חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הזמנה לפגישת בלוגרים עם ח"כ חיים אורון

נושאים פוליטי ב 9.05.08 6:00

בעולם התקשורת עיתונאים נוהגים לקיים פגישות קבועות עם נבחרי ציבור. בשל כך יזמו במפלגת מרצ מפגש בלוגרים עם ראש המפלגה החדש – ח"כ חיים אורון. כל הפרטים בידיעה הבאה


וזו לשון ההודעה שנשלחה ע"י חבר "עבודה שחורה" וחבר מרצ, נמרוד ברנע:

בקרוב ייערך מפגש בלוגרים של תפוז עם יו"ר מרצ ח"כ חיים (ג'ומס) אורון. אנו מעוניינים לצרף עוד כחמישה בלוגרים עצמאיים העוסקים בתחומי הפוליטיקה, כלכלה, חברה, רווחה, בריאות וכדומה למפגש.

מדובר בהזדמנות יוצאת דופן לקיים שיחה בקבוצה מצומצמת עם היושב ראש החדש של מפלגת מרצ. ג'ומס (בן 68), כיהן כשר החקלאות בממשלת ברק, היה מזכ"ל השומר הצעיר ומזכ"ל הקיבוץ הארצי, גזבר ההסתדרות. פועלו של ג'ומס בתחום הכלכלי-חברתי בא לידי ביטוי בחברתו ארוכת השנים בוועדת הכספים, שם פיתח מומחיות אשר הפכה לשם דבר כאשר הוא נאבק עם פקידי משרד האוצר, מכהן כיו"ר השדולה למען בריאות הציבור. בתחום המדיני-ביטחוני עוסק ג'ומס בעיקר בקיום קשרים הדוקים עם צמרת ההנהגה הפלשתינאית מהפת"ח, תוך כדי שהוא הפוליטיקאי היחיד השומר על קשר רציף עם מנהיג הפת"ח בגדה האסור, מראוון ברגותי. כמו כן היה ממייסדי שלום עכשיו וממנסחי הבנות ז'נבה.

מן הבלוגרים המעוניינים להשתתף במפגש נדרש לעמוד בקריטריונים הבאים:

* להיות בלוגרים עצמאיים (ולא בישראבלוג, בלוגלי, רשימות וכ').
* על הבלוג עצמו להיות מזוהה עם אחד הנושאים הרלוואנטיים (כלכלה, חברה, פוליטיקה, ביטחון וכ').

אין הגבלת גיל, וותק בבלוגספריה, שפה (גם בלוגרים הכותבים בערבית\רוסית\אנגלית\אמהרית יכולים להשתתף) או נטייה פוליטית.

למעוניינים יש ליצור קשר עם נמרוד ברנע, חבר הנהלת מרצ, באמצעות דוא"ל [email protected] בתוך הדוא"ל יש לרשום את הפרטים המלאים ולתת קישור לבלוג.
האירוע יאורגן ע"י "תפוז", ויתקיים במשרדי החברה ברמת-גן.

נערך על ידי טל
תגיות: , ,

13 תגובות

 1. ירדן :

  למה רק בלוגים פרטיים? יש סיבה מיוחדת?

 2. נמרוד ברנע :

  שלום ירדן,
  הסיבה לכך היא שתפוז, מארגני האירוע, ביקשו זאת כתנאי לארגון האירוע.
  יכול להיות שבעתיד נקיים מפגש בלוגרים עם בלוגרים מכלל הפלטפורמות ולאו דווקא עצמאיים.

 3. שושי פולטין :

  סליחה,
  אבל מה זה בלוגים פרטיים?
  יש בלוגים שהם לא פרטיים?
  תודה.

 4. נמרוד ברנע :

  שלום שושי,
  בלשון ההודעה נכתב "בלוגים עצמאיים" ולא פרטיים. הכוונה היא בלוגים שיושבים על פלטפורמות עצמאיות ולא על פלטפורמות דוגמאת בלוגלי, רשימות, ישראבלוג [קפה דה-מרקר] וכדומה.
  בנוגע לשאלת הפרטיים – אני לא חושב שיש דבר כזה בלוג פרטי, כי עצם ההגדרה של בלוג הופכת אותו לציבורי.

