חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האגודה לזכויות האזרח: עיזרו לנו להיאבק בהפרטה בחינוך

נושאים כלכלה ותקציב, מידע על פעילויות ב 10.03.11 4:21

מעבר לדו"חות המתארים תופעות, הדיון הציבורי בהפרטת החינוך דורש גם חשיפה של דוגמאות מהשטח. טלי ניר מבקשת את עזרתכם בשני נושאים: מסלולים סלקטיביים בבית ספר ציבורי והפרטת שירותי בריאות התלמיד

חברים יקרים,

במסגרת עבודתנו לעצירת ההפרטות במערכת החינוך, אנו מחפשים דוגמאות בנושאים הבאים:

1.       בתי ספר ברחבי הארץ שיש בהם מסלולי העשרה נפרדים, שעולים כסף, במשך יום הלימודים עצמו או תכניות העשרה שניתנות לאחר סיום יום הלימודים, אולם משווקות ומקודמות על ידי בית הספר ומופעלות (ולו באופן חלקי) על ידי אנשי צוותו או כרוכות בתשלום גבוה או שנעשה הליך מיון של הילדים המבקשים להתקבל אליהן. אנו זקוקים לדוגמאות אלה להצגה בפנייה שנעשה למשרד החינוך, בה נבקש שלא לאפשר מסלולים כאלה במסגרת בית הספר, לאור הפגיעה שלהם בזכות לשוויון בחינוך של כלל התלמידים.

2.       מקרים המדגימים את הבעייתיות בהפרטת שירות האחיות בבתי הספר –  בעיות שנוצרות כתוצאה מכך שאין אחות בבית הספר. למשל, מקרים בהם הילד לא הרגיש טוב או נפצע ולא היה מענה מספק לכך בבית הספר ונוצרה סכנת פגיעה בילד או פגיעה בפועל; מקרים בהם קראו לכם לבוא לקחת את הילד כי נפצע/אמר שלא מרגיש טוב, ולא היתה לכך הצדקה; מקרים בהם נאלצתם לקיים שיחה טלפונית עם המזכירה/המורה או גורם אחר חסר ידע רפואי בניסיון להבין את מצבו הבריאותי של הילד. אנו זקוקים לדוגמאות אלו בניסיוננו לדחוף לפתרונות רפואיים ראויים יותר בבתי הספר, לאחר ששירות האחיות הופרט ולמעשה כיום אין אחיות בבתי הספר אלא רק מוקד סיוע טלפוני ואחיות שמגיעות לצורכי חיסונים בלבד.

אשמח אם תעבירו את הבקשה הזו הלאה למכרים שיש להם ילדים בבתי ספר, אולי להם יהיו דוגמאות מתאימות.

הרבה תודה מראש!

בברכה,

טלי ניר, עו"ד

המחלקה לזכויות חברתיות-כלכליות, מנהלת

לפנייה בדוא"ל

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

 1. ליאור :

  מה שלמעשה מוסווה בכותרת למעלה הוא זה:

  "לנו יש שם גדול ויפה, שנשמע מרשים כזה עם רפיוטיישן והבנה של המערכת, ולכן רק לנו יש את הכוח ואת הרצון, ואת המצפן המוסרי להיאבק בהפרטות שדופקות אותכם יותר ויותר מדי יום שעובר, ולכן אתם יכולים רק לעזור לנו,… כיוון שבלעדינו אתם סתם חיות אדם ללא עמוד שדרה וללא יכולת להיאבק למען שמירה על זכויותיכם ועל חירותכם."

  כמה חבל שהאגודה לזכויות האזרח קיימת כבר 30 שנה, ממש במקביל לתהליכי ההפרטה הרדיקליים, ולא רק שהיא לא עוצרת אותם, אלא היא השוטר הטוב המבטיח את ליבויים. היא השוטר הטוב, המבטיח לחברות הבינלאומיות שמשתלטות על ישראל, שקט תעשייתי, איצטלה של מאבקים למען הציבור, ללא ציבור.

  אבל זה בלתי אפשרי. זה מקסם שווא. לא סתם, אלא כזה שתוכנן בקפידה על ידי הממסד הכלכלי, ומטרתו לדכא מאבקים ציבוריים. שכן אם הציבור הוא לא זה שיוצא למאבק, מוביל אותו, מנסח מסרים ומטרות, אז אין אף אחד שיחליף אותו. אין אף אחד שיחליף את הפעילות שלך.

  אגב, ברגע שהציבור יוצא ומוחה, רק אז מקבלת האגודה אור ירוק מהטייקונים להרים פרופיל ולהראות לציבור כאילו יש כבר מישהו שדואג, ואפשר לחזור לכורסא.

  לסיכום: אם אין אני לי – מי לי?

  ראו נא מה כותב על זה ראובן אברג'יל:

  http://www.bsh.co.il/ShowArticle2logic.asp?ArticleId=2138&CategoryIdראה/י עוד

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.