חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מיכאל מלכיאור: דחייה בעיצומים באוניברסיטאות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 7.05.08 14:52

ניר הירשמן, דובר ח"כ הרב מיכאל מלכיאור, מוסר לנו הודעה לעיתונות ולפיה בתיווכה של ועדת החינוך של הכנסת הסכימו נציגי הסגל הזוטר להשעות העיצומים לטובת המשך המו"מ עם ראשי האוניברסיטאות בתיווך ות"ת

להלן ההודעה ללא עריכה:

"ועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת התכנסה היום לדיון ביוזמתה של ח"כ זהבה גלאון במצבו של הסגל הזוטר והמורים מן החוץ באוניברסיטאות. חברי הסגל הזוטר הכריזו באחרונה על סכסוך עבודה. המורים מן החוץ מוחים על תנאי העסקתם הכוללים עבודה של שמונה חודשים בשנה ופיטורין מידי שנה. חברי הסגל הזוטר מוחים גם הם על תנאי העסקתם. מאז פברואר מקיימים האירגונים מו"מ עם ראשי האוניברסיטאות לשיפור תנאי העסקתם. בתחילת פברואר הוגשה הצעת פשרה ע"י ות"ת, אשר לא נתקבלה ע"י ראשי האוניברסיטאות.

בישיבה היום התברר כי מאז פברואר התקיימו 3 ישיבות מו"מ בלבד. נשיאי האוניברסיטאות לא נכחו בדיון ובשמם הופיע מנכ"ל אוניברסיטת ת"א מרדכי כהן אשר הגדיר את תנאי ההעסקה של הסגל הזוטר כ"העסקה פוגענית".

בתום הדיון קיבלו הצדדים את הצעות הוועדה לפתוח במו"מ מזורז, ולדות את הצעדים האירגוניים בשבועיים על מנת לאפשר את מיצוי המו"מ. יו"ר הוועדה ח"כ מלכיאור אף קבע כי הצדדים ידווחו לוועדה מידי יום על התקדמות המו"מ על מנת למנוע אפשרות של שיבוש הסמסטר.

ח"כ הרב מלכיאור אמר בישיבה כי: "חייבים להגיע להסדר. דרשנו בעבר משרת החינוך וות"ת להיכנס לעובי הקורה ואכן הונחה הצעת פשרה ראויה בנושא. אם הצדדים מבקשים להמשיך ולדון בנושא אין בכך כל פסול אך עד כה נדחה המו"מ בצורה מחפירה, המסכנת את שנת הלימודים ואת הסטודנטים. קבענו כי לצדדים יש שבועיים להגיע להסדר ואני מקווה כי הרצון הטוב שהתגלה בישיבה יסייע לפתרון המשבר".

ח"כ זהבה גלאון אמרה בדיון כי: "אי אפשר למשוך את המו"מ. אחרי שביתת הסגל הבכיר מצויה ההשכלה הגבוהה בישראל במשבר עמוק. הסגל הזוטר והמורים מן החוץ הם עובדי הקבלן של המערכת האקדמית ומחובתה של הכנסת לומר כי אין היא יכולה לסבול את המשך המצב הזה. את כל זאת אני אומרת במיוחד על רקע העובדה ש ה- 60 מיליון שח שדרושים להסדרת המצב מהווים עשירית מהסכום שהושקע בהסדר עם הסגל הבכיר. אני מקווה שבעקבות הדיון ישבו שלושת הגורמים עד אשר יצא עשן לבן".

יו"ר הפורום המתאם של אירגוני הסגל הזוטר, שיאון קורן: "עד לישיבה בכנסת חשנו הרגשת זילזול עמוקה מצד ראשי האוניברסיטאות. נתקלנו בגרירת רגליים וסחבת מצד ראשי האוניברסיטאות. קיבלנו הצעה בה הציעו לנו ראשי האוניברסיטאות לקחת את המשכורת המשולמת שמונה חודשים בשנה ולפרוס אותה על פני 12 חודשים ללא כל העלאה ריאלית במשכורת לכלל העובדים. מתווה ות"ת אומר כי איש איש יועסק על פי דרגתו 12 חודשי העסקה בשנה ולהעביר מן העולם את צורת ההעסקה הפוגענית שהשתרשה באוניברסיטאות, ואנו מקווים כי מתווה זה יתקבל. הוועדה לא איפשרה את המשך הסחבת ולשמחתנו גרמה לראשי האוניברסיטאות לקיים מו"מ ענייני בליווי ות"ת"

ד"ר מילכה רובין נציגת המורים מן החוץ, האוניברסיטה העברית: "אנו נתקלים מידי יום באנשים המוכיחים הצטיינות אקדמית המקבלים הודעות פיטורין מכיוון ש"יש להם יותר מדי וותק". לא מדובר באנשים שלא הוכיחו את עצמם אלא בכאלה אשר נפלטים מהמערכת למרות היותם אנשי מחקר מעולים, שתרומתם נדרשת".

למתעניינים בתקשורת – כך נראית הכתבה בווינט

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.