חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אופק חדש ורפורמת דברת בוועדת החינוך – דיווח נטול חרא

נושאים חינוך ותרבות ב 11.07.08 6:12

בכתבה בווינט 80% מהתוכן דיבר על חרא, בהארץ רק 50%, וכך היה גם המצב בשאר אמצעי התקשורת, אבל בין זבל לחרא היה גם דיון בנושא הרפורמה בחינוך היסודי. כמה טוב שיש לנו את המורה ג', שנכחה בדיון, לספר לכם על מה נאמר ולא נאמר שם, ומה צריך באמת לזעזע אתכם

לשאלתכם מה היו כותבים כתבי החינוך אילו לא היו מתעסקים בריב התרנגולות.

תשובתי – הם לא היו מדווחים דבר .מזה זמן שאני חשה שהציבור בישראל אינו מודע למהפכה ההרסנית אותה עוברת מערכת החינוך בישראל.המורים זועקים וצועקים אך קולם אינו נשמע.לשם כך התכנסה ועדת החינוך של הכנסת ביום ג' האחרון.

את הדרישה לכנס את הועדה ולדון בהתנגדות המורים ודרכי חסימת התנגדותם,הגישו חברות הכנסת רונית תירוש וזהבה גלאון. חברי כנסת רבים מוצפים בימים אלו במכתבי מורים נזעמים, אשר מנועים מלהביע דעתם כנגד הרפורמה. רק מעטים מהח"כים טרחו להגיע לדיון.לכולם דיונים חשובים בועדות אחרות, החינוך אינו בעדיפות ראשונה !

תקציר הדיון

נכחו בדיון: השרה יולי תמיר, ח"כ רונית תירוש, ח"כ זהבה גלאון, ח"כ מרינה סולודקין ויור הועדה ח"כ מיכאל מלכיאור. נציגות הסתדרות המורים, כ 20 מורים וגמלאי הוראה וניהול.מספר המבקשים את זכות הדיבור היה רב.

השרה פתחה את הדברים בדיווח ארוך כולל מצגת המתאר את ההתקדמות ברפורמה, מובן שהדברים הוצגו באופן מאוד חיובי. לדבריה 100 בתי ספר המעוניינים להיכנס לרפורמה לא נכנסו מחוסר בתקציב.

רונית תירוש ביקשה לקטוע את דבריה בטענה שלא לשם כך התכנסנו. הציגה מכתבים רבים שיש בידה המעידים על קשיים, התנגדויות והתנהלות שונה מזו המדווחת ע"י השרה.

זהבה גלאון חיזקה את דבריה, בטענה שהיא מקבלת את דברי השרה שהמטרות הפדגוגיות של הרפורמה חיוביות וכבר רואים תוצאות בשטח, היא אינה מתווכחת בנדון, היות ואין בידיה הנתונים לבדוק את אמיתותם. עם זאת, גם בידיה יש מסמכים המעידים על מצוקה גדולה של המורים, זימונים לשימוע, איומים בפיטורים, העברות .

השרה כהרגלה, טענה שמדובר בקומץ מורים רעשן.

מרינה סולודקין אמרה דברים נוגעים ללב בנוגע לפנסיה של מורים עולים בני ארבעים פלוס, המלמדים מקצועות חשובים. עוד היא ציינה שגם בסין האזרחים מאוד מאושרים ….וגם היא מוצפת במכתבים של מורים מאוימים.

שוב עלה נושא ההתנגדות הגדולה בקרב מורים – החזרת תוספת השעה הפרטנית. וששוב לא קבלנו מספרים מדויקים אלא התחמקויות ושקרים. היה רעש רב באולם המורים הפריעו לדברי השרה בקריאות ביניים. מלכיאור נאלץ להוציא את אחד המורים מהדיון.

לאחר מכן העידה אחת המורות בפני השרה אל אירוע שהתרחש ביום ב', בתי ספר שהגישו מכתבי סירוב לאחר שזכו להסבר מנומק על מבנה שכרם, כנדרש ע"י משרד החינוך. קיבלו הודעה על כניסה לאופק החדש על אף מכתבי הסירוב עליהם חתמו מורות בית הספר ברב מוחץ. השרה אמרה שהיא לא מכירה את המקרה והבטיחה לבדוק (לא רשמה בפנקס דבר).

