חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יום עבודה בן שמונה שעות – כדי להציל את המשפחה

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה ב 15.05.11 3:58

מול קריאות להחריג ענפים תחרותיים כמו הייטק או עריכת דין מחוק שעות עבודה ומנוחה, יש לזכור שהחוק מאזן בין האינטרסים של המעסיקים ובין זכותם של הורים להיות הורים וזכותם של ילדים לזמן איכות עם הוריהם

מאת: עו"ד איאן יפה

חוקי עבודה – אמנם מיושנים אך לפעמים טוב שכך

השבוע נוכחתי ביום עיון, אשר נערך ע"י וועדת דיני עבודה של לשכת עורכי הדין, בנושא תיקון 24 לחוק הגנת השכר – תיקון (הנודע כ: "חוק התלושים") והשלכותיו על המקצועות החופשיים. התיקון המדובר בא להבטיח כי תלושי השכר של עובדים יהיו מובנים ונכונים (מבחינת רישום נכון של שעות העבודה וכדומה) – ובמילים אחרות – עובדים לא יצטרכו להיות דוקטורנטים בחישוב שכר בכדי להבין את משכורותיהם, על מרכיביהן.

הדיון ביום העיון התמקד, בין היתר, בעמדה כי חוק שעות עבודה ומנוחה הינו מיושן ולא רלבנטי, משום שעדיין מגדיר הוא את יום העבודה כשמונה שעות וכן אינו מאפשר הפסקה בין ימי עבודה – שהינה פחות מ-12 שעות. חלקם של הדוברים ביום העיון קבע, באופן נחרץ, כי החוק מכביד על מעסיקים שונים ובמיוחד בתחום ההיי טק, משרדי רואי חשבון, עורכי דין והמקצועות החופשיים. לשיטתם, חייבים "להחריג" מקצועות אלו מתחולת החוק, ולאפשר למעסיקים להעסיק עובדים במשך שעות רבות ביום (כמובן תמורת תשלום), שכן המשק הינו תחרותי, ישנם כוחות שוק, היצע וביקוש ומה לעשות? יום עבודה אינו עוד 8 שעות בלבד, אלא – 12 ואף 14 שעות ביום. העמדה הרווחת – לפי התרשמותי – בקרב הדוברים היתה: כי אין זה מוצדק להפוך את המעסיקים הרלוונטיים – למפרי חוק רק משום שרוצים הם להתפרנס "בכבוד"?

הדוברים השונים ביום העיון היו רהוטים ומשכנעים בדיבורם, אולם שכחו הם – לעניות דעתי – מספר ערכים מאוד בסיסיים, אשר אמורים לעמוד כנר לרגלו של כל אדם, החפץ לחברה בריאה יותר. מנסחי החוקים "הישנים" בדיני עבודה הבינו, כי מלבד רווח כלכלי – על החברה להגשים מטרות חברתיות נוספות, כגון ערך המשפחה. עצוב מאוד בימינו, בחברה המודרנית, שאבות רבים חוזרים מעבודתם בשעות הלילה ומצליחים למעשה לראות את ילדיהם (שלא לדבר על בני זוגם) בסופי שבוע בלבד. האם על החברה להשלים עם עובדה מוגמרת כי ילדים רבים פשוט לא מכירים את אבותיהם משום שאלו נמצאים בעבודה כל הזמן? ולעתים, אף מעבר לכך, ממשיכים הם לעבוד לאחר חזרתם הביתה עד השעות הקטנות של הבוקר?. עובדים אלו הינם סוג של: "חיילי קבע בשירות המעסיק". מה שקורה בשלב הבא, הוא שהחברה מרימה זעקה גדולה כאשר אותם ילדים גדלים בסביבה ללא קשר משפחתי חזק והופכים להיות מתבגרים במצוקה, מנוכרים, אלימים וללא ערכים של ממש.

הקורא ישים לב, כי השתמשתי במונח – עובדים (אבות) ולא עובדים (אימהות) –  ובכוונה. ברור, כי במקצועות דלעיל עובדות גם נשים. אני לא רוצה לחשוב על המחיר המשפחתי אותו משלמות אותן נשים – הרי כהורים, דעתי הינה, כי האישה הינה חשובה בהרבה מהגבר – בכל הקשור לקשר הורה-ילד (ישנם מאמרים רבים בנדון וכן מחקרים המדברים על תקשורת בין הורים לילדים של בערך 13 דקות ביום). אם למצב של אב אשר אינו מכיר את ילדיו (בשל שעות עבודה רבות) ישנה השלכה והשפעה חברתית מדאיגה, אזי קל וחומר, שלמצב של אם – אשר אינה מכירה את ילדיה מאותה סיבה – השפעות הגובלות באסון חברתי.

אציין עוד, כי באם מעבידים יהיו רשאים להעסיק עובדים במשך שעות עבודה רבות, המזכירות יותר תנאים של עבדות, אזי ברור הוא כי הדבר ירתיע נשים מלהשתלב באותם מקצועות, בין היתר, גם בשל רצונן – המוצדק לדעתי – להיות הורים במלוא מובן המילה.

כתוצאה מכך, שינוי היקף יום העבודה בחוק, יגרום באופן ישיר לאסון חברתי ומעבר לכך, יהווה – באופן עקיף – אפליה מובנית כנגד נשים, סיבה נוספת המצדיקה מניעת תיקון החוק להארכת יום העבודה במקצועות מסויימים.

לסיכום, חוקי העבודה הינם פטרנליסטיים, הם נועדים להבטיח כי עובדים (אשר בעצמם לא תמיד מבינים את ההשלכות הרחבות יותר של העסקתם), לא יעבדו לילות כימים, יכירו את ילדיהם ויהיו שותפים מלאים בחיי המשפחה. ערכים אלו נשמעים אולי מעט שמרנים ואולי אף מיושנים, אך בכל זאת הינם טובים בהרבה מערכי חברה  המעודדים עבודה של 24/7.

עו"ד יפה הוא  חבר וועידה במפלגת העבודה ועורך דין בארגון כוח לעובדים

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

  1. אורי אפלבוים :

    מילים כדורבנות. אכן צריך לשנות את חוקי שעות העבודה. שבוע עבודה של 35 שעות צריך להיות המטרה הנוכחית. בנוסף הגדלה של שיפוע הסולם הפרוגרסיבי של תשלום שעות נוספות כך שיהיה כדאי בשלב מוקדם יותר לקלוט עוד עובד מאשר לאמלל משפחה.

  2. א. קוריאל :

    כל הכבוד על המאמר. צריך לשים לב מי עומד מאחורי כנסים כאלה: בדרך כלל מדובר באינטרסנטים, שהדבר היחיד שמעניין אותם הוא איך אפשר להמשיך ולהעסיק עובדים בתנאים של עבדות מודרנית.
    דבר אחד מצריך תיקון: חשיבות האבא במשפחה לא פחותה מחשיבותה של האמא. העסקה במשך שעות מרובות היא פוגענית במידה שווה כלפי גברים ונשים מבחינת חוסר יכלתם לתפקד כהורים בעלי משמעות לילדיהם. המאבק לשעות עבודה סבירות צריך להיות מאבק משותף לנשים ולגברים. גם בעניין הזה הפרדה מגדרית תשחק בסופו של דבר לידי המעבידים הגזלנים. היא לא תביא לקיצור שעות העבודה, אלא ליצירת "הסדרים מיוחדים" עבור נשים, שיאפשרו להמשיך לנצל את הגברים ולא לקדם את הנשים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.