postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » העו"סים ושלי יחימוביץ' – ביקורת של כפויי טובה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

העו"סים ושלי יחימוביץ' – ביקורת של כפויי טובה

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, פוליטי ב 5.04.11 5:00

קומץ העו"סים המבקרים בימים האחרונים את חברת הכנסת שלי יחימוביץ' במקום את ראש הממשלה ביבי נתניהו או את שר הרווחה משה כחלון משולים לאנשים היורקים לבאר ממנה הם שותים

מאת: נועם פורר

עו"סים טעות בזיהוי

אפשר להרגיש חוסר צדק פואטי מסוים בהתנהלות של קומץ רועש מהעובדים הסוציאליים, בימים האחרונים. במסגרת מאבקם הצודק והחשוב, שלחו העובדים הסוציאליים אינספור מכתבים למאות פרלמנטרים, בכירים במגזר השלישי, ראשי השלטון המקומי ושרים בממשלה. מתוך עשרות אלפי המכתבים שנשלחו למאות חברי הכנסת, מצאו בתחילה רק שני חברי כנסת את הזמן לענות אישית לפונים. האחד נתן תשובה לקונית לפיה הוא וסיעתו תומכים במאבק – והשנייה כתבה מכתב עמוס ומפורט.

1,469 מילים היו חקוקות במכתבה של ח"כ שלי יחימוביץ' לעובדים הסוציאליים – בתוכן גם האמירה "מה שהושג עד כה מול האוצר – הוא ההסכם הטוב ביותר שאני מכירה שהושג לעובדים בהסכמים חריגים בעשור האחרון". שורה זאת, שנכתבה תוך הסתייגות לפיה ברור ששכר העובדים נותר נמוך להכאיב ביחס לתרומתם, הצליחה להוציא עשרות טוקבקיסטים לכתוב נגד הכותבת. כתזמורת מנוצחת, אתרי האינטרנט והרשתות החברתיות הוצפו במסרים שליליים נגד שלי, רובם ככולם שקריים וחסרי בסיס.

ובכן, במדינה דמוקרטית מתוקנת, חברותיי וחבריי העו"סים שינוי, מוטב שהמנהיג יגיד לציבור בדיוק מה הוא חושב ומה אפשר להשיג. בלי לספר סיפורי סבתא, בלי לשבת על כיסא מרופד משך ארבע שנים מבלי לנקוף אצבע למענכם, בלי למרוח, בלי להתעלם. לענות במייל מפורט ולהסביר מה הוא חושב בדיוק.

זה לא ימנע ממנו להיות השופר האמיתי היחיד שלכם בפרלמנט, זה גם לא ימנע ממנו לצאת עמכם להפגנות (לא בהכרח ב"פרונט", לא הכל צריך לעשות בשביל התקשורת). המנהיג אותו אני מתאר הוא אנטי-טיפוס של "הנסיך" המקיאוולי – הוא מנהיג שאין לו לחם לחלק, חזון יש לו.

במקום להיאבק בשר הרווחה משה כחלון שנאלם דום, במקום להילחם בשר האוצר שרואה אתכם כתקנים, יחידות נותנות שירות, במקום לצאת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו שבכלל לא סופר אתכם, במקום לזעוק אל עם ישראל שהעלה את כל הקפיטליסטים החזירים האלה לשלטון – כמה אנשים רעשניים טעו בזיהוי ובחרו להיאבק במנהיגה היחידה שנאבקת בשבילם יום יום, שעה שעה; מנהיגה שחוקקה עשרות חוקים שמקדמים אותנו לעבר מדינה שוויונית, טובה יותר; היחידה שנלחמה בעקביות נגד הפרטת הרווחה, מנעה את הפרטת בריאות הנפש, מנעה את הפרטת המעונות לחוסים, מנעה קיצוצים בתקציבי משרד הרווחה.

מאבק העובדים הסוציאליים העלה את המדינה רמה באבולוציית המאבקים. זה הזמן שכולנו נתיישר, נתעלם מהתודעה הכוזבת שמשתלטת עלינו לפעמים – ונהפוך ממעמד לעם עם תודעה מעמדית.