בנוגע לויכוח בין רונית תירוש ויולי תמיר, תמיר הודתה שדוברת עובד איתה והוא עושה כמיטב יכולתו לשכנע את בתי הספר שתוכנית האופק החדש טובה לחינוך (מאוד מפתיע)

חתול נוסף שיצא מהשק היה נושא התארים, תמיר הדגישה שלאחר הרפורמה מורים ללא תואר אקדמי לא ילמדו בבתי הספר.
לאחר מכן דיברה מנהלת בגימלאות, אשר סיפרה שהתנדבה בהסתדרות המורים (כיועצת בנושאי חוק משפט) כשנודע למר ווסרמן שהיא מנהלת תכתובת עם מתנגדים לרפורמה, הוא זרק אותה מהסתדרות המורים. ואז התחילה המהומה…

ווסרמן ניסה לצאת מההאשמה, אמר שהחתימה נעשיתה פה אחד…קהל המורים צחק…"פה אחד! הפה של ווסרמן" ….יולי לחשה על אוזנה של תירוש את השורש ח.ר.א ובזאת הבנתי שהסתכם הדיון – התקשורת כבר תחגוג.

לסיכום, ח"כ מלכיאור ציין שנוהל השימוע במקרה לפנינו מיותר, דרש מהשרה להפסיק את נוהל הזימון לשימוע וציין כי התנגדות המורים היא לגיטימית וחשובה בשיח הציבורי הדמוקרטי בישראל.המורות ביקשו הצהרה מפורשת מהשרה – לדיון פתוח וכניסה מרצון לרפורמה (כפי שהיא עצמה הצהירה בתחילת הדיון – היא לא סיפקה את הסחורה !

הויכוחים המשיכו גם לאחר היציאה מהדיון, מורים רבים ניגשו לח"כ מלכיאור ושטחו את טענותיהם .
לפתע התחיל תרגיל הג"א וכולם הוצאו החוצה…אל הצד האחורי של המבנה… גם שם התנהלו ויכוחים קשים בין נציגי הסתדרות המורים הזוטרים ובין המורים. יולי ווסרמן התאיידו מהמקום במהירות. צוות המורים הגיע מכל קצוות ארץ – איננו מכירים האחד את השני ! ענת שניידר לא דיברה בדיון – אלא רק בויכוחי הדשא ב"חצר האחורית"

סיכום ומסקנות

זעקת המורים נובעת מתחושת עלבון קשה. יולי תמיר נבחרה לשרת החינוך על מנת לתקן כביכול את האבלות שעשתה קודמתה, או כפי שהיא מצוטטת בכל כלי תקשורת אפשרי "לנקות את החרא שלכם".. המורים טוענים, כי ההפך הוא הנכון, מדיניותה של יולי תמיר היא אותה מדיניות של קודמתה וחמור מכך. אם בתקופתה של לבנת יצאו ארגוני המורים בכל תרועה רמה כנגד רפורמת דברת, בעידוד יולי תמיר ומפלגת העבודה. הרי כעת מעמידה השרה פני כבש ומתארת רפורמה בהסכמה, כאשר בשטח מופעלת רפורמה זהה בכפייה, איומים וסתימת פיות.

העימות המר בין חברת הכנסת רונית תירוש והשרה יולי תמיר, אינו נובע מאי הסכמה אידיאולוגי. אלא מעובדה מאוד פשוטה, יולי "גנבה" ושיפצה את הרפורמה עליה רונית תירוש ירקה דם. וכעת היא זוכה לציון גבוה, ומחייכת אל המצלמות בנועם הליכות. את העובדה הזו חיזקה השרה בדיון בועדה, בציינה כי דברת תומך בתוכנית האופק החדש ואף לוקח חלק בתהליך ההטמעה בשטח.

