חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כרמל שאמה קיבל פתק והפסיק את ישיבת ועדת הכלכלה

נושאים דעות, מדיני-בטחוני, פוליטי ב 1.06.11 5:40

ישיבת ועדת הכלכלה שהתכנסה לדיון בעונשים שהטיל משרד החוץ האמריקאי על חברת האחים עופר הופסקה בעקבות פתק שהועבר אל היו"ר ח"כ כרמל שאמה-הכהן.  מנחם לוריא מביע את דעתו

לפני כמה ימים בכנס של לשכת ערכי הדין התבטא (ברמיזה משהו) ראש המוסד (לשעבר) דגן בעניין שיוטי התענוגות של משפחת עופר באירן.

ביבי והימין שותקים בעניין האחים עופר והסיוע לאיראן

ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו וחבריו מהימין - שמשתלחים חדשות לבקרים בארגוני זכויות אדם על סיוע מחו"ל - ממלאים פיהם מים כשהאחים עופר מוקעים ע"י משרד החוץ, האמריקאי לא הישראלי, על שבירת החרם האיסטרטגי נגד עזרה למשק האנרגיה האיראני. מאת: ק. טוכולסקי

לקריאה נוספת

אתמול פורסמה  כאן התגובה הזו "הספין האמיץ של האחים עופר".

כל הדברים האלה לא נולדו אתמול הן קרו בשנה שעברה ועוד לפני כן…..

והינה היום ב 15:00 בועדת הכלכלה של הכנסת מלהג לנו הפרלמנטר החרוץ שומר הסף של הכלכלה הישראלית רב המעשים והקדוש קדוש קדוש מר כהן-שאמה להלן: "שורת מכתבי ההתחמקות שהגיעו לוועדה בידי מוזמנים אחרים לא תעזור לאיש מהאחראים לחמוק מאחריות". וגם "בהתאם לידיעה שקיבלתי כרגע אני מכריז על סגירת הוועדה" ומוסיף את נופח החשיבות הנדרש: "לא מגורם פוליטי או עסקי". קודם לכן הוא ציין כי "המציאות מאז שהחלטנו לקיים את הדיון מתבררת כהרבה יותר מורכבת ורגישה מאשר הדימיון הממוצע מסוגל להכיל" ויאמר עוד:"אף אחד לא יכול לתת הוראה לחבר כנסת בישראל. זו החלטה שלי, שנעשתה בשיקול דעת מלא, על פי מידע שקיבלתי שלא הגיע מגורם פוליטי" וכדי שיהיה ברור הוסיף וליהג:"היתה לי התלבטות אמיתית ביומיים האחרונים, אבל אף אחד לא נתן לי הוראה לסגור את הדיון"  ונקנח בתגובתו לדברי ח"כ שי:"הוא צריך להבין שלא מדובר ביחסי קואליציה-אופוזיציה או בהצעת אי אמון".

למרבה הצער זה אותו מישהו שלא טרח להכין שעורי בית בפייסבוק וקיבל הרג של אזרחים לא חמושים בגבול המשותף עם סוריה, לא טרח לקרוא (אוי לבושה) בעבודה שחורה.

אז מה? הסוד הלאומי נוצר רק היום אחרי 15:00?

צו החיסיון על סודות המדינה, אגב, טרם השיג את מר שטייניץ שליהג בכותרות של מהדורת חדשות הערב בגל"צ משהו על זה שהוא היה בשיחות ובדיון, בקשר לאחים עופר וזה, כי הציבור  מחזיק ומשקיע את כספו בבנק מזרחי טפחות שבשליטת האחים עופר.

אני מניח שהרץ הלאומי ובידו צו החיסיון מדדה בשעה זו במעלה המדרגות ללשכת שר האוצר ובנשמת אפו האחרונה ימסור לשר את צו החיסיון הלאומי.

ולכותב התגובה "הספין האמיץ של האחים עופר" בעקבות אבחנתו החדה והסופר דמוקראטית ולשמירת הסף של חופש המידע בישראל ,להלן: "המציאות מאז שהחלטנו לקיים את הדיון מתבררת כהרבה יותר מורכבת ורגישה מאשר הדימיון הממוצע מסוגל להכיל" סור נא אדוני לפסיכיאטר הקרוב שמא אילוזיות השתלטו על קולמוסך :).

