חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עלייה בסחר פנים של נשים ישראליות

נושאים זכויות אדם ב 5.06.08 6:00

לפי דו"ח מחלקת המדינה של ארה"ב בנושא סחר בבני אדם, ניצבת ישראל במקום השני והלא מחמיא בכל הנוגע להתמודדותה בסחר בבני אדם , נשים הנסחרות לזנות ומהגרי עבודה

מדווחת: יהל אס קורלנדר, דוברת עמותת "אשה לאשה"

כפי שארגוני השטח, בהם ארגון אשה לאשה, צפו ישראל נשארה במקום השני יחד עם עוד 69 מדינות בינהן: לבנון, תימן, אתיופיה, מונגוליה, תיאלנד וכדומה. אכן, בחברה "טובה" המעידה על טיב המיקום הבעייתי. להזכיר, שנה שעברה ישראל עלתה ברשימת האזהרה של המקום השני למקום השני ובשנת 2000 היינו במקום השלישי והאחרון.

הדו"ח מסתמך בין היתר על דיווחים של ארגוני שטח במדינות השונות. ריטה חייקין, רכזת המאבק בסחר בנשים ובזנות בארגון אשה לאשה, מוסרת כי הנתונים חשופים לכל מי שמעוניין בהם ומבקש לראות אותם. ארגון אשה לאשה נמצא בקשר רציף עם מוסדות המדינה ומעביר להן נתונים באופן שוטף על מצב הסחר וחבל שרק בזכות ארה"ב הם מקבלים התייחסות ראויה.

מתוך הדוח:
נשים עדיין נסחרות לישראל למטרות זנות מרוסייה, אוקרינה, מולדובה, בלרוס, סין וכנראה גם מהפיליפינים.

הדו"ח מציין כי לפי ארגונים לא ממשלתיים יש בישראל עלייה בסחר הפנים של נשים ישראליות למטרות זנות. וכן יצוא "סחר החוצה" של נשים ישראליות לקנדה, אנגליה ואירלנד בעיקר. על תופעת סחר הפנים וסחר החוץ התריענו מספר פעמים רב בעבר בפני וועדות בכנסת ובתקשורת. נשים ישראליות שנמצאות בזנות מסומנות בישראל כדבר לא בעייתי היות והן לא זרות. אנו שמחות שארה"ב עוזרת לנו לשנות מגמה זו ולהכיר בכך שגם נשים ישראליות יכולות להיות קורבנות סחר.

בתחום מהגרי העבודה עדיין מתקיימים מקרים של העדר תנאים נאותים למהגרי העבודה, מתקיימות הפרות חוק כמו לקיחת דרכונים ושיכון בתנאים לא נאותים. הפרקטיקה הבעייתית ביותר היא זו של מס ההגעה הנדרש מהמהגר מחברות בישראל ומדינות המוצא בסכום של בין אלף דולר לעשרת אלפים דולר – מס זה הופך את מהגרי העבודה לפגיעים במיוחד.

המדינה לא עושה מספיק בשביל להילחם בתופעה, השנה למשל הייתה עלייה בהרשעות סוחרי נשים בזנות. עם זאת, אף מעסיק של סחר עבודה של מהגרי עבודה לא הורשע בישראל.

בכל הנוגע למהגרי עבודה, ישראל לא מספקת מספיק שירותי הגנה כמו מקלט או עזרה רפואית ונפשית. המצב היה שבמקלט לקורבנות סחר בנשים לזנות שוכנו השנה שבע קורבנות סחר עבודה!
בהיבטי מניעה ישראל הנהיגה תוכנית להעלאת מודעות הנושא הסחר בנשים למטרות זנות בבתי הספר דרך תוכניות למורים. בהקשר מהגרי העבודה, משרד ההגירה הנהיג קמפיין ברדיו שפנה למעסיקים.

ארגון אשה לאשה מביע אכזבה מכך שהדו"ח לא מתייחס למשרד הפנים שמונע מנשים נסחרות ויזות בגלל סיבות ברוקרטיות וגזעניות.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. כל עוד יש זנות בישראל | העוקץ :

    […] אין ספק, ששילוב הכוחות בין גורמי האכיפה, ושיתוף הפעולה של הועדה עם גורמים חוץ פרלמנטאריים וגורמי הממשלה, הביאו לירידה משמעותית בהיקפי תעשיית-הסחר בנשים זרות המוברחות לישראל. עם זאת, גם דפוסי הפעולה של הסוחרים השתנו, והפעילות ירדה למחתרת, ומתקיימת בדירות דיסקרטיות. במקביל, חלה עלייה גדולה מאד של נשים ישראליות הנסחרות לזנות בתוך מדינת-ישראל. […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.