חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אופיר פינס ושלי יחימוביץ' – התנגדו לאופק חדש וליולי תמיר

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 8.06.08 5:59

יוסי פלג קורא במכתבו לחה"כ שלי יחימוביץ' ואופיר פינס לצאת נגד הרפורמה שמובילה שרת החינוך ביחד עם מזכ"ל הסתדרות המורים, ולחבור ליוסי שריד למען הצלת החינוך במדינה


שלום,

כבעל של מורה בביה"ס יסודי, אני אכן מכיר מקרוב את המצב המתסכל בו נמצאות המורות. ואשתי, ששייכת לדור קודם, זה שהלך למקצוע כייעוד ולא כפרנסה, המצב כואב לה ושלכמותה שבעתיים. דבר אחד ברור, הדרך שגויה (פרסום חלקי אמיתות, כפייה וכוחנות). רק שילוב של אוטוריטה מוסכמת כיוסי שריד המקובלת על המורים (כפי שמומלץ במכתב המצורף), מסוגלת להוביל תהליך מורכב מסוג זה.

בודאי לא עסקנים מהסתדרות המורים הדואגים לעצמם (ולשם כך מוכנים להקריב הכול בכדי להיות חברים של…). בודאי לא שלמה דברת ודב לאוטמן (עם כל הכבוד להם, אני מכיר מקרוב את מפעל הטקסטיל של דב לאוטמן וראיתי את שיטות העבודה שהנהיג במפעל (חיוניים להצלחה של חברת טקסטיל). אבל חלילה לנו מלהכיל שיטות אלו במערכת החינוך).

ברור שצורת ניהול המאבק נגד המורים פוסלת את שרת החינוך יולי תמיר שחברה לאנשי האוצר ויו"ר הסתדרות המורים, ויחד, השפילה את המורים וממשיכה לעשות זאת בכל יום בו היא מכהנת כשרת חינוך, אם ע"י הכוחנות המופעלת כלפי המורים להצטרף לרפורמה, אם באמצעות תשדירי שירות בטלביזיה ואם ע"י ארגון אוטובוסים וביקורים מזויפים (לצורכי שיווק ותעמולה) בבתי הספר.

רק דמויות נקיות כמותכם, ובהתאם להמלצת המכתב המצורף – הובלה של יוסי שריד – המהווה אוטוריטה מוסכמת, ולדעתי כדאי לצרף גם את ענת כנפו יו"ר [חברת -ע"ש] ארגון ההורים ואנשים כענת שניידר, אנשים בעלי יושרה ואשר העניין באמת קרוב לליבם.

רק צוות מסוג זה המקובל ומוסכם על המורים יכולים להוציא את העגלה מהבוץ. אני תקווה, שאתם במפלגת העבודה, תעצרו מחטפים של הרגע האחרון המבוצעים ע"י משרד החינוך ומשרד האוצר.

ובמקום זאת, זה הזמן להכין תוכנית מקפת אמיתית לשיקום מערכת החינוך בישראל, עם הגדרת המשאבים האמיתיים הנדרשים ליישומה והגדרת מקורות תקציב (ולא בושה לגייס מלווה מיוחד מהציבור לצורך יישום תוכנית מסוג זה). רצוי מאד לפרסם את שמות מובילי התוכנית. וחיוני ביותר, שחלק מהדמויות המומלצות לעיל ובמכתב ההמשך יהיו חלק מהאחראים לתהליך השיקום, ובעיקר חשוב שיהיו דמויות שציבור המורים מאמין להם.

אין באמור לעיל משום המלצה לפתח שיטות לימוד חדשות, אסור להמציא גלגלים יש לאמץ שיטות קיימות ומוכחות בלבד. וניתן להתחיל ולטפל במס' מקצועות בודדים בלבד בשנה הראשונה (גם מקצוע אחד זו התחלה).

אבל קודם כל – תנאי הכרחי להצלחה – יש לדאוג לרווחתם ולרמת שביעות רצון גבוהה של המורים.

בברכה

יוסי פלג

הערות המערכת

לא הבאנו כאן את המכתב שצירף יוסי למכתבו לחברי הכנסת, ובכלל אנחנו לא ממליצים על העברה הלאה של דוא"ל שאתם מקבלים את תיבות חברי הכנסת המתפוצצות גם כך. זה לא מכובד ויגביר את הסיכוי שיתעלמו ממכתבכם. איך לעשות שזה לא יקרה? קיראו והפנימו

יוסי שריד קרא לאחרונה להקמת מפלגת מורים, לאחר שהתייאש ממפלגת העבודה וממרצ גם יחד.
לא הצלחנו להבין האם יוסי מעוניין שיחימוביץ' ופינס יעזבו את מפלגת העבודה או יילחמו בתוכה נגד השרה תמיר.

דרך אחרת שהוצעה באתר זה היא התפקדות המונית של המורים למפלגות קיימות (בעיקר הגדולות).
היינו הראשונים לפרסם כי רן ארז עומד לבחור בגישה זו ולפתוח בקמפיין התפקדות המוני.


נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

  1. נדב פרץ :

    כדאי להזכיר שכשאופיר פינס לא מבטא את הדיעה שנראית לו הכי פופולרית באותו רגע, הוא תומך באופק חדש.

  2. יוני :

    יולי תמיר קברה את ארגון המורים ואת המורים.
    תענישו אותה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.