 5. ALC :

  מפגש עם בלוגרים הוא רעיון טוב. אני במקום ג'ומס לא הייתי נותן ל"תפוז" להכתיב את תנאי המפגש אלא פותח אותו לכל כותבי הבלוגים שירצו להשתתף, על כל פלטפורמה שהיא. (זאת למרות שכרגע התכנים של הבלוג שלי מצויים בתפוז – הרי התוכן הוא העיקר ולא הפלטפורמה – מחר בבוקר אני יכול להעביר את כל התכנים (שכמובן אצלי במחשב וכל הזכויות הן שלי) לפלטפורמה עצמאית של וורדפרס או לאחת הקיימות ברשת מסוג בלוגלי, ישראבלוג, קפה דה מרקר וכו'.. ולהמשיך לכתוב שם את הבלוג).

  אגב ובלי כל קשר – אשמח מאד אם כל בלוגר שקורא את הודעתי זו – יצטרף למאבק הבלוגרים שפתחתי בו למען העברת הכספים שכבר הוקצבו על ידי האוצר לסל התרופות – ויכתוב על כך רשומה אצלו בבלוג (כל הרשומות שכבר נכתבו ויכתבו בעניין מרוכזות הרשומה אחת אצלי בבלוג שמעודכנת באופן שוטף. כמו כן, הוספתי הלילה גם לוגו שניתן להוסיף לרשומות הנכתבות או כתוספת מוקטנת לבלוג עצמו בצד). כל שאר הפרטים מצויים כאן:

  http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1241567

 6. מעטפות נפץ :

  […] בלוגרים לוחמנים: רוצים לפגוש את חיים (ג'ומס) אורון? […]

 7. עידן :

  אחלה! וכפי שרשמו החברים מעלי, באמת חבל שזה רק בלוגים עצמאיים. בקשה מטופשת של תפוז.

  איפה גאידמק שיקנה לי דומיין???

 8. נמרוד ברנע :

  כפי שכתבתי – לאחר קיום המפגש הנוכחי, נשקול בחיוב מפגשים עתידיים הפתוחים לכל הפלטפורמות.
  בלוגרים עצמאיים – יש עדיין מקומות פנויים…

 9. שולמית :

  מה יש לחיים אורון להציע או לחדש.

  בשבילי אורון הוא אחד ששיתף פעולה עם האוצר במטרה לפגוע בביטוחים המשלימים שהבטיחו תרופות שלא כלולות בסל.

 10. איש מרצ :

  'בלוגר' עצמאי הוא, למיטב הבנתי (ויתקן אותי מי שיודע שטעיתי), מי ש'הקים אתר' משלו באינטרנט, עם שם-אתר משלו (שעל 'שם הדומיין' שלו צריך לשלם כמובן), והמאוכסן על גבי 'שרת' שבעליו גובים כסף תמורת-האיכסון. במילים אחרות: כל 'כותבי-החינם' – על משקל 'אוכלי-חינם' – לא יבואו בקהלו של ג'ומס – (פוליטיקאי שיש לו יד ורגל בסביבת-השלטון, גם אם כיום הוא לא איש-קואליציה וממשלה), או בקהלם של מנהלי 'תפוז' (אנשי-עסקים המשתדלים למקסם את הכנסותיהם ורווחיהם, כדרך כל אנשי-העסקים). האם אין זאת ההוכחה שהקשר בין אנשי-שלטון לאנשי-הון מגיע לכל פינה ומחלחל לכל סדק, ואפילו עד מרצ הגיע ?! אין לי 'אתר' משלי ולא 'בלוג' עצמאי, אלא אני מנסה 'להשתחל' לכל מיני 'פלאטפורמות' המוכנות לשאת אותי ואת דברי על משטחיהן. בחינם ! מה יעשה מי שמתקשה להתקיים (אוכל למשל) גם בלי שהוא צריך לשלם על הזכות והיכולת להתבטא בפומבי, ובכל זאת הוא לא מוותר על הזכות האזרחית-דמוקרטית הבסיסית הזאת ? אבל לא 'בבית-ספרנו', כגירסת מרצ ! האינטרס העיסקי של מנהלי 'תפוז' ידוע (הם מונעים למשל הזכרה ע"י משתתפי ה'פורומים' וה'קהילות' השונות שבמסגרת 'תפוז', של שמם של חברה או עסק שאינם מפרסמים אצלם בתשלום, ומוחקים כל רמז להמלצה או להיפך, לאזהרה, לגבי מוצר או שירות הניתן ע"י מי שאינו ברשימת לקוחותיו המפרסמים ומשלמים של 'תפוז'). בקיצור: סדנא דארעא חד הוא. כל העולם אותו הדבר, מנתניהו ואולמרט הקפיטליסטים המובהקים, ועד – אויה – גם חיים אורון, הסוציאליסט ה'חברתי' לכאורה. שכנעו אותי שטעיתי.

