חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אפרים סנה: כך תתנהל "ישראל חזקה"

נושאים מכתבים, פוליטי, ראיון החודש ב 26.06.08 6:10

איתי אשר שלח מספר שאלות לאפרים סנה על מפלגתו החדשה, 'ישראל חזקה'. כעת הגיע מכתב התשובה, והרי הוא לפניכם.

איתי שלום,

אשמח לראותכם בכנס היסוד של "ישראל חזקה".

להלן התייחסותי לשאלותיך:

1) "ישראל חזקה" תקבל לשורותיה כל מי שמזדהה עם מטרותיה כפי שהן מופיעות באתר. באשר לאיום האיראני, פעולה צבאית היא בחזקת המוצא האחרון. העדיפות היא לסנקציות כלכליות ממשיות שיביאו לנפילת המשטר על-ידי העם האיראני ולא על-ידי התערבות צבאית מבחוץ.

ביודעי את אדישותה ורפיסותה של הקהילה הבינלאומית הריני רואה כמטרה לאומית חשובה ביותר את הכנת ישראל לעימות אפשרי עם איראן או עם מי משלוחיה. עימות כזה חייב להסתיים בניצחונה הברור של ישראל.

2) אני שולל משא ומתן עם החמאס למעט בנושא ההומניטארי של החזרת שליט. החמאס הוא מיעוט בעם הפלשתינאי בשעה שהרוב רוצה בהסכם המבוסס על שתי מדינות לשני עמים. מי שדוגל בחיסול מדינת ישראל אינו שותף לשום משא ומתן. הפרטנר שלנו הוא הנשיא הנבחר אבו-מאזן וממשלת פיאד הנהנית מהכרה בינלאומית וערבית.

באשר לקביעת העמדות בעניינים השוטפים הרי היא תעשה על-ידי סיעת המפלגה בכנסת.

3) הסתירה בין תקציב ביטחון המותאם לאיומים על ישראל לבין מדיניות חברתית נאורה היא מלאכותית, לא אמיתית, והומצאה על-ידי אלה שאינם רוצים לפגוע בכיסם של בעלי ההון. לא מקרה הוא שהקיצוץ התקציבי שהביא למצבו האומלל של צה"ל בקיץ 2006 יצא מידיו של ביבי נתניהו, אבי הרפורמה במס שנתנה מתנה של מיליארדי שקלים למאיון העליון והרסה את מדיניות הרווחה. לכן, יש לשנות את מדיניות המיסוי כך שיהיה מספיק לרווחה, לבריאות, לחינוך, לסיעוד מבלי להפקיר את הביטחון. להזכירך, מדובר במדינה שהיא במקום ה-16 בעולם בתוצר לנפש. לכן, המודל הסקנדינבי הוא מודל ריאלי לישראל.

4) לא נקטתי בשום פעולה שנועדה להביא לפילוג בסיעת העבודה, לא פניתי לחברי כנסת אחרים שיצטרפו אלי בשלב זה. מצויים בכנסת חברי כנסת לא מעטים הדוגלים בהשקפתי החברתית והמדינית גם יחד. הם מצויים בסיעות קדימה, העבודה, מר"צ והגימלאים. "ישראל חזקה" תהיה בית לכל מי שהוא סוציאל-דמוקרט בהשקפתו החברתית וחרד לביטחון ישראל ולעמידתה מול אוייביה.

שלך,

אפרים סנה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , ,

2 תגובות

  1. הראל לייבוביץ :

    מפלגת העבודה איבדה את אחד החברים האיכותיים שלה.
    אני מקוה לראות את סנה בכנסת הבאה, אבל לצערי הסיכויים לכך כרגע נראים נמוכים מאוד שזה יקרה.

  2. דוד איש שלום :

    סנה אדם איכותי ומנהיג ישר דרך, אולם החסרון בדבריו, כמו ברוב חוגי הסוציאל דמוקרטיה בעת הזאת בישראל הוא בעיוורונו/ם בכותבו "החמאס הוא מיעוט בעם הפלשתינאי בשעה שהרוב רוצה בהסכם המבוסס על שתי מדינות לשני עמים. .. הפרטנר שלנו הוא הנשיא הנבחר אבו-מאזן ..הנהנית מהכרה בינלאומית וערבית." ובכן החמאס שולט שלטון ללא מיצרין בעזה ואם תסלק ישראל כידוניה, החמאס יטאטא במהירות את שילטון הריקבון המלאכותי של אבו-מאזן ובא לציון אוייב. לכן חלומות השלום המנותקים, והיותו של העם בעניין זה חכם מהשמאל בהבינו שאין לעשות שלום בעת הזאת, הם הרועץ האמיתי והעיקרי לסוציאל דמוקרטיה מתחדשת.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.