חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

טכנולוגיות מידע בפרלמנטים בעולם – כנס בכנסת

נושאים איכות השלטון, מידע על פעילויות ב 22.02.11 0:00

הודעה של דוברות הכנסת

כיצד מתרגמים אתר אינטרנט ל- 22 שפות במקביל? מה מיחד את אתרי הפרלמנט באפריקה? כיצד מאתרים ביעילות באתר הפרלמנט הבריטי חוק שנחקק ב- 1950?

נגישות המידע ועקרון השקיפות מהווים ערך בסיסי במשטר דמוקרטי. אתר האינטרנט של הכנסת כמו אתרי פרלמנט אחרים בעולם מכילים כמויות עצומות של מידע. מטבע הדברים, מרבית המידע מורכב ועשוי להיחשב כלא ידידותי לגולש הממוצע שאינו מתמצא בתהליכי חקיקה או ניהול פרוטוקולים רשמיים. בכדי לגשר על פער מבקשים אתרי אינטרנט של פרלמנטים בעולם "להנגיש" את המידע כך שיהיה זמין וידידתי למשתמש.

לראשונה תקיים הכנסת השבוע כנס בינלאומי בנושא טכנולוגיה ואיתור מידע פרלמנטרי. לכנס יגיעו מנהלי ה- IT (מנהלי תוכן) של לא פחות מ 20 פרלמנטים בעולם. זהו אחד הכנסים הגדולים ביותר שהתקיימו עד כה בעולם ולראשונה זומנו גם נציגים ממדינות אפריקה.  לשם המחשה, לעומת הכנס בשנה שעברה, מספר המשתתפים שיגיעו השבוע לאירוע בכנסת – הוכפל. הכנס החל את פעילותו ב 2006 ומאז מקיים בכל שנה בבירה אחרת בעולם.

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין אמר לקראת הכנס כי "כנסת ישראל צועדת לתוך עידן חדש של שקיפות מירבית כלפי הציבור, ומשמשת מודל לחיקוי עבור פרלמנטים אחרים בעולם. הצבנו את יעד השקיפות בעדיפות עליונה, משום שהוא נוגע בשורשו של המשטר הדמוקרטי, ואנו מקדמים זאת כתוכנית עבודה אופרטיבית".

יצוין כי הכנסת הטמיעה לאחרונה מערכות טכנולוגיות-מידע מהמתקדמות מסוגן, המאפשרות בין היתר צפייה בו-זמנית של פרוטוקול כתוב ומצולם תוך חיפוש מדויק. למערכת זו של ה- E -PARLIAMENT , אין אח ורע באירופה. בנוסף, מקיימת הכנסת פרויקט רחב של סריקה ממוחשבת של כל דברי הכנסת שיושלם בקרוב, ומערכת חדישה של מעקב אחר חוקים.

"אני מאמין" הוסיף יו"ר הכנסת ריבלין, "שמהלכים אלו יגבירו את הזיקה בין הציבור לנבחריו ויתרמו לעליית קרנה של הכנסת."

במהלך ימי הכנס יקיימו האורחים סדנה מעשית לחיפוש מתקדם של מידע פרלמנטרי, יידונו דרכים לייעול אחסון המידע ועוד.

הערת המערכת: אם אתם מעוניינים בהזמנה לאחד מימי הכנס (רביעי) בתמורה להתחייבות לכתוב אצלנו על מה שראיתם ושמעתם, כיתבו אלינו

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.