 11. איתי :

  נניח שעיתון ידיעות אחרונות היה מארגן מפגש עיתונאים עם ח"כ.
  האין זה לגיטימי מצידו לא לרצות להכניס למפגש עיתונאי מעריב והארץ?
  האם זה היה לעניין לצפות מהח"כ להתווכח עם המגבלה הזו?
  ג'ומס ערך עשרות חוגי בית לחברי המפלגה במהלך קמפיין הבחירות וכך עשו גם מתחריו. מפגשים כאלה מתקיימים בוודאי גם כיום אם כי בתדירות נמוכה, ואני בטוח שאתה אורח רצוי בהם ככל חבר מרץ וככל אזרח

 12. איש-מרצ :

  כותב נחום שור (אבא של מזכ”ל מרצ) בבלוג האישי שלו המתקרא: “העתון האלקטרוני של מרצ”, במהדורתו האחרונה (מדוע בכל פעם שאני מרפרף על ‘הקוראים יקרים’ שלו ועל הראיונות הבלתי נגמרים והנוטפים נופת-צופים שלו עם כל ציר וצירה של ועידת-המפלגה, אני נזכר בספר 1984 ובפמפלטים משנות ה-50 עם דמויות הפועל והפועלת השריריים שהדגל האדום מתנופף מאחוריהם ?):” – – – ומילה אחת על הועידה שלנו שהתכנסה ביפו, בבית דניאל, ב-12 במאי השנה. מקום הכינוס היה מצוין, בלב אזור יפה ביפו, עם הרבה מקומות חנייה בחינם. הדוברים בפתיחה: חברי הכנסת חיים-ג’ומס אורון, זהבה גלאון ויוסי ביילין נשאו נאומים רבי עניין וטעם וגם הדוברים בדיון היו טובים ומעניינים. אז היכן היו רוב חברי הועידה ?” וואלה ! הפעם אני מסכים עם שאלתו הרטורית של נחום שור, שיש בה הנפת-אצבע ‘נו-נו-נו’ למול 1000 הנבחרים המאושרים לועידת-מרצ, שבודאי השקיעו לא מעט מאמצים כדי להבחר… והנה מרגע שנבחרו, הם ממעטים להשתתף במוסד העליון של מרצ ! מילא, אילו הזמנים היו “רגילים”, אבל הרי ‘ריח’-הבחירות לכנסת ה-18 כבר מתפשט באויר של מדינת-ישראל, והן יתקיימו אולי אפילו בעוד כחצי שנה (יש מדברים כבר על נובמבר 2008)- – – ובמרצ השאננות והאדישות וחוסר-ההתגייסות “צועקים לשמים”! זהו ? נבחר יו”ר חדש למרצ ובזה נגמר הענין ? היה צוות “אסטרטגי” והתקיימו כמה כנסים ביזמתו, וזהו ? 'המסך ירד' על ההצגה ? רבותי חברי מרצ: האם קיפלתם את הדגלים ומעכשיו :ישחקו נערי-הכנסת” לפנינו, ואנחנו נסתפק בקריאת ה”קריאות” והראיונות עם “חביירים” ו”חביירות” בסגנון הבולשביקי של “העתון האלקטרוני”, המזכיר לי (רק לי ?) את ימיה הרחוקים של מפ”מ, מפלגתו של ‘שמש-העמים’ ?

 13. מערכת האתר :

  לאיש-מרצ היקר.

  פעם פעם, כאשר כל התקשורת שלנו היתה רק עם ח"כים של מפלגת העבודה,
  היה לנו רעיון לפתוח פינה באתר שלנו או אפילו אתר נוסף שייקרא "עבודה-שחורה-ירוקה" וירכז את התקשורת בין בוחרי מרצ ונבחריה.

  הבעיה היא שאלו שפנינו אליהם ענו אחת משתי תשובות:
  1. אנחנו עסוקים מדי
  2. במרצ כולם מכירים את כולם ולכן אין צורך בתקשורת דרך הרשת.

  אתה מוזמן בזאת לקחת עליך את ניהול "פינת מרצ" באתר – אותה ייסד נמרוד ברנע ששלח לנו את ההזמנה למפגש הבלוגרים.

  אם דבריך נכונים ואם תדע לנהל דרכיך בדרך של ביקורת בונה ועניינית בטוח יימצא קהל גדול של קוראים לפינתך

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.