חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלי יחימוביץ': מפלגת העבודה היא הבית שלי

נושאים מכתבים, פוליטי ב 6.03.08 6:05

כמה מקוראינו בוודאי שאלו את עצמם מה חה"כ שלי יחימוביץ' עושה במפלגת העבודה, לאור העימותים התכופים שלה עם מנהיגי המפלגה והקשר הרופף בין התנהלות שריה ובין המצע הסוציאל דמוקרטי שהוצג לבוחר. התשובה המפתיעה בכנותה לפניכם


4.3.2008

איתי היקר,

ראשית התנצלות על העיכוב במענה. אנחנו מקבלים בין 170 ל- 200 מיילים ביום עוד לפני שהתחלנו בשלל המטלות האחרות, והעומס באמת עצום.

תודה על דברי השבח. אני מודעת היטב להיקף הפעילות שלך, ולעובדה שאתה מבקר מודע ובקיא, ולכן ההערכה שאתה מביע כלפי העשייה שלי חשובה לי במיוחד.

ראשית, אני לא מאמינה בחשבונות נפש פומביים ובהרהורים בקול רם כשהם באים מפיו של פוליטיקאי. עשייה פרלמנטרית ופוליטית כן, חידוד וזיקוק של עניינים אידיאולוגיים ובחינה כנה של המתח התמידי שלהם מול מהלכים פרגמטיים – גם זה כן. המחוייבות שלי כלפי הציבור בכלל וכלפי מי שבחרו בי בפרט היא עמוקה, אבל אינה כוללת שיתוף בלתי מבוקר בהרהורים שלי.

באשר למסקנות הפוליטיות שלי, הן שונות משלך. החברות שלי במפלגת העבודה והמחוייבות לה אינן מורכבות מספירת השגיאות שעשו עמיתי למפלגה (שעושים גם דברים טובים מדי פעם), אלא ממכלול רחב של סיבות אידיאולוגיות ופרגמטיות.

הנה כמה מהן: אני מאמינה בערכי תנועת העבודה; אני מייחסת חשיבות עצומה לנוכחות של מפלגת העבודה כגורם מרכזי מאזן, דמוקרטי ושפוי במערכת הפוליטית; אני אוהבת לפעול בזירות גדולות וקונסנזואליות ולאתגר אותן מבפנים (קול ישראל, חדשות ערוץ 2, מפלגת העבודה); אני חשה קרבה רבה לשטח של מפלגת העבודה ולמתפקדיה על כל גווניהם, ומוצאת שהם סוציאל דמוקרטים הרבה יותר מנבחריהם; ועוד כהנה וכהנה.

באשר לחקיקה עם שותפים ממפלגות אחרות, אני מניחה כי אתה מבין שכאשר אני מקדמת הצעת חוק עם חברי הטוב גדעון סער, אין משמעות הדבר שיש לי הזדהות אידיאולוגית עם עמדותיו הכלכליות או המדיניות. שיתוף פעולה כזה הוא אד-הוקי והוא יעיל פרלמנטרית, כי הוא מאפשר לי להביא אתי לחקיקה את התמיכה של כל חברי בסיעה, שעה שגדעון (או כל שותף אחר) מביאים את תמיכת סיעתם, מה שמהווה מכפיל כוח. זה הכל.

בנוסף לעבודה הפרלמנטרית והפומבית אני מאמינה שרכשתי מיומנות בהשפעה על קבלת ההחלטות הפנימית במפלגה, כמו בעניין חוק ההסדרים לשם דוגמא, ואני חשה סיפוק רב מהשארת חותמי גם אם אין בצד זה קרדיט.

כאשר יש לי ביקורת אני משמיעה אותה ומשתדלת שתהיה ערכית ועניינית ותוביל לשינוי. אני מצליחה בכך לפעמים. אני מעדיפה, למשל, להשתמש בכל הכלים שיש בידי כדי לנסות לסכל את תוכנית בוז'י (יצחק הרצוג) להרחבת סמכויות בתי הדין הרבניים, מאשר לבקר אותה מבחוץ בחוסר אונים. זה ההבדל בעיני בין להיות עיתונאית לבין להיות פוליטיקאית.

