חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דב חנין מעדיף שיקום בקהילה לנוער בסיכון

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות, מכתבים ב 23.07.08 6:08

בתשובה למכתבו של מנחם פורת בנושא נוער בסיכון, עונה דב חנין בפירוט רב. הוא מסביר מהו הפתרון המועדף, באילו קשיים נתקלים מול משרד האוצר, ומהם מקורות התקציב הראויים לדעתו. בינתיים נשלח המכתב גם לנדיה חילו, העומדת בראש הועדה לזכויות הילד בכנסת

מנחם שלום ותודה על הפניה.

בשאלה העקרונית, ישנה היום הסכמה מקיר לקיר גם באקדמיה וגם בכנסת שטיפול ושיקום בקהילה עדיפים על מוסדות חיצוניים. הדבר נכון גם לאוכלוסיות נוספות שזקוקות לשירותי רווחה. אם יש לדעתך דרכים אופרטיביות שבהן דב יכול לפעול בענין אשמח לסייע.

עם זאת, אנחנו משתדלים שלא להישאב לשאלה של תקנים במוסדות הקיימים לעומת תקצוב פרוייקטים חלופיים: את מה שצריך לפעול כיום (קרי – המוסדות), יש לתקצב לאלתר ואם יש רעיונות נוספים או פרוייקטים שהממשלה מעוניינת לתקצב, הכנסת לא תמנע זאת ממנה. הסיבה לגישה הזאת היא שפעמים רבות דוחף האוצר את הכנסת לברירות חד משמעיות, כאילו סל התקציב אינו נתון לשליטתו המלאה של האוצר.

לא יודע אם אתה זוכר אבל בזמן שביתת הסטודנטים הגדולה, למשל, שרת החינוך תקפה מעל במת הכנסת את ארגוני הסטודנטים כאילו הם רוצים את התקציבים של החינוך לגיל הרך.

זו בדיוק הגישה שצריך להישמר מפניה. את הגיל הרך, את הסטודנטים ואת הטיפול בנוער בסיכון בקהילה עדיף לתקצב במיסוי מחדש על מעסיקים, במיסוי מזהמים סביבתיים, בהפסקת ההפחתות של מס ההכנסה, בצמצום תקציב הביטחון, ועוד ועוד אמצעים.   אגב, לגבי נוער בסיכון, אנחנו נמצאים היום במערכה על הקרן לילדים ונוער בסיכון: http://www.dovblog.org/dov/448.html ההצעה תובא למליאה בקריאה ראשונה ביום ג' הקרוב. הממשלה תמכה עד כה, אבל משרד האוצר פועל נגד. אשתדל לעדכן אותך כשאדע מה עלה בגורלה.  

שוב תודה על הפניה, נשתמע,

יונתן ליבנה

עוזר בכיר לח"כ דב חנין (חד"ש)

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.