חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רן ארז לאוצר: סיכמתם איתנו על "עוז לתמורה ככתבה וכלשונה"

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 17.05.11 23:21

עוד מכתב של רן ארז לממונה על השכר באוצר, אילן לוין ולמנכ"ל משרד החינוך, שמשון שושני. מכתב זה מתמקד ב"שפן" ששלפו אנשי האוצר בדרישה שהמורים ברפורמה יוותרו על תוספת הוותק בתמורה לתוספות דרגה

המכתב פורסם באתר ארגון המורים, ולהלן ציטוטים ממנו:

"מאז תחילת כהונתו של מר גדעון סער, שר החינוך; של ד"ר שמשון שושני, מנכ"ל המשרד ושל מר אילן לוין, הממונה החדש על השכר במשרד האוצר, לפני כשנתיים, ניהלנו עמכם מו"מ לגיבוש רפורמה בחינוך העל יסודי, כחלק מהסכם קיבוצי שממשלת ישראל התחייבה לחתום עמנו עוד בתום המאבק של 2007.
ואכן, אחר מאמצים רבים, ב 29.12.10, נחתם מתווה לגבי הרפורמה "עוז לתמורה ככתבה וכלשונה".
ויתרנו לא מעט לצורך הצלחת מו"מ זה והאמנו למה שנאמר לנו ולמה שהתחייבתם כלפינו, חרף הניסיון המר שצברנו במשך השנים מול קודמיכם בתפקיד וזאת רק מפאת המקצועיות וההגינות שגיליתם ושחשנו מצידכם, לפחות עד כה, כמו גם  רגשי הכבוד שרחשנו כלפיכם. אמירתכם: "עוז לתמורה ככתבה וכלשונה" נאמרה לנו שוב ושוב וידענו שכדי לקדם את מערכת החינוך ועתידנו במדינה זו, גם אנו המורים, כאנשי מקצוע,  צריכים לוותר.

הדרישה החדשה של משרד האוצר לפיה על המורים לוותר על הקידום בוותק כפי שמקובל יותר משנות דור – לא באה בחשבון !

המשמעות של דרישתכם זו, למעשה, היא שהמורים יממנו בעצמם את הרפורמה והוכחתי זאת לכם.
יתר על כן, דרישתכם זו באה בתום המו"מ, לא בראשיתו ולא במהלכו ומכאן,חוסר ההגינות וההוגנות.

גם החלופות שהצענו כדי שלא תטענו לעלויות כספיות, שכלל לא קיימות, נדחו על ידכם בטענה שאתם: "חוששים מעופר עיני ומהאיגודים המקצועיים בהסתדרות הכללית".

אנו רוצים מאוד רפורמה ומוכנים להקריב לא מעט, כמו גם לשנות הרגלי עבודה ותנאי עבודה, ליישם שכר דיפרנציאלי עפ"י תשומות ותפוקות ואף בנינו "פירמידה" של מסלולי קריירה למורים לה הסכמתם. הסכמנו להוסיף שעות עבודה פרטניות, הסכמנו להימצא בביה"ס 40 ש"ש, להדפיס כרטיס נוכחות, לבצע הערכה אישית של כל מורה פעם בשנה ולהתנהג לפי זה, הסכמנו לאלף חוזים אישיים למורים נדרשים ואילו אתם, במקום "לקפוץ על המציאה" דורשים שהמורים יוותרו גם על קידום בוותק!

נכון, זה הרבה יותר מתוחכם ואלגנטי מאשר תכניתם של דברת והשרה ליבנת לממן את הרפורמה שלהם ע"י פיטורי מורים. אתם אוהבים מורים, צריכים אותם, לא רוצים לפטרם אבל כן רוצים לקחת מהם את הקידום הקיים בוותק ובכך גם נוסיף עבודה וגם נממן אותם. מתוחכם, אך עצוב מאוד."

למכתב המלא לחצו כאן

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. עוז לתמורה – דור ב' ושתיקת הכבשים :

    […] זה יהיה נכון גם ל"עוז לתמורה", פרט ליוצאים מן הכלל במקצועות שבהם יש מחסור חריף במורים. בהקשר זה ראוי לציין את הסכמת רן ארז להעסקת 1000 מורים נדרשים בחוזים אישיים. […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.