חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג מספר 26

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 8.04.11 6:00

מבחר תכנים מעניינים שעלו ברשת בשבוע החולף

ליקט וערך: נגה תדמור

פוליטיקה

—  איתמר כהן, בעל הבלוג אופנן מחווה דעתו נגד התפקדות אינטרסנטית למפלגות. במקרה הטוב אלה אנשים שלמען אינטרס צר שלהם (גם אם אולי צודק) יהיו מוכנים לתמוך באיזה מושחת ברמה הלאומית. ובמקרה היותר גרוע אלה עובדי כי"ל שהתפקדו לליכוד כדי שכי"ל תמשיך לשלם מסים מגוחכים. או משקיעים קטנים שהתפקדו ל"קדימה" כדי לטרפד את חוק ששינסקי.

—  פוסט אורח של איילת מור ב'בלוגיקה' של נמרוד אבישר, מבטיח ביקורת לא מרוסנת במיוחד על האופוזיציה בישראל, קרי סיעת קדימה. מפלגה העסוקה בפרטי פרטים של מעשי ביבי, אבל לא במהלכי אלטרנטיבה לשלטון. אינה מציבה מסגרת ערכית טובה יותר מזו שמציע השלטון, ואינה מתרגמת אותה לחקיקה ומאבק ציבורי לקידומה.

—  פניו האמיתיות של על "אם תרצו", הארגון הימני. לאחר העליהום והדרישה לגלות תרומות ממקורות זרים לעמותות משמאל, מדהים לגלות כי רוב התרומות שלהם הן מחו"ל, שהם לא טרחו למסור דו"ח על תרומות בשנת 2008, הם קיבלו תרומה של ג'ון הייגי, האיש והתמיכה בהיטלר. למה? משום שבמשך שנים משמשת "אם תרצו" ככלי להלבנה של עמדות המתנחלים ולהחדרתן למיינסטרים.

—  שוקי גלילי עובר סעיף אחר סעיף על מעללי ראש הממשלה היום ועל ביצועיו בתפקידים שונים בעבר, התנהלותו בעניין תמלוגי הגז דרך התנהגותו האישית, וסיסמת השמן והרזה שלו,ומסכם לבסוף שבעצם נראה שהמשל ההוא נכון- רק הנמשל שגוי. נתניהו וחבריו, בפוליטיקה ובאצולת ההון, הם האיש השמן. האיש הרזה זה אנחנו

ואם אנשים צעירים נתפסים בשל כך לדיכאון כנראה שאנחנו באמת בצרות

חברה

­­–  מסמך המ.מ.מ של הכנסת, עוסק בסקירת ספרות מחקר על 'השפעת שינויים במאפייני שוק העבודה על בטיחותם ובריאותם של עובדים'. המסמך שנכתב לבקשת ח"כ דב חנין, עוסק בעולם העבודה, בעקבות הפיכת ההפרטות למדיניות ממשלתית מועדפת, והמעבר לגמישות בהעסקה, בוחן השפעת שינויים אלה, המביאים עלייה בעומס העבודה, על בטיחות העובדים ובריאותם.

—  התנועה לאיכות השלטון פנתה ליועץ המשפטי לממשלה,שר האוצר ויו"ר ההסתדרות לבחון האם יש קשר בין המינוי של בתו של יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים לתפקיד ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות לחתימה על ההסכם בין איגוד העובדים הסוציאליים לאוצר.

—  בבלוג 'א"י חנוכה' מביא דיון על נגישות למידע חדשותי בטלביזיה. את טענת המשטרים הכושלים סביבנו שאת 'אל ג'זירה' מממנים הציונים, אנחנו רואים כסימן של מפלה שלטונית. אבל אצלנו תוכנית עידן+ משאירה את מי שאין לו כסף למימון התקשרות לערוצי טלביזיה רבים בדיוק באותו מצב של שלילת המידע. הפתרון: התקשרות לשידורי לווין שיביאו אלינו לצפייה מאות ערוצים.

—  יש מי שבשבילו הדמוקרטיה היא נטל, ומבחינתו צריך להפוך את הכנסת לחותמת גומי של האוצר, אומר יובל בבלוג 'יובלוג'. עכשיו, בעקבות שביתת העובדים הסוציאליים, מביא אילן לוין את רעיון הפגיעה בזכות השביתה, ורוצה שארגון עובדים שיבוא למו"מ יידרש קודם כל להראות איזה חיסכון ייווצר בתקציב כתוצאה מהתוספת. ומה לא נקבל? תקציב המתאים לצורכי המערכות הציבוריות.

