חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מכון שכטר: העובדים שהתאגדו יוצאים לצעדת מחאה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 21.11.10 23:23

עובדי מכון שכטר למדעי היהדות יקיימו מחר צעדת מחאה בירושלים, בעקבות קיצוצי שכר והתבצרות ההנהלה בעמדותיה. בהמשך השבוע צפויים צעדים חריפים. הודעה לעיתונות של "כוח לעובדים"

מחר (שני) ב-12:00 יקיימו עובדי מכון שכטר ליהדות צעדת מחאה ברחוב אברהם גרנות 4 בירושלים. בהמשך השבוע צפויים צעדים ארגונים חריפים שיכולים להגיע עד להשבתה מלאה של המכון על 600 הסטודנטים שבו. "לא נותרה לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים ארגוניים לאחר שההנהלה מתבצרת בעמדותיה."  אומר פנחס מנדל, מרצה בכיר לספרות חז"ל וחבר וועד העובדים שהוקם במסגרת ארגון "כוח לעובדים". בשנים האחרונות החל המכון בהקמתם של שני בניינים מפוארים בנווה צדק בתל-אביב ובירושלים. בעקבות ההוצאות הכבדות על המבנים החדשים וירידה בהיקף התרומות בזמן המשבר הכלכלי, החליטה ההנהלה על קיצוץ ממוצע של 10% בשכר עובדיה, מה שהביא אותם להתאגד ב"כוח לעובדים".

ההנהלה, שסירבה בתחילה לקיים כל הידברות עם הוועד, נעתרה לשבת לשולחן המו"מ רק לאחר איומים בשביתה והוכחת יציגותה של כוח לעובדים מעבר לכל ספק. במהלך המו"מ הציגו העובדים דרישות שכר צנועות, שעיקרן החזרת הקיצוץ שבוצע. ההנהלה מצידה העדיפה להוציא סכומים ניכרים על יועצים חיצוניים במקום להגיע לפשרה סבירה עם העובדים. החזרת הקיצוץ לעובדים הותנתה בחתימה על הסכם קיבוצי לחמש עד שבע שנים (פרק זמן בלתי סביר בעליל).  בנוסף דורשת ההנהלה כי העובדים יתחייבו שלא לנקוט בצעדים ארגוניים גם אם תבחר ההנהלה לבצע פיטורי צמצום או הרעת תנאים – דרישה חריגה ולא מקובלת בעולם ההסכמים הקיבוציים, שמשמעותה ריקון וועד העובדים מכוחו וריקון ההסכם הקיבוצי ממשמעותו. העובדים העלו הצעות פשרה שונות שנדחו על ידי ההנהלה.

מכון שכטר למדעי היהדות בירושלים מזוהה עם התנועה הקונסרבטיבית, ומעניק תואר שני במגוון תחומים בלימודי יהדות. המכון מתקיים מתרומות, בעיקר מקרב היהדות הקונסרבטיבית בארה"ב ומשכר לימוד. בעקבות קיצוצי השכר שבוצעו במכון התאגד חלק גדול מאוד מעובדי המכון  תחת ארגון "כוח לעובדים". ההתאגדות כוללת עובדים מכל מחלקות המכון, ומהעמותות הנלוות (ת.ל.י, בית מדרש לרבנים ומדרשת ירושלים).  העובדים המאורגנים כוללים עובדי הוראה, מרצים בתקן, מרצים מן החוץ ועובדי אדמיניסטרציה, שבחרו להתאחד ולהיאבק ביחד על זכויותיהם.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

3 תגובות

 1. אסף :

  בהצלחה

  הרבה כבוד וכוח לעוסקים במלאכה בשכטר. תחזיקו מעמד ואל תישברו. הסכם קיבוצי – זו הדרך היחידה!

 2. כוח לעובדים: שביתה של שבוע במכון שכטר בירושלים :

  […] רקע לשביתה ולהתאגדות כאן נערך על ידי מערכת עבודה שחורה תגיות: כוח-לעובדים, מכון-שכטר, עמותות-שכטר מכון שכטר: העובדים שהתאגדו יוצאים לצעדת מחאהעובדי עמותות שכטר מתאגדים "דרך כוח לעובדים" מורות מגדל אור: יצחק הרצוג, האחריות לשביתה עליךעובדי קבלן: "נזנחנו ע"י הממשלה וההסתדרות בהסכם השכר למגזר הציבורי"העסקה ישירה – להחזיר את הגלגל לאחור למען העובדיםהזמנה להפגנת עובדות הניקיון באוניברסיטת בן-גוריוןהגיע הזמן לחסל את שיטת ההעסקה באמצעות עובדי קבלןעמותת מגדל אור – מכתבים לשר יצחק הרצוגמפלגות וארגוני עובדיםעיני מנציח פערים […]

 3. חנה בירו :

  מאד אופייני לחברה המסואבת בה אנו חיים

  מנהלי המכון מעדיפים שני בניינים מפוארים על פני עבדי הקבלן שלהם, סליחה, המרצים, כלומר המרצים עבדי הקבלן, אופייני לסיאוב ולרקב שפשה במדינה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.