חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפנתרים השחורים החדשים רצים לעיריית ירושלים

נושאים מידע על פעילויות, שיכון ושלטון מקומי ב 24.06.08 6:10

מפלגת הפנתרים השחורים חוזרת, בשלב ראשון בירושלים. איילה מרציאנו סבאג, הזכורה ממאבק מחוסרי הדיור, תעמוד בראש הרשימה. למפלגה החדשה יש גם מחשבות לרוץ לכנסת. בנוסף לקול הקורא, מצורף כאן מצע המפלגה. מי שרוצה להכיר מקרוב, מוזמן להגיע למפגש ביום חמישי הבא. כל הפרטים בפנים

"או שהעוגה לכולם, או שלא תהיה עוגה"

סעדיה מרציאנו ז"ל

 

לקראת הבחירות המתקרבות לעיריית ירושלים החלטנו, בשכונת הקטמונים ב-12 ליוני 2008, ערב לי' סיוון ה'תשס"ח, להקים את מפלגת "הפנתרים השחורים – תנועת השכונות לשינוי ירושלים", בראשות איילה מרציאנו-סבאג.

המפלגה מתכוונת לרוץ בשלב הראשון לעירייה, ולהעמיד את איילה מרציאנו-סבאג כמועמדת לראשות העירייה, ובהמשך, אם תזכה להצלחה ולתמיכה מן הציבור, תתמודד המפלגה גם לכנסת.

אנחנו קוראים להקמת מפלגות דומות על-פי הדגם של הפנתרים השחורים החדשים בירושלים לקראת הבחירות המקומיות של 2008 גם בערים אחרות. נשמח לשתף פעולה, לתאם תוכניות ולאחד כוחות לקראת הבחירות לכנסת.

אנחנו קוראים לכל מי שמאמינים בדרכנו, לכל מי שמאמין שצריך לשנות את הדרך מן היסוד, לתת סיכוי לנוער בשכונות, לשנות את המצב החברתי הנורא, ליצור שיוויון בין השכונות השונות ולהיאבק בשלטון ההון והשחיתות, להצטרף אלינו עוד היום, אם דרך האי-מייל ואם בטלפון, להיות פעילים, להצטרף למחשבה, פעולות, הפגנות ולבסוף כדי ליצור את השינוי ביום הבחירות לעירייה.

אי-מייל: [email protected]

טלפונים:

איילה מרציאנו-סבאג: 054-4340774, 050-8174562

מורן: 052-3760195

אלמוג: 050-7518905

 

כולכם מוזמנים למפגש בתאריך ה-3/07/08 בשעה 19:00 במבנה של השומר הצעיר, מול בית-ספר גבעת גונן, קטמונים, ירושלים.

 

זִכרו, גם בעזרת שני מושבים במועצת העיר בשלב הראשון נוכל להתחיל לשנות את המצב!

והשינוי תלוי בהתגייסותכם!

 

המפלגה תהיה הקול של השכונות בירושלים, קטמונים, מוסררה, גילה, תלפיות, קרית יובל, נוה יעקב, פסגת זאב, רמות, בקעה, נחלאות, עיר גנים, ארמון הנציב, קרית מנחם, פת, מלחה וכל שאר השכונות, והקול של כל מי שמזדהה עם השכונות ועם תושביהן, ומעוניין לשנות את המצב הקיים ולהפיל את שלטון העשירים והמושחתים של אולמרט-ביבי-ברק-לופליאנסקי-גידאמק-ברקת-עמדי.

 

איילה מרציאנו-סבאג, העומדת בראש התנועה, היא אחותו של סעדיה מרציאנו זיכרונו לברכה, שנפטר לפני כחצי שנה והיה מנהיג הפנתרים השחורים, והיא מחוייבת להמשיך את דרכו. איילה עמדה בראש מאבקים רבים של השכונות, וזכתה בהישגים רבים מול השלטון ולמען האזרחים. המאבק האחרון אותו היא הנהיגה, בקיץ שעבר, היה מאבק מחוסרי הדיור בבור שיבר בירושלים – בסוף המאבק זכו כל המשפחות שישבו במאהל בדיור. איילה הנהיגה גם את מאבק האמהות החד-הוריות בירושלים, ותמכה במאבק הנכים, והוכיחה בכל שנות פעילותה יושר ונחישות, הדרושים לנו גם היום.

