חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אמנון כהן: להגביל בחקיקה את עמלות הבנקים

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 17.07.08 6:09

הבנקים, הגלגלים שמאחורי המכונה הניאו-ליברלית, גובים עמלות גבוהות באופן שמקשה על אנשים פרטיים וחברות קטנות, ולמקלים עם תאגידים גדולים; הצעת החוק של ח"כ אמנון כהן באה לטפל בבעיה; יהונתן קלינגר מציע תיקונים ועזרה

 

ח"כ אמנון כהן הנכבד,

 

ברצוני לברכך, קודם כל, על הצעת החוק לקביעת עמלות בנקים מקסימליות של 1.5 ש"ח, כשלא יותר מ 18 ש"ח בחודש ישולמו לבנק.

 

המצב ששרר עד כה, לרבות לאחר רפורמת העמלות, פגע בצרכנים הקטנים על חשבון תאגידים שיכלו לעשות שימוש בכוחם האקסלוסיבי של מספר גופים.

 

אולם, כדי לשפר את המצב ולעודד תחרות אמיתית לדעתי ראוי לקבוע עמלת מקסימום של 1.5 ש"ח ולא עמלה קשיחה. במצב כזה, הבנקים כן יוכלו להתחרות ולא יהיו מחוייבים לקבוע עמלות של 1.5 ש"ח אלא אפילו פחות מזה, והכל לטובת האזרח ולטובת התחרות האמיתית בין הבנקים.

 

אשמח לסייע לך בהליך החקיקה, לשבת עמך ולהסביר לך את עמדתי ולהיות מוזמן לדיוני ועדת הכלכלה בנושא לקראת הכנה לקריאה שניה ושלישית.

 

תודה על ההקשבה,

 

עו"ד יהונתן י. קלינגר

 

לידיעתך: עותק ממכתב זה, כמו גם תשובתך אליו, יפורסמו באתר "עבודה שחורה" שמיועד לקשר בין בוחרים לנבחרי ציבור ומעודד דמוקרטיה השתתפותית בישראל.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

2 תגובות

 1. איציק ארזוני :

  מעניין…

  אם לא תוגבל העמלה החודשית, תהיה תחרות שתוריד את המחירים? זו נשמעת לי כמו רטוריקה מוכרת שכבר שמענו מליארד פעמים.

  מעצם ההצעה אתה מבקש שהעמלות יהיו יותר מההגבלה שהוצעה. ז"א אם אתה אומר שתהיה תחרות שתוריד מחירים אל מתחת ל18 ש"ח בחודש – אז למה לעזאזל אתה רוצה להוריד את המגבלה שהוצעה בחוק?

  אלא אם כן, אתה רוצה שהתחרות תהיה על מחירים של מעל ל18 ש"ח בחודש ואז באמת המגבלה מפירעה לך, ומצד שני, איזו מן תחרות לטובת הצרכן זו תהיה?!

  אני מצרף פוסט מבלוג של יוצר תוכן שמעיד על הרוח של התאגידים כאשר הם שומעים על עוד מגבלה שכזו:
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=502641

 2. משה כץ :

  כבר שמענו רבות על כוחה של התחרות, והעובדות בשטח מראות כי הסרת פיקוח גורמת לעליית מחירים ראה לדוגמה קוטג', לחם ועוד לא חסר דוגמאות.
  הרבה יותר נוח לא לנהל מלחמת מחירים כאשר שולי הרווח גבוהים, ככה יש מספיק לכולם ואין לאף אחד אינטרס לקצץ ברווח שלו, בייחוד כאשר יש חסמים גבוהים למעבר בין בנקים.
  הפתרון האמיתי הינו ב"חוק ניידות בנקים" כלומר שבדיוק כמו שנעשה בסלולר יהיה חוק שמחייב כל בנק להעביר את חשבונך לבנק אחר תוך פרק זמן קצר וקבוע, ללא עמלה כולל הכל.
  או בפירוט כל הוראות הקבע שלך, כרטיסי האשראי\משיכה, צ'קים, חסכונות וכולי יעברו מידית. כל הוראת תשלום לחשבונך חיוב או העברה יועברו לחשבון החדש ללא עמלה.
  ואז אולי תהיה תחרות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.