חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סיעת העצמאות תהיה מפלגה

נושאים חדשות, פוליטי ב 17.04.11 5:20

ועדת הכנסת אישרה שסיעת העצמאות תיכנס לנעליה של מפלגת הדרך השלישית (מפלגת מדף – שאין לה נכסים ואין לה חובות)

עינת וילף: צריך מפלגה סוציאליסטית משמאל לקדימה

עינת וילף היא (עדיין) חברת כנסת. ההצטרפות לאהוד ברק תאפשר לה לרשום תפקיד של שרה בקורות החיים. נראה שהיא כבר מסתכלת על היום שאחרי. היא שולחת הודעת תגובה על מהלך הרביעייה, ונדמה שהיא כבר מסתכלת מהצד, כפרשנית פוליטית

לקריאה נוספת

ועדת הכנסת אישרה היום, יום רביעי 13 באפריל, פה אחד את בקשת סיעת העצמאות כי ועדת הכנסת תכיר בה כמייצגת מפלגה, לפי חוק מימון מפלגות. בהתאם להחלטה סיעת העצמאות תייצג בכנסת את מפלגת הדרך השלישית שאיננה פעילה עוד והיא חופשייה מנכסים וחובות – כלומר 'מפלגת מדף'. מדובר בהליך טכני בלבד שאינו משקף חיבור פוליטי או אידיאולוגי.

על כן, בשבועות הקרובים תפעל סיעת עצמאות להגדרת מטרות המפלגה החדשה, להקמת מנגנוני המפלגה ותחילת פעילות, וגם תשנה את שם המפלגה בהתאם. ההחלטה התאפשרה לאחר שסיעת העצמאות ומפלגת העבודה סיימו את המו"מ ביניהם, לפיו הוחלט שמכיוון ששווי נכסיה וחובותיה של מפלגת העבודה מאוזן, ההסכם יחלק אך ורק את מימון המפלגות (ולא את הנכסים והחובות) ויעשה זאת שווה בשווה. על בסיס ההסכם, סיעת העצמאות תקבל מימון מפלגות בשווה ערך של 2.5 יחידות (חמישה חברי כנסת חלקי שניים) + יחידה נוספת המגיעה לה כסיעה עצמאית בכנסת – סך 3.5 יחידות.

יו"ר סיעת העצמאות ח"כ עינת וילף אמרה בדיון: "אני שמחה על כך שנפתחה בפנינו הדרך היום לפעול כמפלגה עצמאית ומבקשת לציין במיוחד את איתן כבל ושלום שמחון שניהלו מו"מ הוגן שאיפשר להגיע להסכם מהיר מבלי להדרש להליכים משפטיים מיותרים."

בברכה,
לנה אבאיב
דוברת לח"כ עינת וילף
054-4301861

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

5 תגובות

 1. אלי סתוי ציר העבודה :

  מישהו יכול להתנדב ולהסביר לח"כ עינת ויילף,היכן נמצא פח הזבל של ההיסטוריה ,הקרוב ביותר לביתה.

 2. ק. טוכולסקי :

  מצד אחד אני שמח למחשבה שבבחירות הבאות המפלגה הזו תעלם, מצד שני בפוליטיקה הישראלית אסור לשמוח מוקדם מדי…. לכו תדעו…

 3. איתי :

  בעיית שקיפות וסידור נוח מאוד לשני הצדדים

  הגירושין המהירים התאפשרו בזכות נוסחת הקסם לפיה ברק ושות' לא מקבלים נכסים ולא אחראים לחובות.

  מבחינת אהוד ברק זה סידור מעולה, משום שמפלגת העבודה לא יכולה לתבוע אותו על האחריות האישית שלו להדרדרות המצב הכלכלי של המפלגה בשתי התקופות בהן כיהן כיו"ר, לא בשל ניהול כלכלי גרוע אלא בשל ירידה תלולה במס' מנדטים הגוררת ירידה במימון מפלגות:
  1999 מ-34 ל-23 (וזה עוד ברשימה משותפת עם גשר ומימד, כך שבפועל היו לעבודה 19-20 חכים)
  2009 – מ-19 (18 חכים לא כולל מימד) ל-13 בלבד.

  הסידור הזה גם נוח לבכירי מפלגת העבודה (איתן כבל למשל וגם כאלה שכבר אינם חכים כמו שחל, חריש, ברעם), משום שמאבק משפטי/תקשורתי מר על החובות היה חושף גם טענות מצד אנשי ברק לאחריות האישית שלהם להדרדרות במשך השנים.

  ללא קשר לשאלה "מי אשם יותר ולכן צריך לשאת בחלק גדול יותר בחובות" (לגביה יש לי דעה נחרצת, אבל לא מבוססת…) אני חושב שההסכם הנוכחי מציב את מפלגת העבודה במצב כספי מאוד גרוע.

