חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אהוד אולמרט, הצל את מערכת ההשכלה הגבוהה מקריסה

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 8.07.08 6:10

ד"ר שרה הלמן מאוניב' בן גוריון והפורום להצלת ההשכלה הציבורית קוראת לראש הממשלה להחזיר למערכת ההשכלה הגבוהה את התקציבים שקוצצו ממנה, ברוח הצעת החוק הפרטית של חיים אורון (מרצ) שתעלה להצבעה בקריאה טרומית השבוע


אל: מר אהוד אולמרט

ראש ממשלת ישראל

נכבדי

ודאי כבר נודע לך כי ביום ד' הקרוב עתידה מליאת הכנסת להצביע על הצעת חוק פרטית של ח"כ חיים אורון שאליה הצטרפו 13 ח"כים נוספים. קבלת ההצעה תאפשר העברת תקציבי הצלה למערכת ההשכלה הגבוהה שנמצאת על סף קריסה. מערכת ההשלכה הגבוהה נבנתה בעמל רב והגיעה להישגים אשר הציבו אותה ואת חוקריה בקדמת ההישגים המדעיים הבינלאומיים. מעבר להישגים אלו אשר העלו את קרנה של ישראל בקהילה הבינלאומית, מערכת ההשכלה הגבוהה תרמה רבות לתרבות, לכלכלה וכן לדמוקרטיה הישראלית.

הדיון הצפוי בכנסת, באם לא יוביל לאישור החקיקה והעברת התקציבים לאלתר, עלול להיות נקודת מפנה קריטית בתהליך הפרטתה ומיסחורה של מערכת ההשכלה הגבוהה באופן שיביא לקריסתה, יפגע בסיכוייהם של ישראלים רבים ללמוד ולהתקדם, ובטווח הארוך יפגע גם באיכות המחקר האקדמי והסיכויים של החברה והמשק בישראל להפיק תועלת מפירותיו.

כחברת סגל אקדמי ופעילה בפורום המרצים והסטודנטים להגנה על ההשכלה הציבורית הגבוהה, ששם לו למטרה לשקם מערכת זו, להבטיח רמת הוראה ומחקר נאותות ולדאוג שתהיה נגישה לכל, אני פונה אליך בבקשה כי תצא בדיון בכנסת להגנת זכותם של אזרחי ישראל למערכת השכלה גבוהה ראויה בכך שתתמוך בהעברת התקציבים המוצעת.

מערכת ההשכלה הגבוהה עברה בשנים האחרונות קיצוצים דרקוניים ביוזמת הממשלות השונות. אלה יצרו משבר עמוק שנזקיו כבר ניכרים היטב. נזקים אלה חושפים את המערכת ללחצים הפוגעים בחופש האקדמי, אשר הוא תנאי הכרחי לכל מחקר איכותי. העדר העברת תקציבי ההצלה המוגדרים בהצעת החוק, עלול לגרור מצב שבו לא יהיה שום תיקון לייבוש התקציבי ולקיצוצים שננקטו בשנים האחרונות כלפי מערכת ההשכלה הגבוהה והיא תתדרדר לתחתית הסולם הבינלאומי. בידיך להציל אותה ולמנוע בכך נזקים ארוכי טווח לכולנו.

אני אסירת תודה לך על מאמציך להציל את מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל!

דר' שרה הלמן

המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

אוניברסיטת בן גוריון בנגב

www.publiceducation.org.il

*****************************

מאיה קרבטרי, יו"ר ארגון הסטודנטים של מרצ פנתה אלינו וסיפרה על פרויקט שליחת דוא"ל לח"כים בנושא הצעת החוק על-ידי אזרחים ובעיקר על-ידי סטודנטים ומרצים. המטרה היא שכמה שיותר אנשים ישלחו דוא"ל עם תוכן זהה לחברי הכנסת ויבקשו מהם להצביע בעד ההצעה. מדובר במהלך אזרחי חוצה מפלגות כמובן, הנוגע לכל המעוניין בעתיד ההשכלה הגבוהה בישראל, ולא רק לסטודנטים הפעילים במרצ. מטעמים מובנים, אין צורך לציין את הקשר למרצ במכתב לח"כ.

אתם מוזמנים להצטרף ולשלוח את המכתב המוכן, או – מה שעדיף בהרבה לדעתנו – לנסח מכתב משלכם

כתובות דואל ח"כים כאן


נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.