הכותב הינו מזכיר תא הסטודנטים של מפלגת העבודה באוניברסיטת תל-אביב

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , ,

25 תגובות

 1. שי כהן :

  אני לא מכיר עו"סים כפויי טובה, אבל צעירים שלא מבינים פוליטיקה יש הרבה

  1. הדבר האחרון שמועיל עכשיו לעו"סים זה עוד ביזויים פומביים, אתה מודע למה שעובר על הנשים והאנשים האלו בימים אלו? תלושי שכר מבזים, שברון הלב כאשר גם ההסכם הגרוע הזה לא מיושם?

  2. מדבריך אני מבין שאתה תומך בשלי יחימוביץ', גם אני מעריך את העשייה שלה מאד (למרות שהפירוט שלך מוגזם ולא מדוייק – הרפורמה בבריאות הנפש למשל עוד בחקיקה..)אבל תאמין לי שהתפלמסות אפולוגטית על הדבר הזה פוגעת בשלי יחימוביץ', דווקא כתומך שלה אתה צריך לראות שעדיף להשאיר זאת מאחורינו

 2. יפעת :

  מאמר מיותר ומוטה שנועד לקדם את הכותב ומפלגתו

  במקום להתייחס התייחסות רצינית לסוגיית ההפרטה, הניצול ושחיקת העובדים בישראל.

 3. אוהד רותם :

  שי ויפעת היקרים!

  כמי שחובש את שני הכובעים – גם כאחד שעבר מאבק עובדים עיקש (מכון ויצמן) וגם כאיש מפלגת העבודה – הרגשתי מאוד לא נוח עם הסטת האש של העו"ס לתוך הבית, לכיוון אלו שתומכים בהם. לא תופסים אדם בשעת צערו, אבל זה נכון לשני הכיוונים, למרות ההתחדשות מפלגת העבודה חבוטה ומרוטה, ומנסה לשקם את עצמה, העו"סים עשו טעות גדולה לדעתי שתקפו את שלי יחימוביץ', זה לא משרת בשום צורה את מאבקם, וזה לא משרת בשום צורה את הערכים בחברה אותם כולנו רוצים לקדם.

  ולבסוף, לתקוף את הדובר ולא את תוכן הדברים זה קל מאוד.

 4. הרהורים על משפחה וילדים :

  הנה מאמר על המנגנון המנופח של העובדים הסוציאליים

  http://myfamilythoughts.wordpress.com/2011/03/21/socialbureaucracy/

 5. א. קוריאל :

  "הרהורים על משפחה וילדים" – אתם סוכנים של משרד האוצר ומשרתים של שלטון ההון.
  ההשוואה של האתר שלכם את שביתת העו"ס למכות מצרים (ר': http://myfamilythoughts.wordpress.com/) היא לא פחות מהסתה.
  העו"ס קורסות תחת הנטל שיוצרת המדיניות הקפיטליסטית המרושעת של ממשלות הימין והימין-מרכז. הטענה, לפיה העו"ס יוצרות עוד מקרי רווחה כדי להגדיל את התעסוקה שלהן, היא מגוחכת וחצופה.

 6. דנדו דוד :

  מה שכתוב במאמר נכון ומדוייק.
  נשאלת השאלה האם היה נכון לתת לו פומביי, והתשובה היא שכן.
  עדיף שהעובדות הסוציאליות (וגם העובדים) ילמדו שמניעים פוליטיים צרים לא צריכים להסיט מאבק מריב כנגד אוייבך לריב כנגד בני בריתך.

  מי שהוציא את מכתבה של שלי יחימוביץ לפומביי גרם נזק למאבק העו"סים שהוא גדול עשרות מונים מכל נזק אחר.

  שורה תחתונה: צריך להחליף את הדיסקט של השלטון וזה יקרה כאשר השלטון יתחלף, אז תע"סו טובה ותסייעו למפלגת העבודה

 7. הרהורים על משפחה וילדים :

  קוריאל, צפי בעדותה של הנערה אלה

  מדובר בנערה בת 14 שנפגעה מרשויות הרווחה. בעדות זו היא מדברת על כלל המערכת, לא רק על עצמה, כלומר מדובר בכשל מערכתי ולא בכשל נקודתי. נערה זו נאלצה להימלט מן הארץ בגללכם.
  http://myfamilythoughts.wordpress.com/ella/

  גילוי נאות: אתר הרהורים על משפחה וילדים הינו אתר אפוליטי, ואולם לפי התגובה שלך בה את תוקפת את ממשלת הימין, נראה כי ההפגנה שלכם היתה הפגנה פוליטית.

