חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"זה היום האחרון שלך" – הקרנה בבית העם

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 2.02.11 5:35

בית העם – במה תרבותית של ארגון העובדים מען מזמין את הקהל הרחב להקרנת בכורה לסרט הקצר "זה היום האחרון שלך", לקראת יום האישה הבינלאומי . ביום שלישי 3.3, 19:00, רח' העליה 45, בנין גיל עד לביטוח, קומה ב'. כיוון שמספר המקומות מוגבל, אנא אשרו הגעה במייל חוזר לניר נאדר [email protected] הכניסה חופשית

היעדרותן של נשים ערביות משוק העבודה מוכר היום על ידי בנק ישראל, משרד האוצר וה-OECD, כגורם המחליש את הכלכלה הישראלית.  ארגון העובדים מען רואה בכך את הסבה המרכזית לעוני הכרוני הפוקד את האוכלוסיה הערבית.  משכורת שניה הוא הגורם המפריד בין עוני ליציבות כלכלית.

הסרט "זה היום האחרון שלך", מתאר קבוצה של פועלות חקלאות ערביות ביומן האחרון בעבודה. למרות הקושי החברתי והשמרנות בחברה הערבית הפטריאכלית יותר ויותר נשים יוצאות לעבוד, בשל הכורח הכלכלי והעוני. ענף החקלאות יכול היה להעסיק עשרות אלפי נשים אילו לא היה תפוס על ידי עובדים זרים הנאלצים לעבוד בתנאי ניצול מחפירים. משום כך שוק העבודה לא מקבל אותן בברכה, להיפך, חוסר היציבות הוא הדבר הקבוע היחיד אליו צריכות הנשים להסתגל. למרות הכל פיתח ארגון העובדים מען מודל לשילובן של הנשים בעבודת החקלאות. מודל זה מוביל מדי שנה מאות נשים לשינוי תודעתי ביחס לזכויותיהן כנשים בעבודה ומחוצה לה.

לאחר ההקרנה ייערך דיון עם עובדי הפרויקט בהשתתפות הקהל.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.