חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קיצור החופש הגדול – זוטה חינוכית

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 2.06.11 5:34

קיצור החופש הגדול, עוד דוגמה של "לרוץ ולספר", לפני שגמרו את הבדיקות
מאת: מנחם לוריא

משרד החינוך, בראשות מר גדעון סער, מסר שלשום (ג' 31 במאי 2011) שהקים ועדה ציבורית שדנה, בין השאר, במשך ומהות ימי הלימודים של תלמידי ישראל, וכי הועדה המליצה לקצר את החופש הגדול בכמה ימים (יימשך עד ל-26 באוגוסט במקום עד לאחד בספטמבר) והוסיף שהוא מקבל את המלצות הועדה ומיישם אותן הלכה ולמעשה כבר מחופשת הקיץ הקרבה ובאה.

הכיצד?

ועדה ציבורית אכן הוקמה, אבל: נציגי ההורים לא שותפו בה. זאת ועוד, ד"ר רמי אמיתי ממשתתפי הועדה, הביע  את פליאתו על הזריזות של השר ליישם את החלטות הועדה עוד בטרם החליטה. לדבריו ,כך בעיתונות המקוונת, הסוגיה הזו שנוייה במחלוקת בקרב חברי הועדה, הועדה טרם סיימה את המלצותיה וטרם סיימה לגבש את דעתה בדיוק בסוגיה זו.

ומה אומר השר להגנתו:
ובכן, השר אומר שהשנה – למשל – סמיכות תאריך פתיחת הלימודים קרובה מאוד לחגי תשרי. ומאחר ואלה חגים קדושים יש לכבד את קדושתם ולכן צריך להקדים את תחילת הלימודים. מה הקשר? שאלו את השר.

זוטה חינוכית לתפארת.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. שושי פולטין :

  את הנושאים שבהם דנתי בפוסט "עוז לתמורה – עיוותים מצטברים במערכת החינוך"
  http://www.blacklabor.org/?p=33278 בו דנתי במבנה המעוות של שנת הלימודים בחטיבה העליונה, שלחתי גם לוועדה לבחינת מבנה שנת הלימודים, בה ביקשתי שיזמנו אותי בפני הוועדה.
  לצערי אפילו לא טרחו לאשר קבלת המכתב….

 2. מנחם לוריא :

  שושי פולטין

  יש כאן בעיה אחרת. חינוך ,ואני מניח שלך לא צריך לאמר את זה, הוא בעצם עיצוב פני המדינה בדור הבא.

  מה המסר לדור הבא?

  השר מקים ועדה, כשכולנו יודעים שועדה זה שם תואר לאי עשייה.
  אחרי שהקים ועדה הוא לא מאפשר לנוגעים בדבר להביע דיעה. לא למורים, לא להורים ולא לילדים עצמם.

  בד"כ השר מאמץ את החלטות הועדה גונז אותם בארון במשרדו שלו ובזה הסתיים הסיפור.

  הפעם "פטנט" חדש. עוד בטרם סיימה הועדה את המלצותיה כבר השר מקבל ומישם אחת מהם. מה המסר פה? הועדה היא סתם כסוי תחת (סליחה על הלשון הבוטה) ממילא השר ידע והחליט מראש מה הוא הולך לעשות וכל השאר לא חשוב.

  המסר כאן הוא מסר פסול. הוא פסול בכל מימד של התופעה. הוא פסול ציבורית, הוא פסול בהיבט של ביזבוז כספי ציבור על כלום. הוא פסול בכך שמונע זכות עמידה וזכות השמעת הדיעה מהמורים, הוא פסול כי לא נותן זכות עמידה והשמעת הדיעה להורים של התלמידים, הוא מסר פסול ושפל לתלמידים עצמם ובעיקר הוא לא חינוכי בעליל.

  יש מנגנון שבאמצעותו התלמידים יכולים ליצג את עצמם. מועצות הנוער למיניהן. זה מנגנון למראית העין אבל אני בטוח שבמועצת התלמידים הארצית ישנם תלמידים בעלי שיעור קומה שיכלו להגיע לועדה וליצג בשכלתנות ובכישרון את עצמם.

  האמת שפה אני מרים ידיים. מגדעון סהר אפשר לצפות רק לזה שהוא גדעון סער המלוהק לשמירה על הכיסא ושדואג ,מידי פעם, להזכיר לנו שלשמו מתווסף עוד תואר:"שר החינוך".

  אני מקווה שעוד כשנתיים ההורים, המורים והתלמידים ,שבנתיים יהיו בעלי זכות בחירה, יתחשבנו עם השרדן הזה וידאגו להחליפו באחר. זה עונשו.

  קצת מחוץ למסגרת הדיון, במדינת ישראל יש לח"כ ולשרים חסינות בלתי מידתית. לו לא היו אלה פני הדברים עוד אתמול הייתי ניגש למשטרה ומתלונן נגד האזרח סהר. יש בקודקס הפלילי שלנו סעיף עונשים שלפיו מי שעקב חוק הוטל עליו לעשות משהו ולא עשה אי העשייה היא עבירה פלילית. אם מה שלא עשה איננו מעשה פלילי העונש שנה מאסר. אם המעשה הוא פלילי או שישנה סנקציה אחרת הוא מקבל את הגבוה מביניהן. ואולי טוב שכך אחרת החוקרים בתחנת המשטרה הסמוכה לביתי היו מוטרדים על ידי כל שני וחמישי…

  מנחם.

 3. מנחם לוריא :

  לא ניתן להגיד את הדברים טוב מזה:

  מאתר וואלה חדשות. http://news.walla.co.il/?w=/2952/1828927

  מנחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.