  כמו כן, מתברר שכל מיני ארגונים שמאלנים מימנו את השביתה שלכם, כמו הקרן החדשה לישראל שהינה ארגון שמאלני מובהק, ראי קישור:
  http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=21634&forum=gil&omm=0

 8. עמי וטורי :

  המאמר הוא חוצפה. שלי יחמוביץ במתכוון או שלא במתכוון פגעה במאבקם של העובדים הסוציאליים. זה כמובן לא מבטל את זכויותיה הרבות. אבל להתגולל בגלל זה על עובדים שכועסים על מי שציפו שיעזור זה מיותר וחצוף.
  אין ספק שיש פוליטיקאים גרועים משלי יחמוביץ זה עדיין לא אומר שמה שהיא עושה אינו ראוי לביקורת.
  אם בעבר סברתי שראוי להמנע מתקיפתה בפומבי למרות יחסה לכוח לעובדים ולמרות שאני יותר ויותר מתקשה לראות את התועלת שבבחירתה, מאמרים מהסוג האחרון בהחלט מוציאים לי את שארית החשק להמשיך ולשתוק בנידון .

 9. אביתר :

  בהתחלה חשבתי להגיב,

  אח"כ ראיתי שהכותב הוא פונקציונר מפלגתי אז החלטתי שלא להגיב, אולם לבסוף גמלה בליבי ההחלטה להגיב מכיוון שלדברים עצמם צריך להתייחס – הפגיעה של יחימוביץ' בעובדים ובעובדות הסוציאליות חמורה שבעתיים מכל אמירה (אם כי כמובן לא מכל מעשה) שיגידו שטייניץ או נתניהו שכן הם מראש ידועים בעמדותיהם הימניות והעויינות כלפי המגזר הציבורי והעבודה והמאורגנת ובקריאה מצדם להפסיק את המאבק אין כל חידוש.

  המהלך של יחימוביץ', לעומת זאת, נתפס כביקורת מבית ולפיכך גם ציבור שאוהד את העובדות והעובדים הסוציאלים ואת מאבקם עשוי להתפתות ולחשוב שדרישות העובדים "מוגזמות" ושיש לקבל את הצעות האוצר. כל זאת כשכמובן ברקע הפריימריז במפלגת העבודה והארגזים שעופר עיני יכול להציע ליחימוביץ'.

 10. איתי :

  דנדו,

  אמנם היום רוב הטקסטים המתפרסמים כאן הם לצערי מאמרי דעה, אבל האתר במקורו נוצר כבמה לתקשורת פומבית ודו סטרית בין בוחרים לנבחרים, ללא תיווך של עיתונאים, בעלי הון או קבלני קולות.

  לפי שיטתך, כל אזרח שכותב כאן מכתב לפוליטיקאי במסגרת מאבק פוליטי ומקבל תשובה בסגנון "תסתפק במה שיש" (או כל תשובה שאינה התגייסות לצדו של הכותב) מזיק למאבק אם הוא מפרסם את התשובה הזו, והוא אחראי לכך הרבה יותר מהפוליטיקאי עצמו. זה נשמע לי לא הגיוני.

  לפי שיטתך, כשחברי העבודה ב-2009 התכתבו עם ברק וילנאי ושמחון במטרה למנוע את הפרטת הקרקעות, אשמים בהפרטת הקרקעות יותר מברק וילנאי ושמחון.

  אין מה לעשות, כאשר פוליטיקאי אומר בתחילתו של סכסוך העבודה שהדבר ** אולי הכי חשוב בו ** זה צו ההרחבה, שיהפוך את הפרטת הרווחה ללא כדאית, ולפתע מתקפל מן העמדה העקרונית והמעשית הזו, משום שהיא אינה נוחה לפטרון או בן הברית הפוליטי, יש פה בהחלט אירוע חדשותי מן המדרגה הראשונה.

  למקד את כל האנרגיות של העוסים במלחמה בפוליטיקאי סוציאל-דמוקרט – מיותר ולא מועיל.