 

הפנתרים נלחמו בשנות השבעים כנגד שלטון מפא"י אשר השפיל את המזרחים, המרוקאים, העיראקים, הכורדים, התימנים, הקווקאזים, התוניסאים ואחרים, ביקש להפוך אותנו לפועלים בשכר רעב הנמצאים תמיד בסכנת פיטורים, זרק את ילדינו מבתי-הספר ומילא בהם את בתי-הכלא, הפך את השכונות שלנו לשכונות של עוני ומצוקה, ולעג לתרבות שלנו ולשפה שלנו.

כמו הפנתרים שלא היססו להיאבק למען הצדק והשוויון, השיגו הישגים רבים בזמנם, והצליחו לפרוץ לתודעת כל אזרחי המדינה וכל תושבי שכונות המצוקה ועיירות הפיתוח, כך יאבקו גם הפנתרים החדשים למען שיוויון בחינוך, בדיור, בבריאות, בפרנסה, בתרבות ובייצוג הפוליטי.

אנחנו מאמינים שעתה לא יספיקו הפגנות, כמו בזמן הפנתרים ההם, אלא יש לפעול לשם כך שניכנס באופן דמוקרטי למועצת העיר ואחר-כך לכנסת, ונשנה את המציאות. אנחנו לא מבקשים פירורים מהשלטון, אלא מבקשים להחליף את השלטון! אנחנו הרוב – ורק על ידי צבירת כוח במוסדות השלטון, המנוהלים כעת על-ידי בעלי הון השולטים גם בתקשורת, נוכל להכריח בהתחלה את השלטון להתייחס אלינו, בעזרת כמה מקומות במועצה, ואחר-כך נחליף אותו לגמרי ולשנות את עתיד ילדינו!

לא ניתן את קולנו שוב לאף אחת מהמפלגות הקיימות בעירייה, לתומכי דרך נישול השכונות, הטרור הכלכלי וההנהגה האנטי-אנושית, לקדימה, לליכוד, לעבודה, לאורי לופליאנסקי, גאידמק, ניר ברקת ועמדי. הגיע הזמן שהשכונות, שהן הרוב במדינה, יטלו לעצמן את זכותן הדמוקרטית להנהיג את החברה בישראל.

הדיכוי והקיפוח והנישול, שהיו נחלת הפנתרים השחורים של שנות השבעים, ונחלת כל המזרחים במדינה מאז שנות החמישים, לא הסתיימו, רק שבשנים האחרונות הם שינו את פרצופם, ובמקום הגזענות הגלויה לחלוטין של ממשלות מפא"י, שחשבו שהמזרחים אינם ראויים להשכלה, לדיור ראוי או לפרנסה, המדיניות הפכה להיות מוסתרת, והיא לכאורה תוצאה של כלכלת שוק ש"מיטיבה עם כולם" חוץ מאיתנו, תוצאה של מושגים שהפכו קדושים כמו הפרטה, גלובליזציה, רפורמות שקריות המיטיבות רק עם העשירים במיסים, וקיצוץ קצבאות כדי שהעניים "יצאו סוף סוף לעבוד" (רובנו עניים עובדים! ואילו הזקנים, שגם מהם קוצץ, כבר עבדו מספיק), תוכניות עבדות כמו חברות הקבלן ו"תוכנית ויסקונסין", ושליחת הילדים שלנו לבתי-ספר פחות טובים במסווה של "אינטגרציה" או "מקצוע", בלי הענקת אפשרות לחינוך עיוני טוב בשכונות.

עתה, יותר משלושים שנה אחרי פעילות הפנתרים במוסררה ובקטמונים, אחרי ההפגנות הגדולות בכיכר הדוידקה וכיכר ציון ובגן בור שיבר וגן סאקר, אחרי מבצע העברת בקבוקי החלב מרחביה לקטמונים, כאשר מצבנו הכלכלי רק מדרדר, אנחנו חושבים שאנחנו מוכרחים להקים מחדש את הפנתרים השחורים, ולהיאבק על השלטון, ולהציל אותנו מידי העשירים, המושחתים, הגנרלים וכל אלו שיורקים בפרצופינו כבר שנים ארוכות.