אפילו ב"דמוקרטיה היחידה במזרח התיכון" שבה לימודי המתמטיקה לוקים בחסר (וראה תגובתי בפוסט אחר כאן – בעבודה שחורה) אחד ועוד אחד הם שניים ולא אחד עשר.
להלן:

על פי פרסומים זרים תולעת סטוקנט יוצרה על ידי יחידת המודיעין 8200, בשת"פ עם גופי ביון אמריקאיים (הייתכן?…) נוסתה בקורציק הדולפציק וחסר הפיקוח בדימונה. נוסיף לדימיון החולני שלי את המפורסם כאן מעלי היינו שהמחשבים ובהם ,לכאורה, אולי, יתכן, הנגועים בתולעת זכו לשיט תענוגות באדיבות הפריץ ירום הודו עופר ונחתו אחר כבוד בנמל ימי ,זה או אחר, של אירן. נוסיף למשוואה ,פרי דימיוני החולני וחסר הקרקע, שזה לא מכבר נזעק ראה"מ וסידר לכמה עובדי קבלן בשכר רעב עבודה בגוף ללוחמה בטרור איטרנטי והינה לכם ,בדימיון פרוע של כותב שורת אלה, המציאות בהתגלמותה לרבות התוכן של הפתק המחולל. רק אני תמה עד כמה שאמת הלהג על הידידות המופלאה בין ארה"ב שבאמריקה לידידה הדמוקרטית הקטנה היא משהו שמעבר ללהג חסר ערך וללא אחיזה במציאות או… כרגיל במקומותינו מישהו שכח לעדכן את הבחורים הטובים במשרד המסחר של הדוד אובמה. חוסיין אובמה.

דמוקרטיה – להתפאר בה….

מוגש כחומר למחשבה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , ,

8 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  לפני יומיים הייתה בכנסת הישיבה על הסיעוד שהמסמך שנכתב לדיון הועלה כאן. עד הרגע חוץ מעבודה שחורה אף אחד לא עסק בדיון על עתיד הטיפול הסיעודי או המסמך.
  כרמל שאמה הוא רודף כותרות הוא השיג את שלו. העיתונות שיתפה פעולה, מה יותר חשוב דיון על הטיפול בזקנה או כותרת ריקה מתוכן אבל צבעונית?

 2. איתי :

  טוכולסקי צודק.

  אני מהמאמר הזה לא הבנתי שום דבר שלא היה בתקשורת. אם הכוונה היתה להגיד לי דברים חדשים אבל לעטוף אותם בחידות כדי להימנע ממעבר על החוק, עלי זה לא עבד.

  אנחנו כסוציאל-דמוקרטים צריכים להפנות את הדיון למבט אחר לגמרי:

  הנזק שגרמו האחים עופר והשותפות המתמשכת ביניהם ובין גורמים בליכוד-עבודה-קדימה לחברה הישראלית.

  בהקשר הרחב, מיכלית ענתיקה שנמכרה לאיראנים היא סתם אנקדוטה חסרת משמעות ביחס לפגיעות אחרות בהכנסות המדינה, זכויות עובדים, וסיכונים לבריאות הציבור ואיכות הסביבה.

  גם אם היה מצב שדווקא בגלל המיכלית האחים עופר ילכו לכלא לשנים רבות (כמו שראשי מאפיה הלכו לכלא על עבירות מס במקום על רצח), זה לא היה פותר את הבעיה, כי במקום האחים עופר היו באים טייקונים אחרים, או מה שיותר גרוע – תאגיד בינ"ל שמרכזו בארה"ב (ולשם לדעתי חותרת "המלחמה בריכוזיות" של ביבי ועינת וילף).

