חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

זכויות עובדים – דמי טיפול מקצועי, שכר עבודה בשעות הלילה ועוד

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, שומרים על השומרים ב 10.01.11 6:00

אזרח א. העובד בחברת שמירה  מעלה שאלות בקשר לדמי טיפול מקצועי, תשלום עבור תדריך, התחייבויות בחוזה האישי ותשלום עבור עבודה בשעות לילה. עו"ד רותם שפירא משיב לו


אני כיום עובד במודיעין אזרחי באבטחה במזרח ירושלים, המעסיק אינו משלם ולא מספק למאבטחים אש"ל, כמו כן מורידים לנו כל חודש בין 70-80 ש"ח "מס ארגון" שאמור לספק לנו כביכול את הזכויות.

– בהתאם לחוק הגנת השכר מותר לנכות לעובד משכרו דמי חבר בארגון עובדים שהעובד חבר בו, וזאת אם העובד חבר בארגון עובד. בנוסף, אם העובד אינו חבר בארגון עובדים, מותר לנכות משכרו דמי טיפול מקצועי ארגוני לטובת ארגון יציג. על כן, הניכוי שמורידים לך הנו ניכוי מותר מכיוון שהינך מאבטח ועל כן חל עליך צו ההרחבה בענף השמירה. עם זאת תקנות הגנת השכר קובעות את הסכום מקסימלי שמותר לגבור כדמי חבר, ועליך לוודא שלא גובים ממך מעבר לתקרה המותרת בתקנות, בהתאם לשכר שאתה מרוויח.

גם דורשים מאיתנו להגיע רבע שעה לפני כל משמרת לקבלת תדריך אך לא משלמים לנו על רבע שעה זו. גם על איחורים מצדם לרוב לא משלמים.

– כאשר קוראים לכם לתדריך לפני המשמרת מדובר בזמן שאתה עומד בו לרשות המעסיק ועל כן אין כל הצדקה שלא לשלם לך עבור רבע שעה זו. על כן, לכאורה, יש לך עילה בדין לדרוש שישלמו לך עבור רבע שעה זו.

התחייבתי לעשרה חודשי עבודה, אבל בחוזה כתוב גם שאני צריך לקבל את כל הזכויות אבל בפועל איני מקבלן. גם ביגוד ונעלי הרים הייתי אמור לקבל.  עכשיו אני רוצה לעזוב לא רק בגלל שמחסירים מהזכויות אלא גם בשל הסיכון הביטחוני. (כמעט אין יום אחד שלא זורקים על המאבטחים אבנים ומקללים, והיו מקרים של רעולי פנים עם בקבוקי תבערה) ואין  בסמכויותינו לעשות שום דבר. עכשיו החברה מאיימת עלי בקנסות אם אני אעזוב לפני תום תקופת החוזה. אני אמרתי להם שאני רק רוצה לעזוב את מזרח ירושלים ולהישאר בחברה רק לעבור למקום אחר.

– התחייבות חוזית מול מעסיק מהווה התחייבות חוזית לכל דבר ועניין. עם זאת, מכיוון שבתי המשפט יוצאים מנקודת הנחה שבחוזה עבודה מול מעסיק לעיתים כוח המיקוח של העובד נמוך בהרבה מכוח המיקוח של המעביד, לעיתים בתי המשפט לא הכירו בתנאי עבודה מסויימים, כשהם היוו פגיעה קשה ולא מידתית בזכויות העובד. עם זאת, אין באפשרותי לענות על השאלה באופן פרטני, מכיוון שכאשר מדובר על הסכמות חוזיות, אזי כל מקרה הוא לגופו ויש לבחון את הוראות החוזה במלואן.

עם זאת, היה ואתה לא מקבל את הזכויות בהתאם לחוזה, כפי שציינת, אזי יתכן שיש לך עילה לטעון שהמעביד מפר את חוזה העבודה, ולכן יש לך זכות לבטלו.

כמו כן, בשעות לילה (23:00-07:00) אנו מקבלים תוספת של 2 שקל לשעה. האם יש חוק בנוגע לשעות לילה ?

שכר בעבודת לילה אינו שונה מהשכר במשמרת יום, והיה ואתה מקבל שכר גבוה יותר בלילה, מדובר בתוספת שכר שניתנת על דעתו של המעסיק שלך בלבד. עם זאת, משמרת לילה מונה 7 שעות ולכן אתה צריך לקבל שכר עבור שעות נוספות החל מהשעה השמינית, ולא מהשעה התשיעית. כמו כן, כאשר אתה עובד בלילה יש למעסיק חובה לדאוג לסידורי הסעה.

נערך על ידי דליה
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.