  לצנזר את הסיפור הזה רק בגלל שהוא עלול להציג את הפוליטיקאי הנ"ל באור שאינו מושלם – זו פרבדאות לשמה.

  http://www.youtube.com/watch?v=gGAdBLFv5Os

 11. לקסי :

  מאמר מיותר

  להערכתי שלי שגתה בפרסום מה שפרסמה אודות ה"הצלחה" במאבק.
  המאבק הזה מלכתחילה לא היה רק על תוספות שכר.
  הוא ניסה לשנות תפיסות, ליצור סדק בהגמוניה התודעתית של ההשקפה הכלכלית-ה(אנטי) חברתית השלטת.
  צו ההרחבה היה סמל לסדיקה המכוונת הזו.
  מי שהבינו את זה בדיוק היו אילן לוין, שולחיו ושלוחיו ולכן התעקשו.
  מי שהיה צריך להבין ובמקרה הטוב לא הבין היה עופר עיני. (המקרה הרע – הבין ופעל כפי שפעל – פוסל אותו מהיות מנהיג עובדים נוכח ההגמוניה העכשוית).
  מי שלא היתה צריכה לומר את שאמרה, היא שלי יחימוביץ'.
  האם זה פוסל אותה מהיות מנהיגת המעמד? לא.
  המאמר הזה אינו תורם דבר, אפילו אינו מרבה מחלוקת לשם שיפור ההבנה, הוא – כמו שכתוב למעלה – מיותר.

 12. איתי :

  לקסי,

  הייתי שמח אם היית מסביר – מתי מחלוקת פומבית בתוך המחנה אינה מיותרת?

  הרי בכל הקשר ניתן להסות את הביקורת ואת המענה לביקורת בטענה שזה מחזק את היריב, ומכאן המדרון החלקלק לפראבדה שאינה אמינה בעיני בלתי משוכנעים.

  היום "מיותר" לבקר בפומבי את יחימוביץ' ולענות בפומבי לביקורת, מחר זה יהיה "מיותר" לבקר בפומבי את עופר עיני (בכל זאת, לפגוע במעמד שלו זה לפגוע בכוח הפוליטי של מאות אלפי העובדים שהוא מייצג).

  נכון שצריך למקד את הביקורת בביבי, באוצר, בבעלי ההון (וגם ברק, ליברמן, שטייניץ), אבל להימנע מדיון ביקורתי פומבי ב"אנשינו" זה לא ממש דמוקרטיה.

 13. דנדו דוד :

  לאיתי,
  נתחיל מהסוף: אנחנו מסכימים במסקנה לפיה מותר לפרסם כל דבר והפרסום טוב מאי-פרסום.
  כן, גם של המכתב של שלי.

  עם זאת, נשאלת השאלה מה מסייע למאבק מוצדק ומה פוגע בו.

  מכתבה של שלי למספר מצומצם ביותר של עובדות סוציאליות עצמאיות בשטח היה יכול להיות חסר משמעות, אם אותן עובדות היו משיבות לשלי בדרך לא פומבית ומשכנעות אותה לצאת בפומבי בעמדה שונה על מנת שלא לפגוע ברוח המאבק. מי יודע מה היה קורה אז.
  אבל הן בחרו להשתמש במכתב ככלי ניגוח בשלי עצמה – לא חוכמה גדולה ופגע במאבק על ידי כך שהוריד את הרוח מהמפרשים לכלל העובדים הסוציאליים.
  האם זה לגיטימי שפירסמו את המכתב – בהחלט כן.
  אין במכתב שום דבר סודי ולגיטימי לחלוטין לפרסם אותו.

  נניח שלאבו סיסי יש מידע על גלעד שליט והמידע היה מפורסם, כמובן שזה היה גורם להעברה של גלעד שליט ממקום מחבוא למקום מחבוא אחר וזה היה גורם נזק במאבק להחזיר אותו.
  האם זה היה לגיטימי לפרסם שיש לו מידע? כן.
  האם זה היה חכם? לא.

  מסיבה זאת

 14. ק. טוכולסקי :

  אז לא רק יחימוביץ לא יודעת לחיות עם ביקורת גם עושי דברה. ס"ד היא גם ההבנה שאתה מייצג ציבור ושליחו ולא אדונו הפוליטי. כששלי יחימוביץ תבין שמי שרואים בה מנהיגה הם לא עדר ותתחיל להתייחס לביקורת גם ברצינות ולא רק בבוז, היא תוכל להיות מנהיגה ס"ד. כשלמפלגת העבודה יהיו יותר מזכירי וועדי עובדים ממזכירי תאי סטודנטים אולי היא תהיה מפלגה ס"ד.