לקנות מתנות לחג בדרך של צרכנות פוליטית. רעיון מעניין של אורנה קזין, הקוראת לתמיכה בחנויות ספרים קטנות, לקנות כלי בית בחנות קטנה בדרום ת"א, לא מוצרים ממזרח אסיה, ולא מההתנחלויות. וגם- להשתדל למצוא מתנות מקסימות בחנויות של מוצרים יד שנייה.

—  גם וגם. פעילה בארגונים לשינוי חברתי וגם מלווה חברות גדולות בפיתוח האחריות התאגידית אצלן. רשמים מכנס 'מרחב ההשפעה של שיווק חברתי'. שהוא כלי אפקטיבי להשגת שינויים התנהגותיים במיוחד בתחום הבריאות: מניעת עישון, השמנה, אלכוהול, סמים וכו'), ומשמש משרדי בריאות במדינות רבות.

—  במה תעסוק תכנית לפיתוח חברתי כלכלי בקרית שמונה? היא תתמקד בחשיבה ירוקה וניצול משאבי הטבע בעיקר בפארק הזהב, במרכז העיר ובפיתוח עסקים קטנים הקשורים לתחום התיירות.

חינוך

—  שומרים על השטחים הפתוחים, ואינטל נותנת שמה לתוכנית. עידוד השתתפות תלמידים להשתתף בתחרות ארצית הנקראת: "אוצרות אינטל Online ", זוהי תכנית חינוכית אינטראקטיבית המעודדת תלמידים להעשרת הידע בנושאים שונים, ומשותפת לחברת אינטל, דן חמיצר, משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה.

—  ניהול עצמי של בתי הספר. מצ"ב מסמך של משרד החינוך שמסביר בכלליות את הכוונות בנושא. ממשלת ישראל אף קיבלה לפני מס' שבועות החלטה לאמץ את המלצתו שר החינוך לאפשר למורה מרחב ניהולי רחב יותר. ומרכז השלטון המקומי קיים דיון בנושא.

—  עמותת אל הלב, הפועלת למניעת אלימות בקרב נשים ובני נוער, מחפשת בית ספר תיכון באזור ירושלים, תל אביב והמרכז, להעניק לו תוכנית פיילוט של סדנאות הגנה עצמית, נוכח היקף האלימות כלפי ילדים ובני נוער. הסדנה עוסקת במניעת הפרת גבולות רגשיים ופיזיים, תקיפות מיניות וסוגים אחרים של אלימות בין-אישית, ובמצבים מחיי היומיום, כמו בחיזור אלים, לחץ חברתי ובסכנות במרחב הוירטואלי.

בריאות

—  מי מחלק מזון בישראל?. משרד הבריאות לקח על עצמו לחלק קמח מועשר לתינוקות ילדים ונשים הרות אצל הבדואים בדרום הארץ. כדי לטפל בבעיה קשה של חסרים תזונתיים באוכלוסיה זו, הגורמים לאחוזים גבוהים של לידת פג ולמומים מולדים. על פי מכרז שהוציא משרד הבריאות.

השלטון המקומי

—  דו"ח רשמי של מרכז השלטון המקומי הוגש לרה"מ בדרישה להורדת מחירי המים. על-פי הדו"ח, המים הפכו לסוג של מס לצרכן הביתי. מחיר המים הגבוה מסבסד סקטורים אחרים, כמו תעשייה, חקלאות, בתי-מלון וכדומה. יו"ר ש"ס השר אלי ישי מבטיח להיאבק בחובת הקמת תאגידי המים, אלא שחרף אמירותיו הנחרצות, הבהירו גורמים באוצר כי לישי אין סמכות בלעדית בעניין.

—  הקואליציה לדיור בהישג יד סוקרת את פעולותיה. מדרישה להגדיל היצע הדיור, אימוץ סמכויות לקידום דיור בר השגה, פניות לראשי ערים, לכנסת וליועצת המשפטית לממשלה.

ולקינוח

—  בחדר 404 מתפרסם פוסט של אסף שגיא- פתאום כולם פה נהיו אקטיביסטים. על לייקטיביזם, עלקטיביזם, מהפכן טוויטר ועוד. פשוט כנסו לקרוא !

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , ,

2 תגובות

 1. איציק יאפ :

  יש גם לינקטיביסטים שמחפשים בגוגל את המאמרים שהלינק שלהם חסר.
  אקטיביזם תרומתי של אם תרצו:
  http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=2315

  אקטיביזם סטטיסטי של שוקי גלילי על ראש הממשלה:
  http://www.shooky101.com/?p=66739

  ארנה קזין על אקטיביזם צרכני:
  http://saloona.co.il/blog/%D7%9C%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%9C%D7%94%D7%A9%D7%A4%D7%99%D7%A2/

  את שאר החסרים לא מצאתי.

  שבת שלום.

 2. נמרוד אבישר :

  זו איילת, האורה הזו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.