חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עצרת מחאה בחיפה: לא מחכים לאסון הבא

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 2.01.11 5:00

במלאת חודש לאסון השריפה בכרמל  קיימו ארגונים סביבתיים וחברתיים הפגנה בדרישה מהממשלה לטפל בנושא החומרים המסוכנים  במפרץ לפני שיהיה מאוחר

מאת: מערכת עבודה שחורה


ארגון מגמה ירוקה, הקואליציה לבריאות הציבור, ארגונים סביבתיים וחברתיים, קיימו עצרת מחאה בחיפה, בדרישה מממשלת ישראל וממקבלי ההחלטות ברשויות להקדים תרופה למכת החומרים המסוכנים, לקחת אחריות ולטפל בהם. העצרת התקיימה במלאת חודש לאסון השריפה בכרמל.

צילום: יוכי יעקבזון

ראש מועצת יפיע, עמראן כנאנה, אמר בעצרת: "אחרי התאונה בבתי זיקוק בה איבדנו שלושה אנשים יקרים, נאמרו הרבה דברים. התעוררו שאלות רבות, דיונים בכנסת. אבל החקירה שנערכה לא הייתה מספקת. מאז עבר חודש וחצי, הגיע הזמן לחשוף את האמת, שהציבור יידע מה קורה כאן. המטרה היא לא להגן רק על העובדים, אלא על הציבור כולו שנמצא בסכנה."

חבר מועצת העיר וראש סיעת הירוקים, שמואל גלבהרט, אמר כי הוא מתכוון להגיש יחד עם אירגוני סביבה ותושבים תביעה ייצוגית נגד הרשויות והמפעלים, על חוסר הטיפול בחומרים המסוכנים.

במפרץ חיפה קיימת ערבוביה של בתי תושבים עם מפעלים מסוכנים, גני ילדים בסמיכות פושעת למיכלי דלקים וכימיקלים דולפים, ומסילת ברזל עליה נוסעות רכבות נוסעים יחד עם רכבות מטען המובילות חומרים מסוכנים ביותר.
לאחר מלחמת לבנון השנייה, במהלכה אזור המפרץ היווה את אחד המוקדים לפגיעות טילים, נעשה ניסיון להפחית את לחץ מוקדי הסכנה: הוקמה וועדת שפיר לבחינת היערכות מתקנים המכילים חומרים מסוכנים בצפון הארץ ובמפרץ חיפה, אך מאז לא נעשה דבר.

במקביל, מקודמת בימים אלו תכנית להרחבת מתחם בתי הזיקוק והקמת מתקן פצחן מימני מסוכן ונפיץ ביותר, ללא בדיקה מעמיקה ובלתי תלויה, תוך העדפת התעשייה על פני ביטחון הציבור באיזור רגיש שכזה.

במגמה ירוקה ובקואליציה לבריאות הציבור טוענים כי מדינת ישראל, ולא בפעם הראשונה, מחליטה לברוח מקבלת החלטות ומשינוי מדיניות. בכך היא מפקירה מאות אלפי בני אדם.
לדברי הארגונים, האירועים האחרונים, השריפה בכרמל והתאונה הטרגית בה נהרגו 3 עובדים בבתי הזיקוק מדליפת חומרים מסוכנים, רק מדגישים את רגישות האזור והיותו פצצה מתקתקת.


נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. מפוחים :

    פצצת זמן!

    אין ספק שמה שקורה בחיפה זו פצצת זמן. חבל שרק אחרי האסון כולם יתעוררו…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.