חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק סינון אתרים – לישראלים זה לא מפריע

נושאים זכויות אדם, מועד ב' ב 23.06.08 6:08

יהונתן קלינגר ממשיך במאבקו בחוק סינון אתרים של ח"כ אמנון כהן, אחרי שהזמין את הגולשים לדיון שיערך בנושא בכנסת כותב יהונתן על הסכנות הטמונות בחוק כמו גם הסכנה שבאדישות אזרחי ישראל.

בשבוע הבא תדון ועדת הכלכלה של הכנסת שוב בחוק סינון אתרים (הצעת חוק התקשורת (בזק ושידורים) (תיקון מס" 41) (שירות סינון של תכנים בלתי הולמים לקטינים באינטרנט), התשס"ח-2008 של חה"כ אמנון כהן). הצעת החוק קובעת [בקצרה ובהפשטה] כי כל אזרח ישראלי שירצה לקבל אינטרנט שחורג מרשימת האתרים ה"כשרים" אותם קבע שר התקשורת יאלץ להזדהות בפני ספקית האינטרנט שלו כבגיר ולהכלל ברשימה של צרכני תכנים למבוגרים.

אותה הצעת חוק בלתי חוקתית שבאה לחבל בדמוקרטיה הישראלית, בחופש הביטוי ובכל אמצעי אחר של רכישת ידע שאינו דוגמתי-הגמוני בחברה הישראלית. לדיון בהצעת החוק לקראת קריאה שניה ושלישית הוקצבה שעה ורבע בלבד, מה שמעיד על רצינות הדיון שיערך.

אם יעבור, עשויים למצוא עצמם מאחורי מסך הברזל לא מעט אתרים פוליטיים ואתרי סיוע שלא כל כך אהובים על חברי הכנסת שיוזמים את החוק. אלה, כידוע, מסננים מספרי טלפון של עמותות ליציאה בשאלה מטלפונים כשרים, מונעים מעבר חופשי של דואר פוליטי, מונעים מסוחרים סלולריים את חופש העיסוק שלהם, מציתים ספרים של דתות מתחרות ומונעים אסיפות פוליטיות לשוויון זכויות להומוסקסואלים. המדרון החלקלק כבר כאן.

הבעיה היא שלאזרחי ישראל לא איכפת, החילונים כבר מזמן מודים שהם גולשים באתרי סקס (כ50% בסקר TIM האחרון) והחרדים בכל מקרה "לא גולשים באינטרנט" לכן החוק עצמו לא רק שאינו רלוונטי, גם אינו הולם את רוח התקופה: בעוד שאת רחובות תל-אביב מעטרים פוסטרים המפרסמים את הופעתה הקרובה של ניקי בלוצי מוסיקאית המופיעה על הבמה ללא חולצה, בירושלים אוסרים על פרסום שלטים המכילים את המילה "סקס".

שני עולמות שונים עם יחס שונה לגמרי ליכולת רכישת הידע של הציבור.

נערך על ידי גל
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    חוק סינון אתרים – לישראלים זה לא מפריע…

    יהונתן קלינגר ממשיך במאבקו בחוק סינון אתרים של ח”כ אמנון כהן, אחרי שהזמין את הגולשים לדיון שיערך בנושא בכנסת כותב יהונתן על הסכנות הטמונו…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.