הבונוסים?

  סביר להניח שהנאבקים בהעסקה עקיפה בחינוך (כגון לילי בן עמי) עדיין לא יצאו להפגין מול בניין ההנהלה של ארגון המורים משום שהם עדיין מקווים שהארגון יעשה למענם משהו. למרבה הצער, אפילו תשובה לשאילתא של דליה שפורסמה כאן הארגון לא טרח להעביר.

 5. נעמי ט :

  ואולי זו הדרך? למה לא לנסות?
  ""במציאות חיינו, שבה לצערנו אנשי הון קרובים לאזנו של ראש הממשלה הרבה יותר מאנשי רוח וודאי ממורים, אין ברירה אלא לנסות ולשכנע אנשי הון בחשיבות המאבק לשימורו ולחיזוקו של החינוך הציבורי".

 6. נירה, מורה :

  לא מתרגשת מתרחיש האימים

  האם בחברות ההייטק או בכל מקום אחר בו מונהגת שיטת בונוסים, אנשים "לא מדברים אחד עם השני" בגלל התחרות? האם מנהלי מקומות אלה עסוקים כל היום רק בעסקנות ומחנאות כדי להחליט למי להעניק בונוסים? ודאי שלא. בונוסים ותמריצים הם שיטה מוצלחת לעודד מוטיבציה ורצון למצוינות. מצוינות היא לא מילה גסה. קצנו בבינוניות ובעייפות שממלאות היום את חדר המורים.

  חשוב לזכור שהתמריצים לא יינתנו רק למורים שכל התלמידים שלהם קיבלו מאה בבגרות. יש שלל פרמטרים שאפשר לכמת באמצעותם זכאות לבונוס – מגמת שיפור ניכרת בהישגי תלמידים (העלאת ממוצע כיתתי מ-70 ל-80 היא הצטיינות, בעיניי), צמצום היעדרויות, הפחתת אירועי אלימות, עידוד תלמידים למעורבות חברתית ועוד. האיומים לפיהם מורי הפריפריה נידונים מראש לא להכנס לרשימות מקבלי הבונוסים חסרי בסיס.

  "עוז לתמורה", שנגדה בעצצם אתם מפגינים, היא תכנית מהפכנית שיכולה להצעיד את מערכת החינוך קדימה בצורה משמעותית. ההתנגדויות לה נובעות מהפוליטיקה הפנימית של הארגון ולא מטעמים ענייניים. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה באמת חשוב לנו כמורים – להשאר תקועים בשיטה שכבר לא עובדת או לשפר את תנאי שכרנו ועבודתנו ויחד איתם את מערכת החינוך כולה.

  **** הערת מערכת ****

  דוקטורנטית, עינת, נירה, מיכל כהן – שמות שונים מאותה כתובת IP.
  תופעה דומה התרחשה כאן בעת הדיון בנושא אופק חדש: רוב הטוקבקיסטים היו נגד אופק חדש, ובין התגובות המעטות שדיברו בשבח האופק בלט השימוש של אותו כותב בשמות שונים, דבר שעורר חשדות לטוקבקים בשכר מטעם הסתדרות המורים.

 7. נעמי ט :

  לנירה

  כל המשבר הכלכלי ב- 2008 התחיל משיטת הבונוסים, אבל שיהיה.

 8. ד"ר יואל ליברמן :

  טועים ומטעים, הגיע הזמן שגם חברינו המורים יעטו על עצמם את חליפת המקצועיות, כמו בכל מקום עבודה כמובן יהיו מורים שעליהם נאמר שעשרה סוסים לא ימשכו את הלשון מתוך… המנהל, אולם רוב המורים הלומדים, המשתלמים, המשקיעים יזכו להערכה הולמת, הדרך בה מתנהלים חדרי המורים המוכרים לי היטב , מקום בו כל הזמן מודדים ומשווים, מדידה והשוואה שאינם אלא פרי רכילות, תלוש השכר הינו אישי ואף אחד אינו צריך לדחוף את אפו ועיניו לתלוש השכר של חברו, ניתן ועוד איך ניתן להעריך מורה, וגם לזכות אותו בשכר , הלחימה כנגד השכר הדיפרנציאלי יכולה להפחיד רק את מי שעבודתו הינה " לפי שעות" , מי שמגיע מלמד ויוצא במהירות, מורים מסוג זה אינם זכאים לשום מענק, גם לא היום, הרפורמה סוף סוף תהפוך ההוראה לפרופסיה ששכר נאות בצידה, מה לכל הרוחות מפחיד בשכר דיפרנציאלי? ואם דעת המורים החותמים כה שלילית על מנהליהם, מדוע לא ראיתי אותם משמיעים קול כנגד המנהלים? מדוע נגד הארגון המייצג? מנהל מפלה, אחת דינו החוצה ועל המורים לפעול להדחתו, והרי מנהל זה כבר היום פעולתו אינה תקינה. שימו לב חברים הביקורת שלכם הינה כנגד המנהלים ולא נארגון, השכר הד… מקום של כבוד יש לו, אנא פעלו כנגד מנהלים דורסניים ופוגעניים שרוממות החינוך על שיפתותיהם ובמחתרת פועלים לקדם את המלקקים , המתכופפים, אבל הארגון? מה לכם כי תפגינו מול הארגון, בלב שלם אני אומר ואמרתי לאורך שנים אני תומך בשכר דיפרנציאלי, אני תומך במשא ומתן מול מנהלי בתי הספר של כל מורה ןמורה, אין סיבה שבגלל קומץ מנהלים מסוג מסויים נצא מול צעד שחשיבותו ראוייה מאוד לנו לציבור המורים.
  אל פחד אנו נוכל לנצח את המנהלים שיטו משפט, יש לברך על השכר הדיפרנציאלי שיהווה נקודת אור כפי שהדבר קיים ברוב מקומות העבודה, הצטיינת, השקעת- תקבל, בשם השיוויוניות לא השגנו דבר עד היום, הדיפרנ…. רק תעשה לנו סוף סוף טוב

 9. עמית :

  אירגון המורים כבר לא רלוונטי למעמד המורים

  ברגע שרן ארז חתם על מסמך העקרונות של עוז לתמורה הוא הביא לחיסול הסיכוי לשיקום מעמד המורה בישראל.
  לא רק בכך שהסכים לבונוסים בסגנון הזוי -דבר שיגרום להתמרמרות ולהתרפסות המורים והמורות בפני המנהל, אלא שכל ההסכם הזה -שבא בכפייה-אינו אלא מהדורה הרבה יותר משופרת של אופק חדש. זהו דבר מפלה ורק איזורים ומורים באיזורים מבוססים ייהנו ממנו. עוז לתמורה אינה רפורמה בשכר המורה אלא הונאת המורים.
  במקום להוסיף שכר למשכורתו של המורה, אירגון המורים דאג להוריד את ערך שעת העבודה של המורה, הגדיל בעשרות אחוזים את היקף משרתו והפך את המורים לעבדים.
  אירגון המורים במתכונתו הנוכחית הפך להיות גורם בלתי רלוונטי לנושא מעמד המורים העל-יסודיים, כל עוד הוא יתנהל בצורה בולשביקית שלא היה מבייש את מיטב המשטרים העריצים בעולם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.