לא דברת על חלופה, אך אני אדבר: בקשת המפלגות הקיימת היום מפלגת העבודה היא המתאימה לי ביותר בהיותי ציונית וסוציאל דמוקרטית. לאמיתו של דבר אין מפלגה אחרת שיכולה לשמש לי בית נאות יותר, גם אם בבית הזה לא הכל אידיאלי.

ולסיום, מאלה התומכים בי אך מביעים הסתייגות ממפלגת העבודה, ויש לא מעט כאלה, אני מבקשת בכל לשון של בקשה להתפקד למפלגת העבודה. כדי לחזק אותי ולהעניק לי יותר עוצמה לפעול, וכדי לקבוע את הרכב הרשימה הבאה בבחירות ולהבטיח שיהיו לי ברשימה הזאת יותר שותפים לדרך.

שלי יחימוביץ'


אם ברצונכם להגיב למכתב לחצו כאן

אם ברצונכם להיענות לקריאה להתפקד לחצו כאן להגעה לטופס התפקדות מעודכן

נערך על ידי איתי
תגיות: , , , , , , , , , , , , ,

17 תגובות

 1. אלי :

  השורה התחתונה של חברת הכנסת יחימוביץ' חשובה מאוד.

  בן אליעזר, הרצוג ושמחון הם כולם יצירי כפינו.

  אנו מפקירים את המפלגות לידי קבלני קולות , בטענה האידיוטית
  "כול הפוליטיקאים מושחתים"
  והרי זאת בדיוק הסיבה שחלקם לא בדיוק ישרי דרך.

  אע"פ שדרדרנו עצמנו למצב זה, עדיין יש בכל מפלגה אנשים פחות מושחתים או אפילו ישרים ומוכשרים;

  שאול יהלום במפד"ל,
  מיקי איתן ורובי ריבלין בליכוד ,
  שלי יחמוביץ ואופיר פינס בעבודה,
  רן כהן במר"ץ,
  דב חנין בחד"ש
  ועוד.

  פוליטיקאים אלו, העוסקים בעשייה ציבורית אמתית, ולא מקדישים את רוב זמנם לרצות קבלני קולות ובעלי הון. נותרים ללא התמיכה לה הם ראויים במפלגות. וכשמגיעות הבחירות אנו מתלוננים שאין למי להצביע.

  כל זמן שלא נתפקד למפלגות הקרובות לייצג את תפיסת עולמינו ונתנדב בהן, נמשיך לקבל פוליטיקאים שכישוריהם העיקריים הם ריצוי בעלי ההון וקבלני הקולות.

 2. אהרן לוינשטיין :

  העשיה הפוליטית של ח"כים לצערנו הינה בעיקר דיבורים. גם שלי יחימוביץ שמצהירה שמפלגת העבודה היא ביתה לא ממש שמרה אמונים לפטרון עמיר פרץ. העקרונות שלה מאוד גמישים. יחצנות וספינים טובים לפוליטקאים אינם יכולים לשטות בציבור. על שלי יחימוביץ להוכיח את יכולותיה הביצועיות למשל בנושאי חקיקה והובלת נושאים חברתיים בסדר עדיפיות גבוה של מפלגת העבודה.

 3. שושי :

  בשביל להשתכנע להתפקד למפלגת העבודה צריך להאמין שהיא מפלגה דמוקרטית. העובדות מורות אחרת.

 4. אלי :

  לאהרון לוינשטיין,

  מניסיון אישי, אני יכול לומר לך כי, חברת הכנסת יחימוביץ הוכיחה את יכולותיה הביצועיות בנושאי חקיקה והובלת נושאים חברתיים.

  לאחר שנים שחברי ואני נעשקנו ע"י חברת הקבלן "מודיעין אזרחי", למרות פניותינו לכל גופי האכיפה. הצלחנו למתן את העושק רק בעזרת חברת הכנסת יחימוביץ'.

  היא יזמה חקירה של החשכ"ל נגד חברת "מודיעין אזרחי". החקירה הובילה לכך שזכינו לקבל חלק מכספינו, ושחל שינו במדיניות האוצר בכול הנוגע לשימוש המדינה בחברות קבלן כשליחים לדבר עבירה של המעסיקים בפועל.