נשאלת השאלה אם כך מהו אותו ה"חרא שלכם" ?האם התנגדות המורים היא החרא ?האם המורים הותיקים והמנוסים ללא התואר האקדמי ? האם דיון ציבורי והתנגדות לגיטימית אותה ספגו באומץ לבנת ותירוש – היא החרא שלכם ? האם אמירת אמת אל מול הציבור – הסכם שכר ללא פריצת התקציב ! – היא ה….?! כל הנושאים הללו ונוספים עלו בצורה כזו או אחרת בדיון בועדה.

הפגיעה במורים עולים החדשים, הפגיעה במורים ותיקים ללא תואר, הפגיעה בפנסיה, הורדת ערך השכר לשעה למורה, סתימת הפיות, התנכרות הסתדרות המורים ממוריהם ואי ייצוגם ההולם, זריקת מתנגדים וסתימת הפיות בהסתדרות המורים, הסתרת מידע מהציבור בנוגע לפרטי ההסכם והתנגדותם הגורפת של המורים (הסתרת המידע והטעיה, בנוגע להחזר תוספת מקדמה לרפורמה).

חשוב להבין, רפורמת דברת מקובלת היום על מרבית הקשת הפוליטית. על הליכוד, קדימה והמערך. היות ולא ניתן לקיים דיון ציבורי רציני על משמעויות הרפורמה והשלכותיה. מה שישאר לכולנו לאכול יחדיו זה את ערימת ה… מהנזק המצטבר שיצרו המריונטות של איש העסקים ו"שר החינוך בפועל " שלמה דברת.

ג'.

הערת המערכת: כתבה זו אינה מתיימרת להיות דיווח עיתונאי אובייקטיבי, אנו נשמח לפרסם כאן גם דיווח של תומכי הרפורמה שנכחו בדיון.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , ,

17 תגובות

 1. נדב פרץ :

  'לאחר הרפורמה מורים ללא תואר אקדמי לא ילמדו בבתי הספר'

  זה אמור להיות דבר רע?
  במדינה שבה אי אפשר להיות מזכירה בלי תואר אקדמי?

 2. גליה :

  נדב,
  השאלה האם תואר אקדמי הופך אדם למורה או מזכירה טובה יותר היא שאלה בפני עצמה.
  השאלה השנייה, האם תזרוק מזכירה משובחת בעלת ניסיון ממשרדך, אך ורק כי אין לה תואר אקדמי ?
  ואם תעשה זאת, האם תתן לה לפרוש באופן ראוי והולם, או שתגרום לה להתפטר כדי שלא לשלם לה פיצויים ?!!
  הלואי ומשרד החינוך היה מאפשר לכל המורים ללא התואר האקדמי (וגם לבעלי התארים) לפרוש בכבוד מהמערכת.

 3. ליאור שוורץ :

  שאלה קטנה למורים

  האם לפני הרפורמה היה יותר טוב?????

 4. ירדן :

  לדרוש ממורים חדשים תואר זה עוד הגיוני. לטעון שהמורים הקיימים בלי תואר הם בהכרח לא טובים או פחות טובים זה שטות. עדיף לבדוק מקרה לגופו בדברים האלו.

 5. בעז :

  זו הדוגמא לחפיף וחוסר הרצינות של משרד החינוך.

  הרי התשובה ברורה ישנם מורים טובים ומנוסים במערכת שאינם בעלי תואר אקדמי.
  עולם העבודה וההשכלה השתנה בעשורים האחרונים ללא הכר. פתרון חיובי לטובת המערכת היה צריך להתחשב באוכלוסית מורים זו ולמצוא פתרונות להם. אבל מדוע לחשוב מדוע להתאמץ.
  או שמא הגברת תמיר ושאר מאורי הגולה החתומים על דו"ח דברת המקוצץ הידוע בכינויו אופק חדש, רוצים להעיף את כל "הזקנים" מהמערכת ולהכניס פנימה צעירים זולים?
  ולעניין החרא. גב תמיר הציפה את כולנו בחרא הנקרא חוק נהרי.
  אף שר חינוך שמאלני או ימני דתי או חילוני לא הסכים להשוואת תנאי החינוך הפרטי לחינוך הממלכתי . מי הסכימה לכך? יולי תמיר ה"סוציאליסטית". מי שזכתה למקומה סביב שולחן הממשלה בשל עמדות סוציאליסטיות חברתיות, שוויוניות. היא היחידה שהסכימה לחוק שיכול להביא להרס החינוך הממלכתי והפרטתו.
  נראה את גב תמיר מפנה את החרא הזה מהציבוריות הישראלית.