 15. חן - מיבשים את החולים :

  דנדו, אם לאבו סיסי יש מידע על גלעד שליט (שזה מן הסתם מידע שיש למעטים) ולפתע הוא, אבו-סיסי נעלם לו (עם פרסום או בלי פרסום) את גלעד שליט יזיזו ממילא, לפי ההגיון שלך.
  יוצא שלא חכם לחטוף מישהו עם מידע על גלעד שליט.
  מה יוצא מזה לגבי שלי יחמוביץ?
  האמת, מי שכתב ושלח לפרסום את הפוסט למעלה, רק המשיך את הבאז שנגדו הוא יוצא.
  חכם?
  תם?
  שאינו יודע לשאול?

  או אולי סתם רשע חס וחלילה? (מה העבודה הזאת לכם).

 16. ריקי פרנקל :

  שלי יחימוביץ' הגיבה כפי שהגיבה, וכשיגיעו הבחירות, אני אבחר במי שאני אבחר, וזו לא תהיה המפלגה שבה שלי חברה…

 17. אלעד הן :

  אנשים שחיים בקמפיין

  הרבה עו"סים ממורמרים ובצדק על הוצאת האוויר ממפרשיהם ע"י יחימוביץ' בחסות עיני, אבל אם האדון הכותב היה חי במקום שהוא לא רק הקמפיין של יחימוביץ', והיה קצת יותר מעורב במאבק של העו"סים ובשיח שהם מנהלים עכשיו, הוא היה יודע שהם עסוקים בהרבה מאד דברים חוץ מיחימוביץ' ושיקולי הפריימריז הבעייתיים שלה. עיסוקם כולל ביקורת על כחלון, נתניהו ועוד, אבל בעיקר חושב על מהלכים לעתיד, המשך התארגנות, כיצד לא להכשל שוב בידי הנהגה תבוסתנית ועוד.

  אם יחימוביץ' רוצה לשקם את האמון בה בקרב העו"סים היא תצטרך לעבוד קשה, ופמפלטים כאלה ודאי לא יעזרו.

 18. דנדו דוד :

  אנחנו מדברים על ויכוח האם מותר לפרסם מכתבים.

  כמו שאמרתי כל פרסום הוא לגיטימי.

  האם הוא חכם – אולי כן אולי לא.

  לגבי ביקורת על שלי יחימוביץ – מי שרוצה לבקר זכותו המלאה ואנחנו כולנו צריכים לוודא ששלי מקשיבה ומסיקה לקחים.

  ק. – הדברים האלו הם א' ב' של הנהגה.

  הנה ג' – מי שרוצה להעביר ביקורת על אדם בעל השפעה ציבורית – זכותו המלאה לעשות זאת, תוך שהוא בוחר באיזה מילים שהוא רוצה.

  אגב, שלי יחימוביץ היא מהמתנגדות הראשיות לחוקי "חשיפת כל טוקבקיסט כדי שלא יטקברו דברים לא יפים" – אני מניח שהיא מקבל כעניין לגיטימי גם טוקבקיסטים נגדה.

 19. לריקי פרנקל :

  למען הגילוי הנאות אולי תספרי לנו בעד מי הצבעת בעבר, באיזו מפלגה או תנועה את חברה?

 20. איציק יאפ :

  כל הדיון הזה יצא מפרופורציות.

  איך הפכתם את שלי יחימוביץ' ללא פחות מאוייבת, איך?!

  מישהו פה מסתכל על הדברים ברמת המאקרו, ולא ברמת ה"אכלו לי שתו לי"?
  מישהו פה באמת באמת באמת מאמין שזה היה המאבק האחרון של העו"סים?
  מישהו פה באמת מאמין שכל מטרת העל של שלי יחימוביץ' בכל מה שהיא עשתה ואמרה עד עכשיו מאז שהיא בפוליטיקה זה להכשיל את העו"סים ולהיות משתפ"ית של עיני?

  בחייאת!

  זה לא מאבק העובדים האחרון! רק שלשום דיברתי עם חבר שלי, סטודנט לעבודה סוציאלית מאוד פעיל, והוא אישר את מה שחשבתי. זה לא המאבק האחרון. המאבק הבא יהיה בתמיכה גדולה הרבה יותר, ומול מכשולים אחרים.