  מעבר לכך יזמה יחימוביץ' חקיקה שתקשה על מעסיקים בפועל להשתמש בחברות קבלן כדי לגנוב את כספי עובדיהם (חוק אחריות המזמין).

  כאשר חברות כ"א, outsourcing וקבלן משתלטות על שוק העבודה הישראלי, בשיעור גבוה מכל מקום אחר בעולם. חברת הכנסת יחימוביץ' מצליחה למתן במשהו את גזלת כבשת הרש.

 5. איתי :

  אלי, רוצה לכתוב על כך פוסט מסודר במקום טוקבק? זו תהיה דרך נאותה להודות

 6. דני בלוך :

  לאהרון לוינשטיין – עשייה פוליטית אינה חתונה קתולית. מדוע שלי יחימוביץ צריכה לשמור אמונים לעמיר פרץ בכל תנאי, גם אם הוא טועה? אך צריך לציין כי שלי יחימוביץ לא פגעה בעמיר פרץ בסיבוב הראשון אלא רק בסיבוב השני כשהוא תמך באיילון, היא תמכה בברק. זו זכותה המלאה, גם אם אני סבור שטעתה.

 7. ליאור שוורץ :

  עם כל הכבוד לשלי יחימוביץ הבעיה היא ששלי, מעדיפה לעבוד אם חברים בכנסת (סער) ולא אם חברים במפלגה, ההצלחה היחידה תהיה מבחינתי יהיה כשהיא תחבור לכוחות במפלגה ותהפוך אותה לסוציאל דמוקרטית.
  כפרלמנטרית היא מהטובות שיש -אבל נכון לעכשיו היא לצערי רק עלה תאנה למפלגה שאיבדה את הדרך- ומאוד נוח לה(למפלגה)שיש אחת כזו ולא 10 או 20 כאלה.(לדעתי גם שלי מעדיפה את המצב כמו שהוא עכשיו).אני מאוד סקרן לדעת מה יקרה אז?

 8. נדב פרץ :

  אלי – לא שאני מזלזל ביחימוביץ', אבל ספציפית – שני המעשים שהזכרת לא מעידים על כישורים פרלמנטריים יוצאי דופן.
  חקירה נגד חברה היא לא בתחום אחריותם של חברי כנסת (ויש להניח שבתפקידה כעיתונאית הייתה יכולה לעשות זאת ביתר אפקטיביות).
  הצעות חוק יפות זה קל להציע. פרלמנטר טוב נמדד בזה שהוא מצליח לגייס תמיכה להצעת חוק טובה ככל האפשר, והופך אותה לחוק.

 9. ירדן :

  מאוד מצער ששלי תישאר במפלגת העבודה. עושה רושם מההסבר הזה שהסיבה היא האידיאולוגיה הבטחונית שכנראה נוטה שמאלה מדי בשביל שלי במר"צ.
  בסופו של דבר לא יעזור – העבודה היא לא מפלגה סוציאל דמוקרטית, היא בקושי מפלגת שמאל (אם בכלל). אפשר אולי להתנחם ששלי תהיה שם כך שמי שכן יבחר בהם יחזק גם אותה. אבל המפלגה כמפלגה לא ראויה לקולו של סוציאל דמוקרט היום.

 10. יהושע בן משה :

  כל הכבוד לשלי על תשובתה לבוחר מתוסכל הרואה בהכנסת פתק שונה כל פעם את שיא הפעילות הפוליטית.
  שליחת מכתבים מדי פעם איננה תחליף לפעילות פוליטית אמיתית בכרב המפלגה וחשבון הנפש נדרש מהמאוכזבים התמידיים המסתפקים בזעקות שבר.

 11. איתי :

  יהושע, תגובתך אינה משקפת את מעשי. האנשים שמתאימים יותר להגדרה שלך כבר אינם פועלים איתנו, וחבל.

  אילו החלפת הפתק היתה בעיני שיא הפעילות הפוליטית לא הייתי טורח להמשיך לשלם דמי חבר, לכתוב מכתבים (שאינם לדעתי בגדר זעקות שבר, אלא נוגעים כל פעם בנושא קונקרטי – מגדר בגבול ועד שכר מינימום) וכן להיות שותף פעיל ולהשקיע זמן באתר הזה, שעדיין עיקר התקשורת בו נעשית מול חכים ממפלגת העבודה. מטרתו של האתר היא לקדם את מדינת הרווחה, ולא להשמיץ (או לפאר) את מפלגת העבודה.