 6. יעקב לקס (לקסי) - ערד :

  תמיהות בענין יעל תמיר.
  ראו בתגובתי לפוסט של ענת כנפו.

 7. זיו :

  נדב,
  נגיד שאתה צודק וצריך לדרוש תואר מכל מורה במערכת (אני מדלג על כל מה שנאמר על ידי החברים האחרים).
  האם אל מן הדין והצדק לתת להם לפחות את הזכויות/פיצויים/פנסיה מוקדמת ורק אז לשלוח אותם הבייתה?!
  דווקא הנקודה "הקטנה" הזאת מראה את פני כל הרפורמה – במילה אחת: "דורסנות".
  מי שלא עומד בתנאים או לא מסכים הבייתה בלי כלום.
  אתה מכיר עוד מגזר כלשהוא בארץ שהמעביד היה אומר לו כזה דבר והאיכגוד היציג שלו היה עובר על זה בשתיקה?!

  לליאור:
  ברור שלפני כן לא היה יותר טוב, אבל למה אם משהוא מקולקל צריך לקלקל עוד יותר?
  ההרגשה היא שבגלל שמערכת החינוך לא טובה (ויש לזה המון המון סיבות שרובם הם סדר עדיפויות של המדינה בחלוקת המשאבים) אז הורגים את השליח – המורים.
  במקום למצוא מרפא למערכת.

 8. גליה :

  לליאור שוורץ

  יש חוק כלים שלובים. ועוד חוקים פיזיקלים וכלכליים פשוטים.
  המבהירים תהליכי תנועה.
  תנועת המים, תנועת הרוח, תזרים מזומנים והגירה.
  המין האנושי ברובו שואף להיטיב את תנאיו ולא להפך.
  אם קיימת התנגדות, כניראה שיש מחסום, בעיה שיש לפתור.

 9. דניאלה :

  לליאור שוורץ –

  מה שבטוח : אחרי הרפורמה יהיה רע יותר. חכה ותראה.

 10. שושי פולטין :

  על הפרדוקס שבתקשורת/יחסי ציבור
  תקראו:
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=524122

 11. שלוי :

