כרמל שאמה הכהן – טפל במחירי הדלק

עמית הרפז מראש פינה, מעמיתי "עבודה שחורה", פונה אל ח"כ כרמל שאמה הכהן, יו"ר ועדת הכלכלה, בעניין מחירי הדלקים.  הרפז מצביע על הנתק בין היצע למחיר (מה שמראה על כשל-שוק) ועל הגדלת הרווח הסיטונאי בשווק דלקים, אחרי שמחיריהם הוצאו מפיקוח, ח"כ שאמה הכהן מבטיח לבדוק את הדברים

לחה"כ כרמל שאמה הכהן שלום רב

שמעתי בעניין את הראיון שנתת אחרי הצהריים ברשת ב' בנושא מחירי הדלק וכוונתך לגרום לירידת המחיר, כבעל רכב אני מוצא שמדובר ביוזמה ברוכה.

הסברת בראיון כי שוק הדלק הישראלי איננו מספיק תחרותי, וכי יש למצוא דרכים להפוך אותו לכזה.
אני מבקש להסב את תשומת לבך לעובדה המצערת כי בשוק הדלק העולמי אין קשר הכרחי בין היצע הדלק למחיר שלו מאז שנות ה-70 (יש לעקוב אחרי הקישורים).  יתרה מכך, כפי שראינו מאז הרפורמה שהוביל השר לשעבר משה שחל במשק הדלק לפני כמעט 20 שנים, גדל הרווח הסיטונאי בישראל באופן מאוד לא פרופורציונאלי.  בשנים האחרונות התברר כי הוצאת מחיר של מספר תזקיקים מפיקוח הביאה לעליית מחירים לא הגיונית, עד כדי כך שעבור ליטר נפט לחימום בתחנת פז בראש-פינה (יש אצלנו 4 תחנות שונות) ביקשו ממני השבוע 13.5 ש"ח.
לאור כל זאת ולאור העובדה שהבהרת כי ברצונך ללמוד את הנושא, אני מקווה שתצליח למצוא פתרון פחות שיגרתי ויותר מוצלח מהשוק החופשי.

בברכה
עמית הרפז
ראש-פינה

העתק של מכתבי זה ותשובתך יישלחו לאתר עבודה שחורה
.
ח"כ שאמה הכהן מגיב:

שלום רב עמית,
קיבלתי את המייל ואת דבריך.
אבדוק את הדברים.

תודה וכל טוב.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

3 Responses to “כרמל שאמה הכהן – טפל במחירי הדלק”

 1. ק. טוכולסקי הגיב:

  עמית כרמל שאמה ושאר הפופולךיסטים של הליכוד לא הצביעו בעד ההסתייגות בתקציב המדינה שהציעה את שינוי הבלו שנקבע בתקציב. הוא כבר הצביע בעד העלאת מחיר הדלק.

 2. יונתן הגיב:

  הורג אותי שהוא הוסיף את "הכהן" לשמו,כנראה שנמאס לו שחושבים שהוא דרוזי…

  מחיר הדלק הוא הדוגמא למה שקורה כשמחליטים ל"הוריד מיסים" ,ברגע שמורידים מיסים ישירים מעלים מיסים עקיפים.

  בפעם הבאה שביבי ידבר על הורדת מיסים צריכים להעביר קמפיין באינטרנט שאומר שהוא הולך להעלות מסים ולהסביר שמה שמורידים במס הישיר ממי שיכול להרשות לעצמו יעלה במס העקיף למי שלא יכול להרשות לעצמו.

 3. עמית-×” הגיב:

  אני מוסיף את הלינק החסר להדגמת קפיצת המחיר.
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3971199,00.html

Leave a Reply