 3. מנחם לוריא :

  שימו לב לפרסומים הבאים (במקורם)

  http://www.richardsilverstein.com/tikun_olam/2011/05/31/ofer-brothers-fixer-amridor/

  לגבי מעורבותו של יעקוב עמידרור בפרשיית עופר, כמו כן ההערות אודות קצצ"א שהובאו ,במקום אחר, על ידי בהקשר זה (בפוסט המקורי של ק.)

  וגם,

  http://www.richardsilverstein.com/tikun_olam/2011/05/31/who-shut-down-knesset-investigation-into-ofer-brothers-violation-of-iran-embargo/

  ושימו לב לניתוח הזמנים והמועדים של הודעת הממשל האמרקאי לגבי האחים עופר….

  בקשתי את רשותו של כותב הפוסטים ובעל האתר להביא ,כאן בעבודה שחורה, את תרגומם לעברית. אם יענה הפוסטים יתורגמו ויועברו לעורכי העתר לשקול את פרסומם.

  מנחם

 4. נדב פרץ :

  מנחם: מהיכרות עם סילברסטיין, לא תהיה לו בעיה עם רשות לתרגום. עם זאת, סביר שלעבודה שחורה תהיה בעיה חוקית עם פרסום – הוא בדרך כלל מפרסם דברים שתחת צנזורה או צו איסור פירסום בישראל

 5. מנחם לוריא :

  נדב

  ראשית יש ציטוטים מפיו בעיתונות המקוונת.
  שנית, לא הבנתי שעל הפרשה הוטל חיסיון מפאת בטחון המדינה.

  אני אשמח להעביר את התרגום לצנזורה. ואחרי אישורה לפרסם. אם הצנזורה תאסור פרסום או תסנן פרטים מבחינתי – זה יפול לידי כפי בשל ואנגוס גם אנגוס בו ובתאווה.

  אגב, מעולם לא נזקקתי לצנזור אם למשהו יש מושג כיצד פונים אליו אשמח לעשות כן עוד בטרם ענה לי סילברסטיין. – תודה.

  מנחם.

 6. דקל-דוד עוזר :

  האחים עופר חוגגים שהם עשו ספין מוצלח והוכתרו כגיבורי ישראל, אבל הם לא מבינים שזהו ניצחון פירוס.
  היום כל ישראל יודעים שהכח שלהם גדול לא רק מהממשלה, אלא מהמוסד וכוחות הביטחון ולכן ממשת ישראל תחליש אותם מטעמים בטחוניין.

 7. ק. טוכולסקי :

  האחים עופר לא גיבורים ולא ישראל הם שודדים עלובים שמנצלים קשרים במוסד לשחק אותה כאילו במכלית נפט הוברחו הוירוסים למחשבי הכור הגרעיני. חלאס, הגיע הזמן להלאים את הרכוש הגזול שלנו בחזרה מידי האחים עופר.

 8. לקסי :

  במקום פוסט

  העופרים מקשטים את הדירקטוריונים וההנהלות שלהם בבכירי השרות הציבורי לשעבר – אחרי צינון כחוק.
  הם גם מתפארים בעובדה הזו במאזני החברות.
  רשימה חלקית של בכירי כלכלה (יש גם בכירי זרועות הבטחון, לא אמנה אותם כאן):
  בייגה שוחט, יו"ר מוערך של ועדת הכספים ושר האוצר, דירקטור.
  ניר גלעד, חשב כללי, מנכ"ל.
  אלי גולדשמידט, יו"ר מוערך של ועדת הכספים, סמנכל (לעניני לובי ויחסי ציבור – ה"ציבור" שאליו הוא מכוון… לדמיונכם)
  יצחק (איזי) רהב, מפקד חיל הים ומנכ"ל בנק ישראל, דירקטור (איזי רהב היה יו"ר הועדה הבין משרדית שמינה שר התעשיה אריאל שרון לבדיקת עתידו וניצולו של שדה הפוסטים בזוהר, בקעת ערד, זו הועדה שהחליטה להמליץ על שדה בריר).
  רוב מי שמניתי היו ללא רבב בשרות שעשו למען הציבור, אבל עובדת "רכישתם" למעמד נחשק ומשתלם אינה חומקת ממי שנמצאים כיום בעמדות החלטה ומחשבים את עתידם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.