חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

נחתם הסכם קיבוצי בין סגל ההוראה לאוניברסיטה הפתוחה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 31.01.11 13:00

הנהלת האוניברסיטה הפתוחה ונציגות סגל ההוראה (מנחים ומרכזים) במסגרת כוח לעובדים- ארגון עובדים דמוקרטי, חתמו היום על הסכם קיבוצי

"לאחר שנתיים  ויותר של משא ומתן ארוך, אנו נכנסים לשלב חדש ומשמעותי ביחסי העבודה באוניברסיטה הפתוחה-שלב של עבודה קיבוצית ובו יישום של תנאי עבודה ושכר משופרים" אומרת שרון קטרון יו"ר נציגות סגל ההוראה וממובילות ארגון כוח לעובדים.

בתמונה: נשיאת האוניברסיטה חגית מסר ירון, המגשר – כבוד השופט (בדימוס) יצחק זמיר ושרון קטרון, נציגת המרצים וכוח לעובדים

ההסכם החדש המקיף כ- 1300 חברי סגל, כולל תוספת ממוצעת של 24% במשכורתם של חברי הסגל.
כזכור, ההסכם בין הצדדים נחתם כבר בספטמבר.  בהתאם לתקנון כוח לעובדים הובא ההסכם להכרעת אסיפת חברי הארגון וזכה לרוב גורף, אלא שאז טענה ההסתדרות הכללית כי היא הארגון היציג של סגל ההוראה וערערה על חתימת ההסכם בפני בית הדין הארצי לעבודה.  ביום חמישי ה-20.1  קבע בית הדין הארצי כי כוח לעובדים הוא ארגון העובדים היציג של סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה, תוך שהוא מותח ביקורת כלפי ההסתדרות: ההכרזה על היותה ארגון יציג בראשית ספטמבר "לא גובתה באסמכתא, אף לא בחברי הסגל הזוטר חברי ההסתדרות"(מתוך פסק הדין). "בית הדין פסק כנגד המתקפה השקרית שיזמה ההסתדרות. לצערנו פניית ההסתדרות לבית הדין הארצי הייתה כרוכה בעיכוב מיותר של מימוש ההסכם המיטיב עם תנאי העבודה של סגל ההוראה", מוסיפה קטרון, "מתקפה זו הולידה בלבול וחוסר וודאות בקרב מיעוט מסגל ההוראה ביחס להסכם שגובש. אני בטוחה כי מימוש ההסכם יפיג גם חששות אלו ותחל תקופת העסקה הוגנת של סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה".
לצד התוספת המשמעותית בשכר, כולל ההסכם החדש הבטחת רצף תעסוקתי למנחים; קרן השתלמות ( זכאות לקרן השתלמות החל מהיום הראשון לעבודה ) והקמת מנגנון הפסקת עבודה מסודר.

לדברי עו"ד איתי סבירסקי, ממייסדי כוח לעובדים ומי שליווה את סגל ההוראה מראשית ההתארגנות: "נציגות סגל ההוראה ניהלה מאבק ממושך ומרשים בכל קנה מידה, משהוסר כעת המכשול האחרון, ימוסדו יחסי עבודה קיבוציים ראויים עם האוניברסיטה ויחול שיפור משמעותי בתנאי ההעסקה של סגל ההוראה.

בתמונה: שרון קטרון ואיתי סבירסקי

בנוסף, כוח לעובדים ירשום עוד הישג משמעותי, במהלך בנייתו כאלטרנטיבה איגוד-מקצועית דמוקרטית להסתדרות הכללית, וכגורם המנגיש את זכות ההתאגדות ליותר ויותר עובדים בישראל."

ההסכם באוניברסיטה הפתוחה הוא ההסכם הקיבוצי השני עליו חותם ארגון כוח לעובדים מאז תחילת תשע"א (לאחר ההסכם בקרן החדשה לישראל).

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. בונים סוציאל-דמוקרטיה – עוברים מדיבורים למעשים :

  […] מועצת עיריית תל-אביב)  ופעילים ב"כוח לעובדים" (שרון קטרון מועד מרצי האוניברסיטה […]

 2. אלעד הן :

  כל הכבוד!

  זה הישג מאד חשוב. כל הכוח לעובדים!

 3. תומר רזניק :

  ברכות חמות לועד סגל ההוראה ולכח לעובדים!

  משמח לשמוע שהאו"פ חזרה בה משיטות העסקה פוגעניות ועלתה על דרך המלך ביחסי עבודה – הסכם קיבוצי עם ארגון עובדים יציג.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.