  אין לי ספק כי מערכת החינוך בישראל זקוקה לשינוי ורענון. כל ארגון המכבד את עצמו, חייב לבחון ולמדוד את עצמו.
  יש לי ספק רב, אם מערכת החינוך בחנה את עצמה כראוי, את השאלה האם הצליחה לאתר את הסיבות והמוקדים לחוסר שביעות הרצון הבולט בציבור, או שהלכה שבי אחרי תחושות ורחשי לב הציבור, אשאיר פתוחה לעת עתה. אך אדגיש כי להבנתי, הרפורמה המוצעת אינה עונה ללב הבעיה ולא תביא לשינוי המיוחל.
  עולה מרפורמת "אופק חדש", כי מוקד ושורש הבעיה נעוצה לכאורה, במורים בלתי מיומנים. ראשי המשרד מאמינים כי השינוי המוצע, תוספת שעות עבודה למורים – שעות שהיה, ושעות פרטניות, שליטה ובקרה על השתלמויות מורים, אקדמיזציה מלאה של המערכת, מתן סמכויות יתר למנהלים וכו' ישפרו את רמתם של המורים ויצעידו את מערכת החינוך לשינוי המיוחל, האומנם?
  מערכת חינוך, הקובלת על מוריה וטוענת שאינם ראויים, חייבת הייתה לאפשר לכאלה לפרוש בכבוד.
  מה הטעם להשאיר את אותם מורים ולקוות ולייחל כי ישתפרו, אם אפשר להיפטר מהם ולשכור אחרים טובים מהם?
  להבנתי, רב המורים עושים את מלאכתם נאמנה. המערכת "לא באמת" רוצה להיפטר מהם, ראשית, אין לה עודף במורים, גם לגרועים שבינינו אין לה בינתיים תחליף… שנית, תנאי העסקה החדשים לא יביאו כמצופה אלפי מורים חדשים. רב ציבור המורים נאמן למערכת החינוך, רואה שמשימתו שליחות, רבים מעדיפים להתעלם מעובדה חשובה זו.
  בהנחה שרפורמת אופק חדש היא טובה, כפי שטוענים הוגיה, כנראה שלא חשבו שם עד הסוף על אופן יישומה. בינתיים אנו עדים למבוכה רבה, בוקה ומבוקה, חוסר בהירות ושקיפות, והנורא מכל, איון פועלם של המורים, כל תרומתם עד היום, נמחקה באחת!
  אחד התיקונים החשובים שעל משרד החינוך, האוצר והסתדרות המורים לחשוב עליו הוא הקצאת מכסות פרישה בתנאים מועדפים ולאלתר.
  ישנם מורים ואני ביניהם, שאיבדו את אמונם במערכת ואינם מוכנים לשרת בה עוד. יש כאלה החוששים כי לא יוכלו לעמוד בדרישות הדרקוניות והבלתי מתקבלות על הדעת כמו המורים הבכירים למשל. בכל רפורמה ראוי ונכון להתחשב במתנגדים, יש לאפשר להם לפרוש בכבוד.
  אפשרו למורים לפרוש בכבוד!
  1. למורים שהמערכת מאמינה כי כישוריהם דלים.
  2. למורים שאינם מסוגלים לעמוד בדרישות החדשות.
  .3. למורים שאינם מאמינים כי השנוי המיוחל ראוי וטוב למערכת.
  4. למורים "סרבנים" (בצדק) שאינם מוכנים לתנאי העסקה החדשים.

  יש הצעות רבות באמתחתי, אך מי שואל או שומע מורים?

  שלוי

 12. אופק חדש בכנסת - הריב הסיט את הדיון מהמהות :

  […] אופק חדש ורפורמת דברת בוועדת החינוך – דיווח נטול חרא   11 שלוי, שושי פולטין, דניאלה, גליה, זיו, יעקב לקס (לקסי) – ערד […] […]

 13. שקדנית :

  אחת הטענות שנשמעו על מתווה דברת הייתה אי התאמתה לתחום ההוראה. כלומר באותה וועדה לא ישבו מורים ומחנכים פעילים מן השורה שילוו את הדיונים ויביעו את דעתם המקצועית כחלק מהמתרחש בשדה ממש. במקום זאת ישבו שם אנשים מחוץ לעולם ההוראה המנותקים מהשטח שאינם באמת מודעים לכל הקשיים שעימם מתמודדים המורים.אלו היו אנשים מעולם הכלכלה ששיקולים כלכליים בלבד כיוונו אותם כאילו מדובר היה במפעל תעשייתי וכך התקבלו החלטות הזויות בניסיון ליישמן במערכת החינוך.
  מה שקרה עם האופל הוא בדיוק אותו דבר. נתקבלו החלטות ללא נוכחות מורים ונציגים מטעמם ממש
  ( ברור שהסתדרות המורים כבר איננה מייצגת את המורים) כדי לנהל משא ומתן הוגן ולא חד צדדי כפי שהוסכם עליו באופק החדש. לכן יש הצדקה להתנגדות לאופק מכל בחינה שהיא. בפועל המורים לא היו שותפים פעילים בדיונים הכל נשמר בסודי סודות כאילו מדובר בסודות צבאיים ולא נתנה להם הזדמנות לומר את דבריהם ולהתערב בקבלת ההחלטות ובתוכן ההסכם עצמו. ומסיבה זו אין הצדקה לכפות את האופק על המורים בדיוק בגלל אותה סיבה שבגללה בוטל מתווה דברת.

