חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הסיפור של ביבי נתניהו והסיפור של כולנו

נושאים דעות, פוליטי ב 18.03.08 18:10

הגר שקד חוזרת אלינו וחוזרת לבלוג שלה – ובגדול. ומי שהוציא אותה משלוותה הפעם הוא ביבי נתניהו. מומלץ 

"… הסיפור שחשף רביב דרוקר בחדשות 10 אינו רק סיפורו של נתניהו. זה סיפורה של הנהגת המדינה. זהו סיפורם של מנהיגים שעסוקים ב"לעשות לביתם" גם כשבתינו קורסים; זהו סיפורם של ראשי ממשלות, שרים וראשי מפלגות חסרי כל רסן המוציאים בפחות משבוע סכום העולה על השכר השנתי הממוצע במשק; זהו סיפורה של הנהגה השולחת חיילים למלחמה בפחות זמן ומחשבה מזה שבו היא קונה ומוכרת נדל"ן; זהו סיפורה של מדינה שמכרה את אוצרותיה ועתידה למהמרים כפייתים ונוכלים.

זמן רב מדי אנחנו סותמים את האף ומצביעים עבור מנהיגים בלתי ראויים שעושים בנו מעשים מגונים. זמן רב מדי אנחנו שותקים ומקווים שהריח הרע יחלוף. והוא לא. צחנת הריקבון תיעלם רק אם נתעקש לשאול את מנהגינו בהווה ובחפצים להנהיגנו בעתיד שאלות נוקבות. רק אם נשאל ולא נרפה עד שנקבל תשובות."  

המאמר המלא כאן בבלוג של הגר ורוית, "עין לציון צופיה". אם עוד אין לכם מנוי, הירשמו עכשיו.  

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. שונית :

  הגר היקרה, כל כך דייקת במילותייך לתאר את הזוועה, כמאמר הנביא "שרייך סוררים וחברי גנבים".
  אבל אם "בזכות" מעללי נהנתניהו חזרת לכתוב, אז הוא לפחות גרם לדבר טוב אחד בחייו.

 2. ל רפי :

  קראתי את דבריה של הגר וכל כך לא התרשמתי….
  אוסף של סיסמאות בגרוש, שיסוי והתעמרות – מעט בצדק והרבה ללא כל צדק – רק משום שזה מצטלצל פופולרי ו"איני", חבל.
  תגובות מהסוג בו כיבדה אותנו הגר, מכוונות ל"בטן" ולא לראש ולכן אין סיכוי של ממש שישפיעו. משותפיה לתחושה דבריה יחלבו שפע של קריאות "עליהום" אוהדות ומתחסדות וממתנגדיה – שפע של הטחות שכנגד, בקורות ואפילו השמצות. מה נרוויח מכך? – מאומה. כמעט כולם ישארו בעמדותיהם, משום שהגר באיוולתה הפכה נושא מוסרי ונורמטיבי לנושא פוליטי. בפוליטיקה, כידוע, העם בישראל חלוק, גם כשלא צריך וכשאין לכך כל סיבה ממשית, לאורך קווי-מתאר שונים לחלוטין מקווי-מתאר חברתיים או קווי-מתאר עיניניים אחרים.
  נדמה לי שבדבריה של נוגה יש בכל זאת מוסר-השכל מסויים: כל עוד לא נלמד לדבר לגופו של עניין ולא לגופם של אנשים, היכולת להשפיע ולגרום לשינויים בחשיבה ובהתיחסות, תשמור על השפל הנוכחי שלה.

 3. הגר שקד :

  תודה שונית. אם כי הייתי מעדיפה שלא יהיו לי סיבות לכתוב…

  רפי – אם הייתי עוסקת בחקר הנפש סביר שהייתי תוהה איך אדם שכל כך מתעקש לדבר לגופו של עניין נופל בפח של עצמו. אבל אל דאגה, איוולותי ואני נשרוד את אי חיבתך. אחרי הכל, ככותבת בלוג ושמאלנית כבר "זכיתי" לכינויים גרועים מאלה.

 4. אהרן לוינשטיין :

  ביבי נהנתניהו אינו היחיד. רוה"מ אהוד אולמרט יצא ליפן למשך שבוע שלם ולקח עימו פמליה של כ 40 תעשיינים ואנשי עסקים – על חשבון משלם המיסים. גם הנשיא שמעון פרס נוסע פעם בחודש לחו"ל ובוודאי שזה לא מכיסו הפרטי. גם הח"כים רוחמה אברהם ואפללו טסו על חשבון אגרקסקו ( שזה בעצם משלם המיסים)
  לכן צריך להוקיע באופן אישי את כל האישים הנגועים בתופעה המושחתת . אין זה הוגן להטפל דווקא לראש האופוזיציה כאשר גם בכירים וזוטרים אחרים חוגגים על חשבון האזרחים בלי לתת את הדין.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.