  עם זאת, פעילות פוליטית בעיני אינה שקולה להליכה עיוורת אחרי מפלגה וגם לא להליכה עיוורת אחר מנהיג. מי שהולך בעקביות אחר מפלגה או מנהיג שיורקים עליו שוב ושוב והוא מדמיין שזה גשם, תורם להדרדרות המעשה הדמוקרטי. קח לדוגמה את חוסר המחויבות של אהוד ברק לנושא שכר המינימום, הקרוב לליבך. אילו כל האנשים שהצביעו למפ' העבודה בגלל נושא זה יגידו שיצביעו שוב לעבודה בראשות ברק בבחירות הבאות, זה יאפשר לו להמשיך בסדר העדיפויות הקיים שלו – שפועל לטובת המצביעים ה"מסורתיים" של מפ' העבודה ביישובים המבוססים ובקיבוצים (אלו שברחו לקדימה ולגמלאים). כאשר אתה יהושע תצביע בבחירות לכנסת לעבודה בראשות ברק (או לרשימה המשותפת עבודה-קדימה), אתה במו ידיך מכשיר את הבגידה בשכר המינימום.

  ולסיום, גם לי יש ביקורת מסוימת על אופי הפעילות הפוליטית שלך, אך אני חושב שאין זה ראוי שאבטא אותה כאן בצורה מזלזלת ומעליבה כפי שעשית אתה.

 12. שלי יחימוביץ’ לוחמת בחוק ההסדרים :

  […] אחרונות איתי on שלי יחימוביץ’: מפלגת העבודה היא הבית שלייהושע בן משה on שלי יחימוביץ’: מפלגת העבודה היא הבית […]

 13. יהושע בן משה :

  פרסמתי את תגובתי לראשונה באתר של שלי בהמשך ל:

  שלי יחימוביץ‘ עונה לאיתי אשר ובאמצעותו למכתבים דומים אשר משבחים אותה ומבקרים את המפלגה, ומבקשת מכם לחזק אותה באמצעות התפקדות למפלגה.

  אינני פונה למישהוא מסויים ב"עבודה שחורה",ולכן לא נכון לי להגיב למה שלא שייך לנושא.

 14. נדב פרץ :

  ירדן – שלי נמצאת במפלגת העבודה למרות דעותיה המדיניות, שנמצאות הרבה שמאלה לאלו של העבודה, כך שזו ודאי אינה הסיבה.

 15. כיצד בונים מפלגה סוציאל דמוקרטית? :

  […] מנאמן on הכורח באבטחהל רפי on הכורח באבטחהנדב פרץ on שלי יחימוביץ’: מפלגת העבודה היא הבית שלישלי יחימוביץ’ לוחמת בחוק ההסדרים on התפקדות לְמפלגה […]

 16. נתן .ס :

  שלי יחימוביץ חיזקה מאוד את האמונה שלי בפוליטיקאי.
  במשך שנתיים בכנסת למדתי להכיר אדם מוסרי,ציוני, ואמיתי.
  בפועלה בכנסת העבירה שלי המון חוקים, בתחום החברה, מלחמה בשחיתות, צמצום הפערים החברתיים, חוקים למען האדם העובד ועוד.
  בעשרות שאילתות טיפלה שלי באין ספור פניות ציבור, תיקנה עשרות סעיפים בחוק ההסדרים, התעמקה בתקציבי המדינה, בנוסף שלי תמכה ועזרה באין ספור מאבקי עובדים, מאבטחים, מורות, בעלי עסקים קטנים, ועוד ועוד.
  שלי היא גם ציונית וגם סוציאליסטית, בדומה להרבה מאוד אזרחים.
  שלי לא מפחדת להגיד את מה שהיא חושבת , היא אדם אמיתי, שלי מתאימה להיות בשורה הראשונה של מנהיגי המדינה.

 17. דיקלה :

  היחידה שיכולה להוציא את העגלה מהבוץ היא שלי יחימוביץ.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.