חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

העיתונאים – בלוג חדש של יואב ריבק ויאיר טרצ'יצקי

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, עלו ברשת, פוליטי ב 26.11.10 0:00

בלוג על מעמד העיתונאי בישראל – יוזמה חדשה של שני עיתונאים שאיתם שיתפנו פעולה עוד כש"עבודה שחורה" היתה בחיתולים. היכנסו ותבינו למה

מתוך רשומת הפתיחה:

"זאת הפעם השנייה שאנחנו כותבים בלוג. לחץ חברתי, הבלוג הראשון שלנו, נולד מתוך רצון עז לשנות. חשבנו אז שהנושאים החברתיים אינם מקבלים את הבמה הראויה בתקשורת הישראלית והחלטנו לייצר אלטרנטיבה. כמו לחץ חברתי, גם הבלוג הזה נולד מתוך רצון עז לשנות. היעד הפעם הוא מעמד העיתונאי.

מבחינה זו הבלוג הוא המשך של תהליך, שהחל בהקמת הוועד בעיתון "הארץ" והתרחב עם ייסוד החטיבה הצעירה באגודת העיתונאים בתל אביב, כניסיון לאגד מחדש כמה שיותר מהעוסקים במקצוע. עשינו זאת מתוך אמונה שאיגוד מקצועי חזק לעיתונאים הוא אחד התנאים המרכזיים לעיתונאות חזקה. בה בעת הבלוג הזה גם מסמן סוף שלתקופה, והתחלה של אחת חדשה. אם צריך לתמצת את השינוי במשפט אחד: נגמרה לנו הסבלנות."

בהמשך מפרטים יואב ויאיר את ביקורתם הקשה על תפקודה של אגודת העיתונאים בת"א והעומד בראשה, יוסי בר מוחא. אבל הם מצהירים מיד שהמטרה שלהם בבלוג היא לא התבכיינות והטחת האשמות אלא שכנוע אנשים להיכנס לאגודה ולשנות אותה מבפנים:

"להמשיך לקטר על האגודה, או לחלופין להתעלם ממנה, אפשר עד מחר. זה קל וזה נוח, ובעיקר לא דורש מאיתנו לעשות כלום. אך יש גם דרך אחרת: להיאבק. להפסיק לקבל כמובן מאליו את העובדה שאנשים כמו יוסי בר מוחא מייצגים אותנו ומשפיעים על ההווה והעתיד של עולם העיתונות. לא לשבת ולחכות כמו צרכנים ליום שבו האגודה תשתפר, אלא להצטרף אליה עכשיו ולשנות אותה מבפנים.

ועד שהיום שבו האגודה תחזור להיות רלוונטית יבוא, והוא יבוא, אנחנו כעיתונאים צריכים להתחיל לדאוג לעצמנו: לייצר לעצמנו השתלמויות מקצועיות, לבנות לעצמנו סיורים בשטח, לארגן לעצמנו מפגשים ואירועים, להפוך את עצמנו מחבורה של בודדים מוחלשים לציבור שפועל למען מטרה משותפת."

לבלוג לחצו כאן


נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. איציק יאפ :

    לחץ חברתי היה בלוג מצויין! הפרוייקט שהם עשו על התקציב ועל חוק ההסדרים הוא אחד הפרוייקטים היותר גדולים בעיני!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.