חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות להסתדרות המורים – בתל-אביב-יפו אין מורים ערבים

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 10.04.11 6:03

להלן רשומה של מורה, ששימשה משקיפה בבחירות להסתדרות המורים, המשחזרת רשמיה מ"ההתנהלות הדמוקרטית", של הבחירות

ביום שלישי ה5.4 הוצבתי כמשקיפה בקלפי "האליטיסטי" של סמינר הקיבוצים.  אליטיסטי במובן, שהאליטה האקדמית של הסתדרות המורים מצביעה בו.  אלו המחנכים את מורי ישראל לשוויון, דמוקרטיה, הומניזם ועוד כהנה וכהנה מושגים נשגבים. כה נשגבים שאף אחד כולל כותבת שורות אלה, לא שם לב לעובדה שבין רשימות המועמדים לסניף תל-אביב-יפו (כולל תיבת הפתקים) – אין מועמדים ערבים !

האוירה בקלפי הייתה נעימה, כולם היו מאוד אדיבים, חביבים, המשקיפה הייתה מלאת התפעלות מהסדרי הבחירות התקינים, השקט והיושרה.

אלא שאז נכנסה אחת הבוחרות, נגשה לפרגוד יצאה ואמרה:" אני יודעת למי שאני לא רוצה להצביע אבל אין לי מושג מהן אותיות מפלגתו…גם כאן במודעה זה לא כתוב !"   ואכן המודעה מנוסחת כמודעת בחירות לסניפי הסתדרות המורים ולא לבחירות הארציות לוועידה. משמע שמותיהם של המועמדים לועידה לא הופיעו, בכלל זה יוסי ווסרמן , גילה קליין ואחרים.

הוספתי בעט את שמות המתמודדים המובילים, אך עדיין לא הבנתי את התרמית הגדולה. היא הסתברה רק לאחר תגובתה של המורה מהצפון: "באזור צפת עברה קלפי ניידת בין בתי הספר. נאמר שניתן להצביע לסניף או לאמ"י או לדתיים או לערבים. נאמר שלסיעות האחרות אין נציג/ה…לא היו פתקים … גם לא היה משקיף/פה ..".

גלגלתי לאתר הסתדרות המורים, ומצאתי את רשימות המתמודדים, לא כולן הצליחו לגייס רשימות מתמודדים לכל הסניפים בארץ,  אך הגישו רשימת מתמודדים לוועידה הארצית .

אמי (אחדות מורי ישראל ) גנ (רשימת גננות, מדריכות ומפקחות )  ד (רשימת ארגון המורים הדתיים בישראל   מורים, גננות, גימלאים, מסורתיים ובלתי מפלגתיים ) ו ( רשימת ארגון המורים הגימלאים – ותיקים ) מה (רשימת האמון והתקווה )  נחל ( נציגות חדשה לעובדי הוראה) צ (רשימת המורים הדמוקרטים) ר"פ (רשימת חזית דמוקרטית לשלום ולשוויון)

 

אם כך, בקלפיות סניף תל-אביב-יפו לא היה ניתן לבחור במועמדי הרשימות : מה, ר"פ וצ  שככתוב לעיל מייצגים מורים המאמינים באמון, תקווה, דמוקרטיה שלום ושוויון !

בסניפים אחרים לא היה ניתן לבחור מפלגות קטנות (או חדשות) אחרות, שלא הספיקו להקים סיעה מקומית.

מכאן מובן, שביום שהעביר ווסרמן את הבחירות משני פתקים לאחד – הוכרעו הבחירות להסתדרות המורים.

ולסיום, חידון למתקדמים:

חלוקת המנדטים לוועידה ולוועדי הסניפים

1.       בחלוקת המנדטים לוועידת הסתדרות המורים ישתתפו רק רשימות מועמדים שקיבלו לפחות % ½2 מסך כל הקולות הכשרים במצטבר לוועידה.

2.       סך כל הקולות הכשרים של כל הרשימות המשתתפות בחלוקת המנדטים, יחולק למספר צירי  הוועידה (401), והמספר השלם היוצא מן החילוק, יהיה ה"מודד" למנדט בוועידה.

3.  כל רשימה המשתתפת בחלוקת המנדטים, תזכה במספר מנדטים כמספר השלם היוצא מחילוק קולותיה הכשרים "במודד".

4.  בחלוקת המנדטים לוועד הסניף ישתתפו רק רשימות שיעברו את אחוז החסימה לוועידה. חלוקת המנדטים בוועד הסניף תהא על פי החלק היחסי של הקולות שקיבלה הרשימה בסניף מסך כל הקולות

הכשרים, בניכוי הקולות הכשרים שקיבלו רשימות, שאינן מיוצגות בסניף, ובלבד שקיבלו לפחות % 75 ממספר הקולות שנקבעו כמודד למנדט אחר בסניף.

5.  לאחר חלוקת המנדטים בין הרשימות, לפי המכסות השלמות, יחולקו שארית המנדטים בין הרשימות בעלות העודפים הגדולים ביותר, כפוף להסכמי העודפים.

6.  היו לשתי רשימות או יותר עודפי קולות שווים לאחר חלוקת המנדטים השלמים, תקבע ועדת הבחירות המרכזית, בהגרלה, איזו רשימה תזכה במנדט.

7.  הצירים לוועידה וחברי ועד הסניף ייבחרו לפי סדר הופעתם ברשימה.

הבנתם את זה ? אני לא !

ללמדך מובארק שאפשר לשמר שלטון יחיד פסאודו דמוקרטי ללא טנקים בכיכרות .

מוריה גל

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. מחלקה ראשונה :

  http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-58412-00.html

 2. סתיו בסר :

  השאלה העיקרית- מי יכפיף את השינוי הראוי ותוצאות הבחירות על ווסרמן- נראה לי שגם השר או מבקר המדינה לא ירוצו לחפש שם צדק ולו יחסי…
  הללואי ואני טועה

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אין להתפלא.ממולח ומרושת עם כל הטייקונים במשק.אנחנו חבורה ענקית של דגי רקק במקום להיות כרישים.רק סקטור חזק ולא לפלף יכול לגרום לשינויים.כדי לנצח צריכים חיילים עם חזון נחישות ורוח חזקה.
  לצערי,הארגון שלנו מבייש מאוד את עצמנו ובטח הציבור שאינו סופר אותנו.אולי דור המורים הבא יעשה שינוי.הייתה בידינו הזדמנות פז לכך.
  בואו לא נשב בשקט ונממש כהלכה את היתרון היחסי בבחירות.

 4. משקיפה באשדוד רונית :

  גם באשדוד לא היות פתקיות של המפלגות הערביות ,כששאלתי את נציגת הקלפיות אמרה זו ההוראה שקיבלנו . צריך לפסול את הבחירות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.