 

אנחנו יודעים שהיום לא רק המזרחים מדוכאים בשכונות, בבלוקים הצרים וברחובות, בחינוך הכושל ובבתי-הסוהר, בחוסר העבודה ובעבודה הקשה בשכר רעב, בהזנחה של העירייה וביחס המפלה של המשטרה, וקוראים לכל המדוכאים להצטרף אלינו, לאתיופים, לרוסים, לערבים, לחרדים, לפועלים, לשכירים, למובטלים, לגימלאים, לנוער, וגם לבני המעמד הבינוני, וגם לאשכנזים בתוכם, אשר יודעים שאם תמשך המדיניות הכלכלית גם הם יהפכו לעניים, וכל כספם ירוכז בידי העשירון העליון, אחר-כך בידי המאיון העליון, ולבסוף על-ידי האלפיון העליון.

אנחנו תובעים שיוויון בכל העיר ובכל המדינה בכל התחומים, לא רק הקמת בתי תמחוי לאוכל, חלוקת מזון בפסח או שיקום שכונות קוסמטי (שגם אותו מאיר שטרית סוגר), אלא להקים בשכונות תיאטראות (אשר יציגו את התרבות שלנו, הישנה והמתחדשת, ולא את סאלח שבתי), הוצאות ספרים, לבנות דיור הולם וזול, לטפח את הגינות הציבוריות, לשנות את יחס השוטרים ומערכות החוק לבני השכונות, ולקדם את החינוך.

 

בעזר השם, אינשאללה, יצליח האל במעשי ידינו ונזכה לתקן עולם, נשים קץ לשלטון המליונרים, עורכי-הדין, הגנרלים והאליטות התקשורתיות, הפוזלות כל הזמן לאמריקה במקום להסתכל על הבית, נלחם בשחיתות ונהווה מופת ודגם.

 

הַמיליונים לַמיליונים!

די לשחיתות ולשלטון ההון

מצע – הפנתרים השחורים החדשים לעיריית ירושלים 2008

 

המצע מתייחס לכל בני העדות והדתות במדינה ובעיר ללא הבדלי גזע, מין, דת, צבע ולאום.

 

1. חינוך

יום חינוך ארוך בשכונות / חינוך חינם ושיוויוני החל ממעונות יום ועד לתיכונים / העלאת רמת בתי-הספר בשכונות המצוקה / הגדלת המלגות לסטודנטים מהפריפריות ושכונות המצוקה / העירייה תתקצב מעורבות של סטודנטים בשכונות / הגדלת התקציבים לשעות תגבור בבתי-הספר / הפעלה מלאה ורצינית של המתנ"סים בשכונות ופתיחת המתנ"סים הסגורים / חוג חינם לכל ילד במתנ"סים בשכונות / יצירת קייטנות ציבוריות / יצירת מעונות במתנ"סים.

 

2. פני העיר

שינוי פני השכונות בכל המובנים, בטיפוח שכונתי, בחזיתות הבתים, בתוך הבתים – ולא לפרוייקט שיקום שכונות מנותק ומתנשא / החזרת כוח למנהלים הקהילתיים / יש לשקם את מרכז העיר הנראה מוזנח בחלקים גדולים שלו.

 

3. רווחה

הגדלת דרמטית תקציבי העירייה המופנים לרווחה / הפנתרים השחורים ידרשו תיק זה בעירייה / שינוי פני לשכות הרווחה / שיתוף פעולה בין הרווחה לתושבים לחיזוק הקהילה / הרווחה אינה צדקה אלא צדק ועל כן היחס כלפי התושבים צריך להיות שוויוני ובלתי-מתנשא.

 

4. מרכזי הגמילה

מציאת פתרון הולם לבעיית הנרקומנים בשכונות / פתיחת מרכזי גמילה נוספים / שיפור התנאים והגדלת התקציבים לשיקום האסיר / הגברת ההסברה נגד סמים בבתי-הספר.

