חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הוקמה החטיבה הצעירה של אגודת העיתונאים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה ב 3.07.08 6:00

יואב ריבק ויאיר טרצ'יצקי, עיתונאים וכותבי הבלוג "לחץ חברתי", הקימו את החטיבה הצעירה של אגודת העיתונאים. המטרה: התארגנות חברתית והעברה של ארגון הוועד של עיתון "הארץ" לעיתונים וכלי תקשורת נוספים

"השנה היתה 2005, ושנינו עבדנו כעורכים בדסק החדשות של מעריב. את חלק גדול מהעורכים בהארץ הכרנו כי עבדנו שם קודם. בידיעות אחרונות לא הכרנו איש. למעשה, הדסק שלהם נתפש אצלנו כמקום שנמצא מעבר להרי האופל. היינו איתם בסוג של תחרות מתמדת, אבל מעולם לא באמת היו להם פנים. חשבנו לעצמנו שזה יכול להיות נחמד לייצר סדרת אירועים שיפגישו בין עורכי החדשות משלושת העיתונים הגדולים. האמנו שרק דברים טובים יכולים לצאת מזה. התחלנו לרחרח אצל אנשים שמכירים אנשים שמכירים אנשים שמכירים אנשים מידיעות, אבל בסוף איכשהו הכל התמסמס והרעיון נשכח.

"אם אתה רוצה שעיתונאים צעירים יבואו לאגודה, צריך להתחיל לחשוב איך עונים על הצרכים שלהם", אמרנו לו, "חלקם הגדול משתכרים לא הרבה יותר משכר המינימום, ורובם כנראה כבר לא יישארו במקצוע בעוד כמה שנים. הגילדה שנוצרה פה לא קורצת להם". הצענו לו לקחת על זה אחריות. "תוך פחות משנה נמלא את בית סוקולוב במאות עיתונאים צעירים", הבטיח לו אחד מאיתנו ביהירות האופיינית לו. לפחות למראית עין בר מוחא לא התרשם יתר על המידה מההצהרות. "אתם תקימו חטיבה צעירה באגודה, ואני אתן לכם את כל הגיבוי הארגוני והכלכלי שתצטרכו", הוא הבטיח.

התגובה של ציבור העיתונאים לא הותירה בנו מקום לספק: זה היה הדבר הנכון לעשות, וזה היה התזמון הנכון לעשות אותו. אז המשכנו לפעול: אחד העיתונאים לקח על עצמו לפתוח בלוג כדי לתקשר עם כל העמיתים שלנו ברחבי הארץ. אחד ריכז אימיילים של כל העיתונאים מכל המערכות כדי לשלוח אליהם את הקול קורא בבוא העת. כמה אנשים החלו לארגן את כנס היסוד, ואחרים את המסיבה. היום בבוקר התפרסמו ידיעות על ההתארגנות בכל אתרי התקשורת והברנז'ה, אחר הצהריים נשלח את הקול קורא לכלל העיתונאים בישראל."

לקריאת הפוסט המלא ולברכות – יאיר ויואב ב"לחץ חברתי"

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. רחבת הדעות :

    השבוע ביום שישי "רחבת הדעות"-במה לדיבור חופשי בלב ירושלים היא בנושא מערכת החינוך. לכל נואם יהיהו 7 דקות לשאת את דבריו לאומה.
    לפרטים והרשמה:
    [email protected]
    שירי 0524202219

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.