חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סדרי העדיפויות של עמי אילון ושלך

נושאים פוליטי ב 24.03.08 6:02

במאמרו השבועי מעלה השר עמי אילון את הצורך של מפלגת העבודה לגבש לעצמה רשימת יעדים מועדפים לטיפול. מצד אחד אלו נושאים המצדיקים את הישארות מפלגת העבודה בממשלה, ומצד שני אלו מוקדי המאבק מול ראש הממשלה, שריו והשותפות הקואליציוניות

השר אילון רואה בהגדרת היעדים כלי חיוני להווה (עבודת הסיעה והשרים) והעתיד (הבחירות הבאות), או כלשונו "על ידי הגדרת סיבות אלו נוכל להיערך למאבק הצפוי על קולות הבוחרים ולהגדיר לעצמנו ולציבור כולו מי קהל היעד שלנו, מה סדר היום שאותו אנו מאמצים, מהם דגשי הפעילות של שרי העבודה בממשלה ומה עלינו לעשות כסיעה מגובשת הפועלת כגוף אחד בכנסת".

במאמר מופיעים עיקרי מסמך שאילון מגבש בימים אלה בעצה אחת עם יו"ר המפלגה:

"עיקרי המדיניות המופיעים במסמך אשר עליהם עלינו להיאבק במהלך התקופה הקרובה ועד למועד עריכתן של הבחירות הכלליות, הינם:

1. שיקום הצבא והכנת המערכת הביטחונית לאתגרים העתידיים.

2. מיצוי התהליך המדיני. על מפלגת העבודה להוות גורם מוביל ומשמעותי בקידום התהליך. הפיכתה של העבודה לגורם מוביל משמעותה, בטווח הזמן הקרוב, אימוץ מספר עקרונות מדיניים, שהם: קבלת עמדתנו בדבר עקרונות הסדר הקבע, הנעת תהליך לפינוי המאחזים הבלתי חוקיים וקביעת מועד קרוב וברור להקפאת ההתנחלויות ולהעברת חוק פינוי מרצון.

3. השתתפות בקביעת מסגרת תקציב 2009. על מפלגת העבודה לקחת חלק מרכזי בקביעת מסגרת התקציב תוך קביעת עדיפות ברורה לתקצוב שני נושאים מרכזיים: האחד, קידום החינוך ומערכת ההשכלה הגבוהה. השני, רווחת ציבור הגמלאים תוך התמקדות בהעלאת שיעור הקצבאות והצמדתן לשכר הממוצע במשק. כל זאת על רקע הסוגיות אותן העלה חברנו אבישי ברוורמן.

4. ביצור שלטון החוק ושמירה על עצמאותו של בית המשפט העליון. למפלגת העבודה כוח רב למנוע משר המשפטים לכרסם במעמדה של מערכת המשפט. עלינו לעמוד על קיום ההסכם הקואליציוני וקווי היסוד של הממשלה בדבר שמירה על מעמדו של בית המשפט העליון."

מעניין ומאלף להשוות את היעדים המופיעים במאמר עם החוזה שחתמו חברי הכנסת של מפלגת העבודה (כולל השר אילון כמובן, אך לא כולל היו"ר המכהן) עם הציבור לפני הבחירות. מצד אחד בית המשפט מככב כאן וזוכה לסעיף משלו, וחוק פינוי-פיצוי הוא החלופה היחידה להסדר ביניים חד-צדדי בגדה (מישהו ערך במפלגת העבודה דיון בחלופות?). מצד שני – שכר המינימום נעלם, חברות כוח האדם אינן בעדיפות וגם לא סל התרופות. ולא דיברנו עוד על הפרטה, או על ביטול הנוהג הפסול הנקרא חוק ההסדרים

אז אולי הגיע הזמן שאתם – חברי ומצביעי מפלגת העבודה תביעו בפני השר עמי אילון את סדרי העדיפויות שלכם (תוך הכרה בכך שעם 19 מנדטים לא ניתן לבצע מהפכה וחייבים להתפשר) ותתעקשו להיות שותפים בקביעת היעדים. ברוח המסמך של אילון, אנא הגבילו עצמכם לארבעה נושאים החשובים ביותר לטיפול. אם אינכם עושים זאת – אין לכם על מי להלין אלא על עצמכם.

איתי

לקריאה נוספת:
ח"כים פחדנים מעבירים ביקורת בעילום שם (כהרגלם) על המסמך של אילון – בפינת הרכילות הפוליטית של מזל מועלם

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.