  שלי יחימוביץ' אמרה את דעתה. דעתה הייתה ידועה, זה היה מאוד מאכזב מצידה אם היא כן הייתה אומרת לכם להמשיך להלחם בטחנות רוח.
  אם חיפשתם מישהו שיעודד בעיוורון כשאתם מרביצים לקירות בטון, הייתם מחפשים בגוגל, יש אתרים שעושים את זה (אבל זה באנגלית).

  שלי יחימוביץ' רואה את התמונה הגדולה, ומנקודת המבט שלה. היא הבינה כנראה משהו שכמה עו"סים של "אכלו לי שתו לי" לא הבינו.
  אפשר לקחת את הדברים שלה ולבקר אותם, ויש הרבה ביקורת ואישית הייתי רוצה שהמאבק יימשך עוד ועוד ועוד עד שיצליח.

  אבל הביקורות בהחלט יצאו מכל פרופורציה, והן לא הגיוניות במקרה הטוב, ומסיבות הרבה הרבה יותר נזק מהמכתב עצמו במקרה הסביר.

 21. איציק יאפ :

  טוב, ברור ש"מישהו פה" באמת עשו את זה. הכוונה למי שמביאים את הבקורות הלא פרופורציונאליות כמו
  "כל זאת כשכמובן ברקע הפריימריז במפלגת העבודה והארגזים שעופר עיני יכול להציע ליחימוביץ'."

  או עד כמה המאמר הוא חוצפה כי כולם צריכים להסכים על כך ששלי יחימוביץ' היא… מה? הסבה נזק למאבק העובדים שנדון מראש לכישלון? יותר נזק מהתגובות עצמן?

 22. מיכאל לינדנבאום :

  התקווה

  בשולי דבריו של איציק,אני רוצה להוסיף שאם יש תקווה פוליטית לאינטרסים של השכירים והמעמד הבינוני,הרי של"י מגלמת אותה בצורה מעוררת הערצה.

 23. עבודאי :

  אני ממליץ לאנשי בוז'י ובלי להשתמש בשמם, להפסיק את ההשמצות כלפי שלי יחימוביץ.
  זה מה שבוז'י יודע?

 24. רביב נאוה :

  טוכולסקי, אני לא מבין

  בגלל שהמנהיג הוא "מייצג הציבור ולא אדונו הפוליטי" יחימוביץ' צריכה לעשות שקר בנפשה ולהגיד לעו"סים רק את מה שהחבר'ה מ"עו"סים שינוי" (וכ"ל) רוצים לשמוע?

  בניגוד למה שכתבת, הרבה מהדיונים סביב הדברים של שלי הוכיחו שבמובן מסוים ציבור התומכים הם כן עדר. היה משהו מאד עדרי בביקורת עליה. מספיק לראות מה חוטף פה מי שהעז לצאת להגנתה. לא הייתי מזלזל גם בתאי סטודנטים (מעבר לבוז הרגיל שאני רוכש לפוליטיקה סטודנטיאלית). אחד הדברים שהביאו את מפלגת העבודה בגלגולה הקודם לסופה המר היה שהיו בה הרבה מאד מזכירי וועדי עובדים ומעט מדי צעירים.

  אישית, אני לא חושב שהדברים של שלי הסבו נזק למאבק. בטח לא נזק גדול יותר מזה שהסבו כמה גורמים שבחשו בקלחת בזמן השביתה ונחשבים ליקירי השובתים עד עכשיו. אבל יש כאלו שאסור לבקר אותם, כידוע.

 25. מיכאל לינדנבאום :

  בדיוק ההיפך-רביב

  הסיבה העיקרית שהביאה לסופה המר של העבודה היא שהיא חדלה לייצג את השכירים המאורגנים.
  כל ראשי מנגנון ההסתדרות הם מינויים מפלגתיים שאין להם שום קשר לייצוג עולם העבודה.
  הלואי שאחד אוברקוביץ או חיים כץ היו שולטים בהסתדרות או במפלגותיהם.
  יותר מידי מזכירי ועדי עובדים,זה אף פעם לא היה.
  מה שהיה זה פוליטרוקים שדיכאו את עולם העבודה.בדיוק כמו ברוסיה הבולשביקית.
  להזכירך לכל מפלגה יש הסתדרות,אבל לאיגודים המקצועיים אין מפלגה ואין ייצוג פוליטי אוטנטי.(חוץ מחיים כץ)

  מצב זה קיים עד עצם היום הזה.אין ייצוג בכנסת לעובדים השובתים ולמעמד הבינוני המתרושש.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.