 

5. משטרה

אסור המשטרה תהיה אגרוף של הממסד נגד השכונות כפי שהיה בעבר / שיפור יחס המשטרה לבני השכונות / מטרת המשטרה להילחם בפשיעה ולהבטיח את הביטחון ברחובות של כולנו, ולא לדחוק את הפשיעה מן השכונות המבוססות לשכונות העוני / שינוי ברמת הפשיעה יהיה רק תוצאה של חינוך טוב יותר וצמצום העוני / הגברת השיטור הקהילתי.

 

6. שיוויון עירוני

היחס אותו מקבלות שכונות שונות בעיר צריך להיות שווה, בתקציבים המתקבלים, בשירותי התברואה, בבניית מוסדות ציבור (יוחזרו סניפי הבנקים והדואר לשכונות, למקומות בהם הם נסגרו), בשירותי התרבות / אי-אפשר להשלים עם יחס של איפה ואיפה בין שכונות מבוססות לשכונות מצוקות, ובין אשכנזים, מזרחים, חרדים ופלסטינים / יש למנוע הפרטת שירותים ציבוריים והסרת אחריות העירייה מחיי תושביה.

 

7. תרבות וספורט

יש להגדיל את תקציב התרבות בעיר / תקציבי התרבות של העיר נועדו לכולם וצריכים לשרת את המגוון התרבותי של העיר, ולא לכפות על התושבים תרבות אחת / התרבות צריכה לצמוח מן המקומות השונים בעיר ולא להיות מיובאת מתל-אביב, או חיקוי זול של תל-אביב / התרבות צריכה להיות בכל מקום ומיועדת למגוון של העדות, הדתות והשפות / ירושלים כעיר הקדושה לכל הדתות והעדות צריכה להיות חלוצת הפלורליזם התרבותי בישראל, ולפיכך תשאף לקדם את התרבות המזרחית והערבית שאינן באים לידי ביטוי מספיק בתרבות הישראלי בכלל ובכלל זה בירושלים / יש להרחיב את הספריות בשכונות, להקים מסגרות של תיאטרון קהילתי בשכונות, ומרכזי תרבות / יש לשפץ את מגרשי הספורט העירוניים, ולהציע לימודי ספורט חינם לכלל הילדים והנוער.

 

8. דיור

על העירייה להרחיב את מלאי הדירות הציבוריות שברשותה / לקבוע קריטריונים שיוויוניים לדירות / ביטול לאלתר של כל הפינויים מהבתים והריסות הבתים בכל ירושלים.

 

9. קשישים

יש לספק לכל הקשישים בעיר, הנמצאים במצב קשה, אוכל, חימום, תרופות / השלכת הזקנים לשכונות אינו פתרון / אל תשליכונו לעת זקנה.

 

10. המלחמה בשחיתות

מאבק בשחיתות העירייה, ובשחיתות כל הרשימות במועצת העיר.

 

הַמיליונים לַמיליונים!

די לשחיתות ולשלטון ההון

 

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

8 תגובות

 1. דור לוי-פורום רפורמה כלכלית בפורטל לצדק חברתי :

  שלום רב,
  1. שיהיה בהצלחה.
  2. מפלגת לחם שרצה בבחירות הקודמות, קיבלה חלקים למצע שלה מבנק ההצעות של פורום רפורמה כלכלית בפורטל לצדק חברתי. אולי תרצו גם? אם כן אתם מוזמנים?

  3. במיוחד לעניין הדיור, מצורף לעיל הקישור למאמר שמסביר את מחירי שכ"ד הגבוהים, ומציע פתרונות כיצד להורידם.

  בהצלחה
  דור לוי
  פורום רפורמה כלכלית בפורטל BSH לצדק חברתי

 2. ליאור שוורץ :

  כמה הערות:

  1) המצע 100% (אנני ירושלמי אבל מסכים אם המצע)

  2) הקישור לפנתרים השחורים המיתולגים בעיתי בלשון המעטה!!!