 14. שלוי :

  שקדנית,
  מסכימה לכל מילה.
  זו היתה גם טענתי נגד הסכם דברת.
  את כל וועדות ההגוי למינהן מאכלסים אנשים חכמים, אבל לא אנשי שטח!

 15. מפוקחת :

  ראוי לציין כי הסתדרות המורים התנגדה בזמנו נמרצות להסכם דברת מתוך הבנה של הרעת התנאים הבלתי סבירה של המורים, הנתונים גם כך בעול קשה יותר מרוב חבריהם במדינות המפותחות.
  האופק החדש מהווה הרעה עוד יותר גדולה של תנאי המורים, למין הקטנת תוספת הוותק ועד פגיעה אנושה בפנסיה וקיצוץ מתבקש של גודל המשרה.ברור שהשיקולים חהצטרפות לא היו עינייניים לחלוטין ועד עכשיו ממשיכים להתחמק מדיון בנושאים השונים הקשורים בו מתוך ידיעת חוסר החוקיות של כול הנושא ודרך אכיפתו.

 16. שלוי :

  אני מתנגדת לרפורמת "אופק חדש" לא רק בשל פגיעתה הקשה בתנאי עבודתם של מורים, לדעתי היא אינה יעילה ותגרום לבזבוז מיותר ומטופש.
  איך לא חשבו על רעיונות יצירתיים יותר? כיצד לא חשבו לנצל את מה שיש (מבני חינוך, שעות, כוח אדם) בצורה המיטבית?
  טענתי המרכזית, לא חסרים משאבים, אך הם מנוצלים בחוסר יעילות משווע ומתוך קיבעון מחשבתי.

  עיקר גאוותה של שרת החינוך הפרופ' יולי תמיר הוא השעות הפרטניות, לדעתי, אין מחילה לטעות זו שתוביל לאובדן שעות יקרות.
  כמי שעובדת בשטח שנים רבות , צופה ושותפה למתרחש, אני רואה בעיניים כלות כיצד משאבים יקרים יורדים לטמיון.
  תלמיד היוצא בזמן שיעור מדעים או שפה או כל שיעור אחר, שכרו יוצא בהפסדו, כי הוא מפסיד את השיעור שאותו למדה כלל הכיתה, הוא מנותק מהנעשה ועליו להשלים את החסר. למותר לציין, ברב המקרים תלמידים אינם משלימים את החסר. המערכת באמת מאוד משתדלת, כי תלמיד המתקשה במתמטיקה, יצא לשיעור שיחזק את ידיעותיו המתמטיקה, אך לרב קשה לסדר זאת בגלל אילוצי מערכת.

  ועוד, בגלל ריבוי פסטיבלים, טקסים ושמחות קורה לא אחת ששיעורים שנועדו ל"זמן החגיגה" מתבטלים, אז איבדנו שתי שעות מערכת במקום אחת, שעת הכיתה והשעה הפרטנית, הכפילו במספר הכיתות שבהן בוטלו שעורים כפולים ותבינו איזה הון יורד לטמיון!
  רפורמת אופק חדש, יוצרת סירבול במערכת, אין תשתיות מתאימות, אם עד היום אלפי שעות נעלמו ולא נוצלו, מעתה אתם יכולים להכפיל ואף לשלש את הביזבוז.

  כאשר בוחנים את בעיותיהם של תלמידים מתקשים, הבעיות הן לרב: קושי ברכישת קריאה בעברית ובאנגלית, בעיות בהבנה הנקרא, דלות שפתית,קשיים במתמטיקה, קושי באירגון הלמידה ועוד. בדרך כלל נדרשת בהן התערבות מקצועית של מורים מצוות בית הספר ובנוסף התערבות של גורמים מקצועיים חוץ בית ספריים במימון ההורים.
  להערכתי, ניתן לצמצם עד מאוד, הוצאת תלמידים משיעורים ללמידה פרטנית, אם נחשוב קצת אחרת.

