חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפקולטה לחקלאות: הפגנה נגד פיטורי המנקות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 29.11.10 6:00

מנקות המועסקות כעובדות קבלן בפקולטה לחקלאות ברחובות פוטרו מעבודתן משום שחגגו את חג ה"סיגד". ארגון כוח לעובדים והקואלציה להעסקה ישירה מזמינים את הציבור להפגנה למען שמירה על זכויותיהן של המנקות והעברתן להעסקה ישירה ע"י האוניברסיטה

מאת: מערכת עבודה שחורה לפני כשבועיים נחוג חג ה"סיגד" של העדה האתיופית, שמנהגיו כוללים גם צום. יומיים לפני החג, מספר מנקות ממוצא אתיופי שעבדו אצל הקבלן הממונה על נקיון הקמפוס בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ברחובות ביקשו לצאת לחופשה של יום בחג. בתשובה לכך הקבלן איים על המנקות שמי שלא תגיע לעבודה בחג – תפוטר לאלתר. ארבע מהמנקות בחרו לחגוג את חגן ולא הגיעו לעבודה ביום החג. כשהגיעו לעבודה מיד לאחר מכן, הקבלן פיטר אותן במקום, ללא התראה של חודש (כפי שדורש החוק) וללא פיצוי פיטורין (הנקובים בחוק).
יתר על כן לעובדות יש וותק של 3-6 שנים בפקולטה; אך מאחר והקבלן הוחלף בחודש ספטמבר שעבר, באופן רשמי יש להן וותק של חודשיים בלבד! וכל זאת תוצאה של ההעסקה הקבלנית: תנאי עבודה ירודים, שכר נמוך, חוסר בטחון תעסוקתי וחוסר צבירת זכויות על וותק. מן הראוי יהיה שהאוניברסיטה העברית, שאליה שייכת הפקולטה לחקלאות, תעסיק את המנקות באופן ישיר, בתנאים מלאים ותחת הסכם קיבוצי המקנה קביעות והגנה לעובדות. ככלות הכל, הניקיון הוא תנאי הכרחי ללימוד, והעובדות הללו הן אלו המנקות את הקמפוס ובכך מאפשרות את קיום הלימודים.

ביום שלישי, 30 בנובמבר 2010, בשעה 9:00 בבוקר, נפגין מול שער הרצל של הפקולטה לחקלאות ברחובות בדרישה לשלם לאלתר למנקות שפוטרו את שכר החודש המגיע להן את פיצויי הפיטורין שלהן, ובדרישה להעביר את המנקות להעסקה ישירה על ידי האוניברסיטה העברית תחת הסכם קיבוצי שיגן על זכויותיהן.

כולכם מוזמנים. חשוב שהרבה אנשים יגיעו כדי להפגין נוכחות ולהשיב מלחמה אל מול חרב הפיטורין והקיפוח.

ההפגנה מאורגנת ע"י הקואליציה להעסקה ישירה בירושלים וארגון "כוח לעובדים".

להרשמה בפייסבוק-

http://www.facebook.com/event.php?eid=168551086510181&index=1

דרכי הגעה:

השער ממוקם ברח' הרצל (הרחוב הראשי של רחובות) במרחק של כ-5 דקות הליכה (פחות מדקת נהיגה) מהכניסה הצפונית לרחובות מכיוון נס-ציונה וכ-5 דקות הליכה מתחנת הרכבת של רחובות (אליה יש רכבות ישירות מתל-אביב מדי כ-20 דקות בשעות הללו). באוטובוס ניתן להגיע בקווים 201 ו-301 מהתחנה המרכזית של תל-אביב או קו 274 מרמת-אביב.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. טל ע :

    כל הכבוד

    הגיע הזמן לתת לנחש הארסי מכה בראש
    בואו נחזור לסוציליזם שפוי אז היה יותר טוב לכולם

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.