  השחורים של היום הם הרוסים ,האתיופים, הערבים ,הם לא המזרחים,של פעם.
  אם יתנו שם פחות רב תרבותי
  ויותר קליט לכולם אולי תהיה למפלגה הזו הצלחה.

  3) שיהיה בהצלחה.

 3. NeriBer :

  מסכים עם ליאור.

  בכל אופן התעוררות כזו בפוליטיקה מרגשת בכל מקרה ללא קשר לשם.

  אז שיהיה בהצלחה רבה!

 4. אפס שתיים לינק » חברה :

  […] הפנתרים השחורים עושים קאמבק פוליטי. לפני כמה שבועות מסתבר הוקמה בקטמונים מפלגת “הפתנרים השחורים – תנועת השכונות לשינוי ירושלים” והם מתכוונים לרוץ לעירייה בבחירות הקרובות. כאן הם קוראים למי שמאמין בדרכם, להצטרף. (עבודה שחורה) […]

 5. סימה :

  שלום!!! אני מכירה את איילה משכבר הימים היא אמא של חברה שלי.. היא אישה מדהימה עם המון כוחות ורצון טוב!!! יישר כוח בהצלחה!!!

 6. נגד גיזענות ואפלייה של יהודים :

  הצעתי לכמה חברי כנסת להפוך את יום השואה ל-
  " יום הזיכרון לחללי האנטישמיות בארץ ובעולם "
  שהוא יכלול בתוכו את גם את זיכרון השואה .

  כיודע לך התקשורת השמאלנית כל הזמן מיתייחסת אל יום השואה בתור יום של " אשכנזים בלבד " ושוכחת שהנאצים רצחו גם יהודים ספרדים במיוחד באזור של צפון אפריקה.

  גם לאור ההתקפות האנטשימיות במדינה על ידי גויים חברי כת השטן וחברי תנועות נאו-נאציות שהגיעו יחד עם העליה ממדינות חבר העמים.

  השואה היא זיכרון נוראי שחייבים לשמור ! .
  אבל במרד בר כוכבא על העיר ביתר נהרגו גם 4 מיליון יהודים
  שזה גם זיכרון נורא וחבל שמדינה לא טורחת להזכיר את המאורעות הנוראיים ביותר שקרו לנו לפני 2000 שנה.

  בפנייה שלי אל כמה חברי כנסת אף אחד לא טרח לחזור אלי ולהגיב על ההצעה שלי במיוחד לאחר שאני פניתי אל כמה חברי כנסת של מפלגת ש"ס .
  בינתיים קיבלתי תגובה חיובית רק משר התקשורת משה כחלון.

 7. מונטוק :

  הפנתרים השחורים הסיכוי והספר של עמנאול מטלון

  בספר של עמנואל מטלון הוא מספר בין היתר על פעילות השמאל החברתית של אביו כולל עם הפנתרים השחורים והוא מגיע למסקנה עגומה:אם לא יתאחדו כל הארגוניםן החברתיים לארגון אחד/גג על אותה פלטפורמה חברתית אין להם סיכוי. אולי יכניסו נציג אחד למועצת העיריה. אולי. בוכיוח לפני שנים בין עמנואל מטלון לבין טוויטו ז'ל מככר הלחם אמר לו האחרון כי הוא אינו זקוק להתאחדות עם שום ארגון כי הוא 'לימד את הפנתרים השחורים 'לקח ואת מרץ. הוא יודע הכל. כנ'ל יהיה לגבי הפנתרים השחורים החדשים. התאחדו עם מפלגות/ארגונים/תנועות אחרות ורק אז יספרו אותכם. עד אז אין לאיש ברחוב ולא יהיה אמון בכם לא משנה מה תכתבו במצע שלכם.
  כדאי לכם גם להכניס לתנועה שלכם איש לתכנון אסטרטגי ורעיוני. דברו עפ םפרטופסור גוטוויין. היחיד שנשאר עם שכל בראש.

 8. ערוץ 8 - הפנתרים חוזרים :

  […] משפטי. גם הסופר והמשורר אלמוג בהר, שהיה ממקימי תנועת הפנתרים השחורים החדשים שהתמודדה על ראשות עיריית ירושלים ב-2008, ישוחח הערב עם […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.