  הרי מה משמעות המשפט "שווי נכסיה וחובותיה של מפלגת העבודה מאוזן"? זה אומר שאם יש לעבודה חובות לבנקים בגובה מאה מיליון ש"ח, אז יש ברשותה גם נדל"ן בשווי דומה.

  אני לא יודע אם זה נכון, אבל נניח שזה נכון.

  החובות בבנק הולכים ותופחים בגלל ריבית, והדרך היחידה לטפל בהם היא למכור נכסים ומהר, אחרת לא ניתן לקיים פעילות שוטפת (כבר כיום הקמפיין העיקרי למפקד הוא "מופרט" לידי בעלי הון!).

  בנוסף, מי שחייב למכור מהר מתפשר לעתים קרובות על מחיר נמוך מהשווי האמיתי של הנכס, דבר שהופך את "נוסחת ההסדר" בין העצמאות לעבודה לתיאורטית.

  אם התהליך הזה יבוצע במלואו תיוותר העבודה (אולי) נקייה מחובות אבל ללא שום תשתית המאפשרת פעילות שטח בין בחירות לבחירות. כל מי שחולם על העבודה כמפלגת המונים (בניגוד למפלגת שטח) צריך להבין שאי אפשר לעשות את זה בלי תשתיות להפעלת סניפים. בלי סניפים ופעילות עניפה ברמה המקומית אין הרבה יכולת להתחרות בליכוד, שס, ישראל ביתנו וקדימה.

 4. מיכאל לינדנבאום :

  " בלי סניפים ופעילות עניפה ברמה המקומית אין הרבה יכולת להתחרות בליכוד, שס, ישראל ביתנו וקדימה."

  כמה שזה נכון.בשתי קדנציות,הקליקה של ברק חיסלה סניפים רבים,ובקצב הזה המפלגה תהפוך לסיעה בכנסת וותו לו.

  מיזם בחירות אחת ל-4 שנים זה הכל חוץ ממפלגה.

 5. מערכת עבודה שחורה :

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4057972,00.html

  מפלגת העבודה החלה בשלב האחרון של מכירת חיסול נכסי הנדל"ן שלה, כדי לסלק את יתרת חובותיה לבנקים. המפלגה פרסמה בסוף השבוע שעבר מכרז לרכישת 8 מתוך כ-40 הנכסים שנותרו בבעלותה ברחבי הארץ. סך כל החובות שנותרו כעת למפלגה הוא כ-50 מיליון שקל, אבל ערך הנכסים עולה על החובות. ההכנסה הצפויה מהמכירה הנוכחית היא 6-8 מיליון שקל לפחות.

  המכרז מתייחס לנכסים בירושלים, חיפה, באר-שבע, כרמיאל, נצרת עלית, נס ציונה, דימונה, וכרכור. מדובר במבנים של סניפי העבודה (דימונה ונצרת עלית) שהוחלט לסגור, או סניפים לשעבר שהושכרו. ההצעה היא לרכישה משותפת או של כל נכס בנפרד. הנכסים הגדולים בתל-אביב – בתי המפלגה ברחוב הירקון ושכונת התקווה – נמכרו בשנים האחרונות, כשהחובות עמדו על 140 מיליון שקל.

  את המכרז מנהלת חברת בית ארלזורוב בע"מ, שהיא הבעלים הרשומים של נכסי המפלגה מאז ומעולם ונקראת על שם בית המפלגה ההיסטורי שמאחורי ככר דיזנגוף בתל-אביב. יו"ר החברה שנבחר לא מכבר הוא אבנר סטפק, מבעלי בית ההשקעות מיטב, הממלא תפקיד זה בהתנדבות.

  חלק מכ-30 הנכסים שיישארו בידי המפלגה אחרי סיום המכירה הנוכחית, בין השאר ליד ככר דיזנגוף, הם דירות שאינן ניתנות להשבחה. 6 נכסים בני-השבחה אמורים להכניס למפלגה את חלק הארי של החוב – לפחות כ-30 מיליון שקל מתוך כ-40 מיליון שקל שיישארו אחרי המכירה. מדובר במבני ציבור ומגרשים בצהלה, חולון, חיפה וקריית חיים.

  המפלגה לא מתכוונת להיפטר מכל הנכסים שנותרו אלא להשאיר בידה קומץ שניתן להשבחה ושיוכל לסייע בעתיד במימון השוטף של פעולותיה. עם זאת ציין גורם המעורב בעסקה, כי לעבודה אין יתרון בשוק הנדל"ן מכיון מאחר שרוב ההכנסות מיועדות לפירעון החובות והמפלגה אינה יכולה להמתין עם המכירה ולהמר על המשך עליית המחירים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.