postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » אחרי חוק ששינסקי – מפגש פורום פעולה אזרחית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אחרי חוק ששינסקי – מפגש פורום פעולה אזרחית

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 6.04.11 3:12

הרב מיכאל מלכיאור מודה לפעילים במאבק על תמלוגי הגז ומזמין אותם למפגש לדיון על המשך הדרך

לחברותיי וחבריי לפורום פעולה אזרחית, השלום והברכה

אמש [המכתב פורסם ב-31 במרץ – ע"ש] אימצה מליאת הכנסת את החוק החדש למיסוי רווחי גז ונפט ("חוק ששינסקי"), וקבעה לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל – כי אוצרות הטבע אכן שייכים לציבור – לא רק להלכה, אלא גם למעשה – ומשום כך גם רוב הרווחים מאוצרות הטבע שייכים לציבור. עוד קובע החוק החדש, כי יש לפעול לאלתר להקמתה של קרן השקעות לאומית שתבטיח שימוש נכון באוצר העצום שהתגלה.

לפני עשרה חודשים, הקמנו את פורום פעולה אזרחית ויצאנו למאבק ציבורי חסר תקדים במטרה שרק מעטים האמינו כי ניתן להשיגה. אמרנו כבר אז, כי מאגרי הגז שמול חופי ישראל הם הזדמנות היסטורית לחברה הישראלית – ושלאיש מאתנו אין הזכות לוותר עליה ועל כולנו החובה להיאבק למימושה.

תחילת הדרך

כבר בחודש יוני 2010, עוד לפני שועדת ששינסקי החלה לגבש מסקנותיה, פרסמנו קול קורא אל ממשלת ישראל ואל הכנסת ובו הדרישה "להבטיח שרוב הרווחים ממאגרי הגז הטבעי יגיעו לציבור ויושקעו במאמץ מחודש של בניית חברה טובה יותר. זאת ע"י הטלת היטל פרוגרסיבי מיוחד על רווחים בנוסף למסים קיימים, וביטול ההקלות המיוחדות שניתנו לחברות האנרגיה"‏. בנוסף פרסמנו כבר אז את הדרישה "להקמת קרן השקעות לאומית אליה יוזרמו כל הכנסות המדינה מהפקת גז ונפט ומאוצרות הטבע בכלל, והיא תממן תכניות מקיפות שמטרתן יצירת מפנה חברתי דרמטי בתחומי החינוך, הרווחה, התעסוקה, הדיור, הסביבה והתשתיות".

אתם סיפור ההצלחה של מאבק אזרחי מפתיע

קצרה היריעה מלספר את סיפור המאבק של החודשים שחלפו מאז. אני מזמין אתכם לבקר שוב באתר שלנו, לקרוא את הדברים שנכתבו כבר לפני שנה ושנוספו מאז, להביט בתמונות ובקטעי הוידאו – להיזכר איזו כברת דרך מדהימה עברנו יחד, ולזכור שלכל אחת ואחד מכם הייתה תרומה חשובה להצלחת המאבק עד כה.

אתם חלק מקבוצת אזרחים רחבה – בני כל הגילאים והמעמדות והקהילות, מהעיר ומהכפר – שהפכה את המאבק הזה לסיפור הצלחה. גדשתם אולמות כנסים וחדרי אירוח בבתים פרטיים, הצפתם את מסדרונות הכנסת כשהיה צריך, שלחתם אלפי מיילים אל מקבלי ההחלטות, החתמתם עשרות אלפי אזרחים על עצומת המאבק, שוחחתם עם חברים, שכנים, קרובי משפחה ועמיתים לעבודה – ועל כל אלה נתונה לכם תודתי העמוקה.

שותפות אמיצה של אזרחים וחברי כנסת

במהלך החודשים שחלפו מאז יצאנו לדרך, התפתחה גם שותפות ייחודית בין פורום פעולה אזרחית, שהוביל את המאבק הציבורי, לבין קבוצה רחבה של חברי כנסת מהימין, מהמרכז ומהשמאל, שהובילו את המאבק הפרלמנטארי בנושא. אין ספק ששותפות זו הייתה הכוח ששבר הפעם את הניסיונות האימתניים של תאגידי הגז לכופף את הכנסת… נסיונות שהצליחו בעבר. מהר מאד הפך מסע האיומים וההסתה של תאגידי הגז לחרב פיפיות עבורם, שרק חיזקה בנו את הנחישות וההתלהבות.

אני מזמין אתכם לדיון משותף על המשך הדרך

ביום ששי, 29 באפריל, בשעות הבוקר, אנו נקיים מפגש פעילים ארצי, בו נדון יחד בעתידו של פורום פעולה אזרחית ובהמשך הדרך המשותפת. המפגש יתקיים בתל-אביב, בקרבת מקום לצירי תנועה ותחבורה בינעירוניים, כדי להקל את הנגישות לבאים מרחבי הארץ.

אני מבקש מאד כי תרשמו בהקדם, באמצעות טופס ההרשמה שכאן ותשלחו אותו במהירות האפשרית. כך נוכל להכין מפגש פורה, יעיל ומהנה.

חג אביב כשר ושמח – בסימן ההצלחה והמשך המאבק!

הצלחת המאבק האזרחי לחלוקה צודקת של הרווחים מהגז, הינה רק שלב ראשון בדרך ארוכה וגדושה באתגרים שעוד נכונים לנו – והיא באה לקראת חג האביב הממשמש ובא עלינו לטובה.

אני מבקש להודות לכל אחת ואחד מכם

ולברך אתכם, את בני משפחותיכם ואת כל תושבי הארץ הנפלאה שלנו

בברכה חג אביב כשר ושמח

הרב מיכאל מלכיאור

הרשמה למפגש הפעילים הארצי

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.