  מי קבע כי כל המורים צריכים לעבוד מהאחד בספטמבר ועד ה 30 ביוני ביסודי, ה -20 ביוני בעל יסודיים? אין שום סיבה שכל המורים המערכת החינוך יעבדו בין השעות 8:00 עד 15:30 לדוגמה?

  יהיו מורים רבים שיהיו מוכנים לעבוד בזמני חופשות, או בשעות שבתי הספר עומדים בשיממונם (בזבוז משווע), בשעות אחה"צ. מורים אלה יצאו לחופשה במועדים אחרים. הכוונה למורים מומחים להוראה מתקנת, או כאלה שהוכיחו שהם יכולים לקדם תלמידים בעלי קשיים בתחומים השונים.
  ניתן בקלות לזהות תלמידים עם קשיים, לכן ניתן "לחסן" ולפתור בעיות מבעוד מועד, במקום לגרור אותן לאורך שנים.
  על מנת להמחיש את הצעתי אבחר לדוגמה בתלמידים שטרם רכשו את תהליך הקריאה, אם ילמדו בשיטתיות בסדנאות מסודרות במשך חודש או חודשיים בזמן החופשה, לפני תחילת שנת הלימודים, יש סיכוי רב שיגיעו עם יכולת טובה יותר ויוכלו להשתלב ביתר קלות. בנוסף, תלמידים מתקשים חשים תסכול רב ומתמשך, חוסר ביטחון ודמוי עצמי נמוך, עקב כישלונות מצטברים מול תלמידים אחרים.
  לכן איתור וחיזוק הבעיות מבעוד מועד, טיפול ממוקד בדרכי למידה יצירתית בסדנאות קיץ או בשעות אחר הצהריים, יובילו לחסכון רב במשאבים, שילוב ולמידה יעילים יותר של תלמידים.
  הצעתי דומה למכינות הקדם אקדמיות.
  קבוצות הלמידה יכולות להכיל תלמידים משכבות גיל שונות עם בעיות דומות.

  יבואו ויטענו נגדי ישאלו, ומה עם מצוינות, כיצד יענו לצרכיהם של תלמידים מתקדמים שיש לאתגרם?
  גם לאלה אפשר לקיים קבוצות במסגרת החופשה או בשעות אחה"צ. גם הם יוצאים לשיעורים מיוחדים על חשבון שיעורים אחרים, גם עליהם להשלים את משימותיהם מהשיעור בו לא נכחו, גם הם יצאו נשכרים.

  שלוי

 17. תירוש בנתה בנחישות את שתמיר הורסת בהתמדה :

  תירוש הביאה למערכת החינוך תהליכים לבדיקה (ראמ"ה) מה שנקרא מבחני מיצב, ופרסמה את דוחות המערכת גם כשהיו עצובים מלקרוא,

  תמיר בודדה את מבחני המיצב, דוחה אותם,אינה מפרסמת תוצאות אמת אפילו לא של המבדקים הבית ספריים שהנהיגה תירוש
  לתמיר אין את היושרה להודות בכישלון המערכת ומחפשת רייטינג כדי להסתיר את התוצאות המבישות

  תמיר קבעה לקיים מבחני מיצב אחת ל…כדי שידעו כמה שפחות על המצב של תלמידי ישראל ביחס לעולם

  תמיר משקיעה כספי המערכת בפרסומים במקום בתלמידים מיעוטי יכולת

  תמיר הורסת את אגף שחר הנותן מענה לאוכלוסיה בסיכון,במקום להעצים תלמידים בסיכון ולהשקיע בלימוד פרטני כל אחד מהם

  תירוש יזמה מודלים לתגבור הלמידה ולהתנהגות מכבדת של מורים כדי שתלמידים יאמינו במורים שהם רוצים בטובתם

  תמיר מחזקת רק את המורים, וחיי התלמידים כגומי לעיסה בעיניה ,משתמשים וזורקים, העיקר להתחבק עם ארגוני המורים ולעשות מה שיצוו עליה

  וזה חלק מזערי לתגובתי היום

  בברכה

  אורלי ש , מורה בחטיבת ביניים

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.