חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בלוג חדש לקרן לוד או – איך לממן שינוי חברתי?

נושאים שיכון ושלטון מקומי ב 15.05.08 5:59

בחיפוש מידע באינטרנט נתקלנו במקרה בבלוג חדש וטרי שכותב הפעיל החברתי אביב וסרמן. מטרת הבלוג – לעדכן את הציבור בנושא הקרן שהקים – קרן לוד. שי כהן מספר מעט פרטים:


עו"ד אביב וסרמן, מייסד המכללה החברתית-כלכלית ומי שהוביל את הבג"צ נגד הפרטת בתי הסוהר במסגרת תפקידו כמנהל החטיבה לזכויות אדם במכללה למשפטים ברמת גן, חזר מלימודי מדיניות חברתית כלכלית ב- London School of Economic ולקח על עצמו משימה חדשה- הקמת קרן קהילתית לעיר לוד.

לאחר איסוף קבוצת מייסדים ממגוון הקבוצות החיות בעיר, וקביעת מושבה של הקרן החדשה במשרדי העירייה, פונה היום הקרן החדשה לרתימת משאבים, פרויקטים וציבור לפעילות לחיזוק בעיר הזקוקה לכך כל כך.

גילוי נאות- אביב הוא חבר אישי קרוב.

לבלוג לחצו כאן, אתר הקרן כאן

הערת המערכת:

כבר בטקסט הראשון בבלוג של אביב ניתן לראות היטב הפרדוקס בו נתקל הפעיל החברתי המעוניין לעשות שינוי – בין אם ברמה המקומית או הארצית. בשביל פעילות משפיעה וארוכת טווח צריך הרבה כסף, והכסף הזה יכול להגיע בדרך כלל רק ממי שיש לו הרבה כסף. אבל מה קורה כשמי שיש לו הרבה כסף הוא גם בעל אינטרסים כלכליים המתנגשים בראיית העולם של הפעיל?

הנה דוגמה – כאשר ביקש אביב רעיונות ל"עוגן כלכלי לקרן ולעיר: בעל הון ישראלי, המזדהה עם מטרותיה של הקרן, שירתום את הונו וקשריו לטובת העיר" הציעו לו חבריו לפנות ל… לב לבייב. למי שלא מבין את הבדיחה העצובה – לבייב הוא גם בעליו של הכלא הפרטי הראשון בישראל, ההולך ונבנה בימים אלה.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.